PDA

View Full Version : Matchmaking pierwsza liga! Dlaczego?

scuder1a
03-02-2017, 11:06 PM
Witam,
Dnia 02.03.2017 zagrałem w grę Rainbow Six Siege gra rankingowa 5v5 zabezpieczenie terenu, mapa kafe. Mam pytanie dlaczego matchmaking wybrał takie zestawienie osób w obu drużynach, kiedy to deklarowane jest, że "Matchmaking stara się dobrać graczy z możliwie jak najbardziej zbliżonymi rangami, jednak w momencie, kiedy w danym momencie nie ma dostępnych graczy z bardziej pasującymi rangami szukającymi meczu, system poszerza kryteria poszukiwań, szukając graczy z zarówno wyższą, jak i niższą rangą." Proszę uszanować mój talent operowania grafiką w programie paint, ale było to łatwiejsze i wygodniejsze w odczycie aniżeli 10 osobnych obrazków, które przedstawiałyby to samo. Od kiedy na grę rankingową mogą wejść osoby poniżej 25 lvl jak blokada była zawsze i ja mając 25 lvl nie mogłem w gry rankingowe grać. :confused: Przede wszystkim nie znam tych osób, pierwszy raz je widzę. Dziękuję z góry jeśli ktoś mi w ogóle odpisze, na tym forum często zdarza się, że nikt :) Przesyłam: http://imgur.com/C89jHW8 http://imgur.com/y4XrpOr http://imgur.com/ncVG6Px

UG.Gimer
03-02-2017, 11:16 PM
Jak jesteś w party z kolegami to tylko jedna osoba musi mieć powyżej 20 lvl by rozpocząć mecz rankingowy.

PFiii.... takie drobnostki. Dzisiaj wygraliśmy z 10 meczy, mniejsza ile. Ważne, że na 4 z nich przed ekranem końcowym wyszli gracze i dostaliśmy od 0 do 6 punktów za mecz! Rozumiecie? Cztery takie wygrane znaczą mniej niż jeden przegrany!

scuder1a
03-02-2017, 11:43 PM
To jest oczywiste, za przegraną masz od -20 do -70 a za wygraną od +0 do +6 jak w Twoim przypadku. By zdobyć tyle punktów renomy za wygrane by wyjść na zero po jednej porażce to... już obliczenia zostawiam Pani Zuzu. A co do wysokości lvl dla rankeda to była blokada jak zaczynałem od 25, widocznie się pozmieniało bo ludzie kupują gry na nowo hehehehehehehe if u know what i mean :o Trzeba się dostosowywać do graczy, pamiętaj, priorytet!!!

UBI-Zuzu
03-03-2017, 04:34 PM
@scuder1a
Gra rankingowa jest dostępna dla graczy z poziomem minimum 20. Gracze z mniejszymi poziomami mogą wejść do gry rankingowej, jeśli zostaną zaproszeni do niej przez gracza z poziomem 20 lub wyższym.
Na podanych przez Ciebie grafikach nie widzę rangi innych graczy, jedynie ich poziom. Jak już odpowiedziałam Ci w innym poście, poziomy doświadczenia nie mają w matchmakingu znaczenia, jedynie rangi.

Gra rankingowa w Rainbow 6 Siege zawsze była dostępna od 20 poziomu, nie zmienialiśmy tej wartości. Poziom 25 wymagany do gry rankingowej jest w Overwatch, ale nie w R6S.

@Gimer.CarryMe,
Problem o którym opowiadasz, został zgłoszony zespół wie o nim i bada go. Jeśli pojawi się na ten temat więcej informacji, dam Wam znać! I przepraszam najmocniej za niedogodności.

Zuzu

scuder1a
03-03-2017, 04:42 PM
Ale do dzisiaj nie dostałem jasnej odpowiedzi, czy dostanę za to jakąś rekompensatę, że ponoszę takie straty i nie tylko ja w grze rankingowej, bo dlaczego mam cierpieć z tego powodu, że gra ma już rok a dalej ma pełno błędów?

visterekk
03-07-2017, 12:27 PM
Jedyne co możesz dostać @scuder1a to prztyczka w nosa i kopa w dupę. Gra nigdy nie zostanie dopracowana. Jest już ponad rok po premierze i co? System rankingowy w trybie beta hahaha, śmiech na sali...

UG.Gimer
03-07-2017, 12:43 PM
Jedyne co możesz dostać @scuder1a to prztyczka w nosa i kopa w dupę. Gra nigdy nie zostanie dopracowana. Jest już ponad rok po premierze i co? System rankingowy w trybie beta hahaha, śmiech na sali...

Owszem, ta produkcja będzie rozwijana ale nigdy nie zostanie dopracowana. Musieli by za dużo zmienić i w końcu zacząć testować łatki przed wypuszczeniem. Kasa się musi zgadzać ;]

cropky
03-07-2017, 12:55 PM

Dobrze powiedziane i tyczy się wszystkich graczy R6S.

scuder1a
03-07-2017, 02:36 PM
@cropky No może oprócz cheaterów, którzy mają w d**** tą gre i ludzi w nią grających tak samo jak deweloperzy. Swoją drogą Zuzu kiedy bedzie nowy kask futbolisty dla yyyyy BlackBearda? Napotkałem się w internecie na wywiad z byłym komandosem SEALsów i mówił, że na akcję zakładają właśnie kaski futbolisty bo mają lepszą protekcje niż hełmy standardowe. Ponoć jakiś terrorysta widząc kask futbolisty przestał strzelać i zrobił przyłożenie kamieniem który miał pod ręką... Ile w tym prawdy to nie wiadomo.