PDA

View Full Version : Aktualizacja zabezpieczeń Twojego konta Ubisoft – prosimy o stworzenie nowego hasła

field.kowal
07-03-2013, 01:54 PM
Witam wszystkich serdecznie,
jak możecie zobaczyć z nazwy tematu – chodzi dzisiaj nam przede wszystkim o sytuację, o której zostaliście powiadomieni wczoraj przez nasze oficjalne kanały komunikacji (np. Facebook oraz newsletter na e-mailu), jak również mogliście o tym przeczytać w serwisach mniej lub bardziej związanych z grami i – szerzej – technologią.
W związku z tym chciałbym przypomnieć treść oficjalnego komunikatu od nas w tej sprawie:

Uwaga, ważna informacja. W ostatnim okresie odkryliśmy, że jedna z naszych stron WWW została zatakowana w celu uzyskania dostępu do naszych sieci. Nieautoryzowane wejście zostało natychmiast zablokowane przez nasz personel do spraw bezpieczeństwa, podjęliśmy też odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia włamania, a także rozpoczęliśmy procedury mające na celu przywrócenie właściwego funkcjonowania wszelkich systemów, które mogły być obiektem ataku.

Podczas naszych działań odkryliśmy, że nielegalnie przejęto dane z naszej bazy. Wśród informacji, które mogły być celem ataku znalazły się: nazwy użytkowników, adresy e-mailowe oraz ukryte hasła. Zwracamy uwagę, że Ubisoft nie przechowuje żadnych informacji dotyczących płatności dokonywanych przez użytkowników kont. Wszelkie dane związane z kartami bankowymi naszych klientów nie były oraz nie są zagrożone poprzez ten atak.

Z uwagi na poważne niebezpieczeństwo związane z ewentualnym wyciekiem tych danych rekomendujemy zmianę hasła dostępu do konta. W celu pełniejszego zabezpieczenia rekomendujemy wprowadzenie zmian we wszystkich serwisach WWW gdzie użytkownicy mieli podobne lub te same hasła.

Jeśli Macie Państwo dodatkowe pytania uprzejmie prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta poprzez usługę www pod adresem https://support.ubi.com/

Gorąco przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją. Bezpieczeństwo Państwa danych pozostaje naszym priorytetem.

Chciałbym od razu podać kilka podstawowych informacji:

Problem nie dotyczy tylko Polski, informacja o kradzieży została również przedstawiona m.in. na oficjalnym fanpage’u Ubisoft.
Bywa, że usługa pocztowa niewłaściwie klasyfikuje wiadomość e-mail jako spam. Bardzo proszę o przejrzenie tego folderu.
Niektórzy z użytkowników twierdzą, że nie udaje im się skorzystać z linka podanego w mailu – sytuacja ta nie powinna mieć miejsca i najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z naszą pomocą.
Jeżeli hasło do Uplay jest wykorzystane również na innych waszych kontach – radzimy również i tam zmienić hasło. Proponuję skorzystać ew. z banków haseł, które bardzo często są usługami sieciowymi w wersji darmowej.
Niestety – to nie reklama Watch Dogs :/

Jeżeli tylko macie jakieś pytania związane z tą sytuacją – bardzo proszę o zadawanie ich tutaj. Postaram się w imieniu całego zespołu odpowiedzieć na nie w możliwie satysfakcjonujący sposób.

Jeszcze raz pragnę wyrazić swoje ubolewanie wobec zaistniałej sytuacji – dokładamy codziennie starań w celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa przechowywanych przez nas treści. Przyczyny zaistniałej sytuacji zostały już wyeliminowane.

Mateusz Kowalski
Community Manager

piorun255
07-03-2013, 08:20 PM
Witam bardzo serdecznie, w związku z zaistniałą sytuacją mam pytanie, czy My jako wierni fani i ufni użytkownicy mamy szansę dostać coś w ramach rekompensaty?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Sebastian

pojler98
07-04-2013, 10:32 AM
@piorun255
Jeżeli liczysz na to co w przypadku PSN, to nie masz na co liczyć. Ubisoft nie zablokował nam przez ten czas dostępu do gier na Uplay, oraz Uplay nie był zablokowany na pół roku jak w przypadku usługi Sony. W sumie trzeba pochwalić Ubi, za bardzo szybką reakcje i sensowne załatwienie sprawy.

field.kowal
07-04-2013, 04:23 PM
Hej,

to jedziemy: generalnie pojler98 ma rację - dzięki też wielkie za dobre słowo :). Na czas tej sytuacji staraliśmy się zminimalizować potencjalny dyskomfort korzystania z naszych usług.

Oczywiście, rozumiem, że mail z niespodzianką nie jest zbyt przyjemny i to nie jest tak, że chcemy komuś zrobić na złość :)

Borubar1
07-04-2013, 06:44 PM
Myślę, że piorun255 chodziło rekompensatę za ujawnienie jego danych osobowych - w szczególności adresu email którego w ogóle nie powinni przechowywać w jawnej formie. Teraz każdy będzie mógł wysyłać spam pod te adresy.

Nie wiem jak w innych miejscach ale w Polsce gdzie za niewłaściwe przechowywanie danych osobowych grożą szczególnie wysokie kary przyjęło się, że ten kto zawinił przeprasza wszystkich poszkodowanych osobiście i prosi aby nie robili mu jeszcze więcej kłopotów z GIODO, często też oferuje jakieś drobne upominki dla poszkodowanych albo deklaruje przekazanie symbolicznej kwoty na jakiś cel charytatywny. Ale to czy postanowi tak zrobić czy nie to tylko tylko wyraz jego dobrej woli lub jej braku.

AC_Assassinss
07-05-2013, 08:02 AM
Tak Teorytycznie powinniśmy dostać jakąś rekompesate (ujawnie danych osobowych) które pod żadnym pozorem nie powinny dostać się w niepowołane ręcę. Ale ubi nie wiadomo co zrobi wszystko zależy jak potraktuje klientów (Sony miało taką akcje że przez około miesiąca niebyło PSN bo sieć było zniszczona(zabezpieczenia) przez Hakerów plus dotego wykradli dane miulionów kont więc żeby załagodzić sytuacje dała nam gry w zamian za wyistniałe szkody).

PS. We wszystkich prawie krajach obowiązuje ochrona danych osobowy (No chyba że mieszkasz w chinach lub w korei północnej)

field.kowal
07-05-2013, 10:06 AM
Ochrona danych osobowych jest dla nas najwyższym priorytetem, wierzcie mi. W tym momencie pozostaje mi jednak zapewnić was, że posty czytam i przekazuję.

UGramer
07-05-2013, 10:24 AM
Cieszę się, że tak szybko zareagowaliście, ale niestety należę do tej grupy osób która "twierdzi" że link, który otrzymujemy od Ubi nie działa - wygląda to tak, że po kliknięciu w link, czy wklejeniu go łączymy się ze stroną Ubisoftu na której widnieje napis: "Błąd" i "Wystąpił błąd podczas dostępu do żądanej strony." - no i jak tu zmienić hasło? Na odpowiedź Ubi na mojego maila w tej sprawie ciągle czekam...

field.kowal
07-05-2013, 11:25 AM
Znamy ten problem i pracujemy nad nim.

lukasz496
09-08-2013, 04:25 PM
Dokładnie, mam taki sam problem z niedziałającym linkiem.

lukasz496
09-08-2013, 09:32 PM
Poza tym popracujcie też nad tym żebyśmy nie stracili gier jak wkońcu uda nam się zmienić te hasła bo o takim przypadku też czytałem na angielskim forum

field.kowal
09-10-2013, 09:45 AM
Pierwsze słyszę. Szczerze mówiąc, to sam zmieniałem hasło, podobnie jak wielu moich znajomych i nie mieliśmy z tym problemu.

lukasz496
09-13-2013, 07:47 PM
Narazie nadal mam to samo przy próbie zmiany hasła (Wystąpił błąd podczas dostępu do żądanej strony).

field.kowal
09-18-2013, 09:24 AM
Możesz w takim razie skontaktować się z supportem? Sprawdzałem to w kilkunastu różnych okolicznościach (przeglądarki, komputery, dynamiczne/zmienne IP) i nie miałem z tym problemu.

lukasz496
09-21-2013, 10:48 PM
Już mi się odechciało zmieniać to hasło, gdyby ktoś chciał je kraść to już by dawno ukradł.