PDA

View Full Version : Punktacja na rankedzie

H3llGat3e_LW
10-19-2016, 01:27 AM
Witam,

Jak działa punktacja w meczu rankingowym dziś doświadczyłem dziwnych rzeczy nie zrozumiałych.
1 ranked wygrany +44 punkty
2 ranked przegrany -4 punkty
3 ranked wygrtany +18 punkty

poza tym sytuacja super wszedłem na golda 4 po wygranym meczu przegraliśmy mecz spadłem na 3 golda i teraz wygraliśmy zaciety mecz i nie dostałem do golda 4 i na jakiej zasadzie to działa prosze o wyjaśnienie a nie odsyłane do linków po to jest forum żeby odpowidać.

cropky
10-19-2016, 09:55 AM
Chłopie, pytałem o to kilka miesięcy temu: http://forums-pl.ubi.com/showthread.php/878-Jakie-s%C4%85-zasady-punktacji-gier-rankingowych i jak widać nie otrzymałem odpowiedzi do dziś.

UBI-Zuzu
10-19-2016, 01:06 PM
Cześć Wam,

punktacja w meczach rankingowych, zależy od wielu czynników, w największej części od rangi zawodników w drużynie przeciwnej - jeśli mecz został wygrany z drużyną, której ranga jest wyższa od Waszej, dostajecie więcej punktów, niż za zwycięstwo w grze z graczami o randze takiej samej jak Wasza lub mniejszej.

Podobnie z przegraną, choć w drugą stronę - jeśli mecz zostanie przegrany z drużyną, której ranga jest niższa od Waszej, otrzymacie więcej punktów kary, niż gdyby przegrana miała miejsce z drużyna o takiej samej lub wyższej randze.

Są jeszcze czynniki typu boostery, bonusowe weekendy i tym podobne.

Mam nadzieję, że wyjaśniło to trochę sprawę ;)

Zuzu

Gelurafal
10-20-2016, 09:30 AM
Dodam też że jeżeli gracz zostanie usunięty z meczu i na jego miejsce dojdzie inny gracz to też ma wpływ na punkty, z doświadczenia własnego mogę powiedzieć że jeżeli nawet wygrywasz w 4 osoby bo 5 został usunięty i nie może wrócić w ostatniej rundzie, system doda jakiegoś przypadkowego gracza to ilość wygranych punktów jest mniejsza niż zwykle nawet jeżeli przeciwnicy mają wyższe rangi. W ekstremalnym przypadku wynik 3-0 i wszyscy przeciwnicy wychodzą, na ich miejsce pojawia się 5 nowych, mecz kończy się 4-0 liczba punktów jest 2-3 razy większa niż normalnie. Zarówno dla wygrywających jak i przegrywających. W jednym z meczów w których braliśmy udział przy wyniku 3-0 dla nas wszyscy wyszli na ich miejsce pojawili się inni po wygraniu każdy z nas dostał 80-100 punktów w przypadku normalnego meczu było by to 15-20 punktów bo oni mieli rangi gold my platyny. Inny przykłąd: zostajemy dodani do meczu wynik 0-3 przegrywamy rundę i każdy traci po 80 punktów mimo że w tamtym zespole było 4 diamenty a u nas same platyny, gdzie normalnie za przegranie takiego meczu tracimy 6-12 punktów.

marcintr1994
10-31-2016, 12:44 PM
Witam
A od kiedy w meczach rankingowych jest tak że jak ktoś wyjdzie to nowa osoba wchodzi na jego miejsce ??? Chyba pomyliłeś ze zwykłymi meczami bo na rankingowym jak ktoś wyjdzie no to nikt nie ma prawa nowy dołączyć na jego miejsce.
Pozdrawiam

Gelurafal
10-31-2016, 01:44 PM
marcintr1994 obecnie w grach rankingowych istnieje możliwość że w trakcie meczu rankingowego system doda jakąś przypadkową osobę. Pod warunkiem że gracz który wyszedł nie może wrócić do meczu. W tym sezonie mam rozegranych około 400 rankedów i miałem może 2-3 mecze w których zostaliśmy dodani jako drużyna do trwającego rankeda, a jak gramy w 3-4 osoby i random wychodzi często dochodzi całkiem inna osoba.

Seferr7
11-24-2016, 07:56 PM
tak to już bywa