PDA

View Full Version : Mechanika pojazdów

kOOsmacz
02-03-2017, 11:48 PM
Hej, mam pewne zastrzeżenia odnoszące się do mechaniki poruszania się pojazdów, w szczególności samochodów... Poruszanie się nimi jest zbyt nienaturalne... Pojazdy wyglądają jakby coś trzymało ich koła przy ziemi, jest całkowity brak możliwości utraty kontroli nad nimi... Mogę się odnieść do innego sandboxa jakim jest GTA5, w którym poruszanie się samochodami jest tak różne, jak różne są pojazdy. Chodzi mi o przyczepność do drogi, możliwość rozwijania prędkości, zachowanie się pojazdu w zależności od otoczenia (np przy zjeżdżaniu ze wzgórza w pojeździe w GTA jestem w stanie naprawdę stracić kontrolę i nie mieć wpływu na kierowanie nim, tutaj tak nie jest.. Ciągle coś trzyma mnie przy sterach) Nie wydaje mi się ta mechanika okej. Przyciąganie i ten "magnetyzm" co do pojazdów powinien ulec zmianie.
Co Wy na to? Jak Wasze wrażenia?

zainteresowanie tematem widzę przeogromne xD
latanie śmigłowcem? kto to projektował w ogóle ?! xD

kolotz1976
02-05-2017, 08:52 AM
Helikopter faktycznie jest skopany - utrzymanie normalnego lotu graniczy z cudem; samolot również kiepski w prowadzeniu.

Co do samochodów - to nie jest symulator jazdy ;) da się przemieszczać i to wystarczy (no może faktycznie gdyby było większe zróżnicowanie w prowadzeniu danych modeli...) ale przemieszczanie się drogą powietrzną jest zdecydowanie skopane

Ev0luti0n03pl
02-05-2017, 06:55 PM
he, hehe, heheheheehe moze inna wersje gry dostales gdyz u mnie MECHANIKA pojazdow jest wporzadku, kazdy jezdzi, posiada oswietlenie, nie ma luzow na kierownicy, choc moze oleju ktos dawno nie zmienial ale mi to nie przeszkadza, ale za to FIZYKA poruszania sie pojazdow jest nienaturalna - mozliwe ze to miales na mysli FIZYKe a nie mechanike. Calkiem dobre jest rowniez porowanie fizyki poruszania sie pojazdow do gta 5, trzeba bylo zaszalec i do forzy horizon porownac i sie czepiac czemu nie jest tak jak tam. Mozliwym powodem tego jest to ze gra kladzie nacisk na walke i taktyke a nie na SYMULATOR jazdy. Pojazdy to tylko dodatek abys nie musial przez wielka mape popylac na pichote i do tego celu ich fizyka jest wystarczajaca. Tgo porownanie do GTA - przetlumasz sobie tytul moze bedziesz wiedzial czemu w gta spory nacisk byl polozony na fizyke poruszania sie pojazdow a na system walki juz niekoniecznie. tu masz odwrotna sytuacje.

kOOsmacz
02-05-2017, 09:04 PM
@Ev0luti0n03pl
widzę że się trochę obruszyłeś moimi słowami. Zatem pędzę Cię naprowadzić. (i nie traktuj mnie jak debila synku)
Dlaczego ten tytuł pod względem poruszania się pojazdami porównałem do GTA? Chociażby przez to, że oba tytuły (bez względu na rodzaj rozgrywki) oferują duży otwarty świat. Zatem aby komfortowo i z przyjemnością przemierzać mapę z punktu A do B dobrze byłoby gdyby GR zaoferował coś więcej i coś jeszcze wykrzesał... Inny charakter rozgrywki? Więc po cholerę TAK duży świat, gdzie nie położono nacisku na większą wiarygodność poruszania się oraz FIZYKĘ, gdzie odległości między poszczególnymi miejscami misji są od siebie tak odległe?
TAKTYKA a SYMULATOR JAZDY... Nie wiem czy grałeś w gta, ale odpuszczę sobie rozwijanie tej kwestii. W gta jak będziesz chciał zagrać "taktycznie" to da się to zrobić, jak w GR będziesz chciał zagrać 4fun i byle do przodu, to i w tym przypadku będziesz w stanie.
Z mojej strony system walki w GR jest podobnym, ale trochę ulepszonym niż ten z GTA. Sama jazda pojazdami? No cóż... "Pojazdy to tylko dodatek abys nie musial przez wielka mape popylac na pichote i do tego celu ich fizyka jest wystarczajaca" - nie w grze z takim dużym obszarem. Dla mnie otwartość świata ma mi dać przyjemność z jego eksploracji, więc jeżdżenie po mapie ala klocem na kółkach z przesadzoną grawitacją jest nie na miejscu i mija się z celem.
Poza tym Twoje ironizowanie mojej wypowiedzi trochę mija się z celem... Jeżeli coś testuję, to mam prawo do wypowiedzi. Mam prawo do porównań, i jeżeli tylko bym chciał, to użyłbym porównania do forzy, jak to określiłeś. GTA ma sporo pozytywnych rozwiązań, które niewątpliwie rozwiązałyby pewne niedociągnięcia w GR. Lecz Twoja duma chyba nie pozwala Tobie tak sądzić...

Frabaj187
02-06-2017, 06:35 AM
Cześć wszystkim,
jak w trakcie BETY odniosłem wrażenie, że problemem jest jakby to określić "speed factor". Wydawało mi się, że wszystkie pojazdy poruszają się jakby za szybko - szczególnie te powolne. MECHANIKA też zostawia do życzenia - dostawczakiem można wykonać epickie zawroty na ręcznym etc. Pojazdy powietrzne sterują się jak kłoda, jak nie szalałem po klawiszach to po osiągnięciu pewnej wysokości trzymając wyłącznie do przodu "W" wszystko szło jak samochód na długiej prostej :). Można nawet opony przebijać, niestety nie stwierdziłem opcji rozbijania szyb - strzelić przez szybę się da ale szyba nie rozbija się tylko zostaje dziurawa. Grę można być podciągnąć pod GTA ale te wcześniejsze odsłony gdzie prowadzenie pojazdów było jak najbardziej ARCADE :). W GR nie jest to głównym elementem - chociaż kozacki obstrzał z poruszającego się pojazdu bomba pomimo, że takim akcjom daleko do taktyki DUCHA :). I tak nic nie przebije tego, że panowie ładują się do rodzinnego kombi z całym ekwipunkiem - bez ściągania go z pleców :p Mój numer pokazowy z BETA to i tak próba wylądowania śmigłowcem na drugim podczas próby udaremnienia ucieczki "mini bosa" - efekt: zamiast eksplozji wystrzał jak z procy z lądowaniem niemalże w sąsiedniej prowincji - dopiero po chwili zauważyłem, że panowie sobie gdzieś po drodze wysiedli :) i do końca w kabinie zostałem tylko ja - to się mówi SEMPER FIDELIS :)
Pozdrawiam

UBI-Zuzu
02-06-2017, 05:35 PM
Bardzo proszę o spokojną dyskusję ;)

Zuzu

kptmack
02-07-2017, 05:14 PM
Jak chcecie modele jazdy, to proszę sięgnąć po forze a nie czepiać się gry militarnej. Jakoś w metal gear solid v ta do wysokiej też nie należała, a nikt się nie czepiał tylko zachwalał stealtH action game. Dla mnie jazda samochodem jak i helikoptery może zostać taka jak jest. Mi to nie przeszkadza. Widac, że ludzie to tylko by bgali w gtav i cody. Dorosnijcie. Widać, że dzieci nowych konsol jesteście i chcecie wszystkiego i porównywalnego do gtav. To inna liga. To nie fun by sobie strzelać skakać jeździć i zabijać. To symulator Najemnika!! Zabójcy. Nie ma takich gier. Tylko Ghost Recon, splinter cell i MGS na całym rynku!! Ja się wychowywalem na starych ghostach pc jeszcze. A klonów gta mamy. I to za duuuuzooo

kolotz1976
02-08-2017, 09:40 AM
Jak chcecie modele jazdy, to proszę sięgnąć po forze a nie czepiać się gry militarnej. Jakoś w metal gear solid v ta do wysokiej też nie należała, a nikt się nie czepiał tylko zachwalał stealtH action game. Dla mnie jazda samochodem jak i helikoptery może zostać taka jak jest. Mi to nie przeszkadza. Widac, że ludzie to tylko by bgali w gtav i cody. Dorosnijcie. Widać, że dzieci nowych konsol jesteście i chcecie wszystkiego i porównywalnego do gtav. To inna liga. To nie fun by sobie strzelać skakać jeździć i zabijać. To symulator Najemnika!! Zabójcy. Nie ma takich gier. Tylko Ghost Recon, splinter cell i MGS na całym rynku!! Ja się wychowywalem na starych ghostach pc jeszcze. A klonów gta mamy. I to za duuuuzooo

Nie mierz wszystkich jedną miarą. Nie gram/grałem w gta i nie porównuję do tej gry. Jeżeli sam piszesz, że to "symulator najemnika" to przemieszczanie każdym pojazdem powinno być proste - np. lot helikopterem winien być tak intuicyjny jak lot dronem. Trudn będzie się skradać w pełnej wersji gry z prowincji do prowincji, lub wylądować precyzyjnie na dachu budynku przy takim modelu lotu. Wiem, pewnie powiesz, że od takiego przemieszczania jest szybka podróż ale jeżeli to symulator to dlaczego robić coś na skróty?

kOOsmacz
02-10-2017, 01:09 AM
skoro symulator najemnika to po co taka otwartość świata? :D jeżeli mają zaoferować takie jego gabaryty a przy okazji wszędzie mówią - w co wsiądziesz tym pojedziesz - ma mi to dawać także frajdę. Nie chcę symulki bo nie o to tutaj chodzi, ale ten model jaki jest aktualnie, jest niestety nie do przyjęcia - sorry.