PDA

View Full Version : Gry rankingowe.

ProV0x
03-01-2017, 05:38 PM
Witam , Chciałbym ulepszyć system rankingowy w rainbow six siege i dać moją propozycję jak to mogło by wyglądać.

1.nie mogły by na siebie wtrafić np. Platyna i bronz.
wyglądało by to następująco:
MIEDŹ-BRONZ
BRONZ-SILVER
SILVER-GOLD
GOLD-PLATYNA
PLATYNA-DIAMENT
DIAMENT-PLATYNA
W przypadku premade gra by obliczała średnią jaką razem stanowią i by ich przydzielała do tch rang ze obliczonej średniej , tak jak to jest w "overwatch".

2.Usuną bym powtórki i jakie kolwiek zbliżenia na zabójce , ponieważ to czasem bardzo pomaga określić gdzie znajduje się inny gracz.

3.Wprowadził bym System banowania map , ponieważ każdy ma mapę jaką mniej lubi . i w tym przypadku obie drużyny banowały by po 2 mapy.

4,I ja bym bardzo chętnie zagrał mecz rankingowy lub swobony w trybie realistycznym z innymi graczmi.:D

scuder1a
03-02-2017, 11:47 PM
Przesyłam screen z gry rankingowej w jakiej miałem przyjemność uczestniczyć :) http://imgur.com/a/hRYCC

UBI-Zuzu
03-03-2017, 04:23 PM
Hej @ProV0xVP,

jak już odpowiedziałam innemu użytkownikowi tutaj (http://forums-pl.ubi.com/showthread.php/1762-Propozycja-losowania-w-grach-rankingowych), który podzielił się podobną koncepcją - Wasze słowa zostaną jak najbardziej przekazane, ale warto mieć na uwadze, że podobny model funkcjonował już w Rainbow 6 Siege, w trakcie beta testów i w pierwszycj tygodniach po premierze. Podchodził on bardziej restrykcyjnie do znajdywania graczy z rangą taką samą lub bardzo bliską, co powodowało jednak względnie długi czas oczekiwania na mecz, na co gracze narzekali. Obecny system nadal stara się dopasowywać graczy rangami tak blisko, jak to możliwe - w momencie, gdy gracze z taką samą lub bardzo zbliżoną rangą nie są obecnie dostępni, wówczas kryteria dobierania partnerów są poszerzane.

Za pozostałe sugestię dziękuję!

@scuder1a
Miej proszę na uwadze, że matchmaking gry nie bierze pod uwagę poziomu doświadczenia graczy - tylko ich rangi.

Zuzu