PDA

View Full Version : Propozycja losowania w grach rankingowych

Jezzzzzah
02-27-2017, 01:28 PM
Ktoś zaproponował rozwiązanie odnośnie teamów i losowania oponentów do nich. Dobra propozycja.
Ja mam następujące przemyślenia i propozycję.
Może w grach rankingowych obowiązywała by zasada losowania 1 kolorek w dół, 1 w górę?
Przykład:
Bez rangi - miedź - brąz
Miedź - brąz - srebro
brąz - srebro - złoto
srebro - złoto - platyna
złoto - platyna - diament
platyna - diament (tylko te 2)
I żadnych odstępstw, żadnego zapraszania graczy z rangą poniżej 20 levelu (to zwiększył bym i dał rankingowe od 50). Jeżeli gra drużyna (znajomi razem) to wtedy dolosowuje im przeciwników do najwyższej rangi w teamie.
Można by też zrobić opcję HARD CORE - i kto chce zaznacza to i gra tylko z najwyższymi kolorkami i levelami.

UBI-Zuzu
02-28-2017, 05:33 PM
Cześć Spin-iX,

Dziękuję za podzielenie się, przekażę zespołowi Twój pomysł.

Od siebie dodam jedynie, że koncepcja jest z grubsza podobna do tego, jak funkcjonował matchmaking podczas naszych beta testów i w pierwszych tygodniach istnienia Rainbow 6 Siege. Gra bardziej restrykcyjnie szukała partnerów do gry, co niestety owocowało względnie długim czasem oczekiwania w lobby, na co narzekało wielu graczy. Był to jeden z powodów, dla którego matchmaking został usprawniony i obecnie obejmuje podczas poszukiwań szerszą grupę graczy. Różnice w rangach w meczu pojawiają się wówczas, gdy w danej chwili nie ma dostępnych bardziej dopasowanych graczy poszukujących meczu.

Zachęcam do lektury tego artykułu (http://rainbow6.ubisoft.com/siege/pl-PL/news/detail.aspx?c=tcm:160-277344-16&ct=tcm:160-76770-32), wiele zagadnień związanych z matchmakingiem i rangami zostało w nim wyjaśnione.

Niemniej rozumiem, skąd się biorą Twoje uwagi i tak jak wspomniałam powyżej, przekażę je zespołowi!

Zuzu

visterekk
03-01-2017, 11:59 AM
Pani Zuzu a co z moją propozycją?
5 kolegów vs 5 kolegów
4 kolegów 1 random s 4 kolegow 1 random
I tak dalej. 5 osób, które 1 raz się widza na oczy mają bardzo małe szanse na wygranie z klanem i jest to niesprawiedliwe, bo oni grają kilkanaście godzin tygodniowo.

UBI-Zuzu
03-02-2017, 03:54 PM
Już w tej chwili gra powinna ustawiać graczy grających pojedynczo przeciwko innym grającym bez stałej drużyny. Pracujemy cały czas nad ulepszeniami matchmakingu, mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła opowiedzieć o dalszych usprawnieniach w tym kierunku :)

Zuzu

scuder1a
03-02-2017, 11:52 PM
To ja to tutaj zostawię wraz z Waszymi ulepszeniami... z 03.03.2017 http://imgur.com/a/hRYCC