PDA

View Full Version : AC: Brotherhood - problem z intalacją/uruchamianiem

kol_grim
03-08-2017, 12:28 PM
Witam,
w ostatnim CDA dorzucili Brotherhooda i Far Cry 3 więc pomyślałem, że najwyższy czas się przekonać do Uplay i ogarnąć temat. Far Cry'a nie było na płycie, więc zdecydowałem, że z tym poczekam i zainstaluję najpierw AC. Jednocześnie zakładałem konto na Ubisoft (poprzednie konto wymagało dwustopniowej weryfikacji, której nigdy nie ustawiałem, ale ciul - tam był tylko średni AC3, w którego grałem kiedyś może godzinę, zanim nastąpił tak zwany ragequit), ściągałem aplikację, etc.
Po instalacji gry normalnie zaczęła ściągać patcha, po czym włączał się Uplay i... I zaczęły się schody. Uplay nie potrafił rozpoznać plików gry. Próbowałem przeinstalować ją jeszcze raz z płyty, ale to też nic nie dało. Pliki w rejestrze się zgadzały, przekładanie ich do nowych folderów i zmienianie ich ścieżki w regedit nie pomogło. Więc podjąłem ciężką dla mojego limitowanego internetu podjąłem decyzję - ściągnę to. Poprzednią kopię zgrałem na pendrive, po czym usunąłem z dysku głównego. Parę godzin później - ściągnęło się.
No nic, próbuję odpalać - znowu to samo, co przy kopii fizycznej. Chociaż nie, nie do końca. Uplay - ku mojemu zdziwieniu, znów zaczęło ściągać całość od nowa. Oczywiście anulowałem to to. Porównałem rozmiar folderów z instalacji z kopii fizycznej i ściągniętego Brotherhooda - rozmiar ten sam. No nic, pomyślałem, nie będzie ze mną kretyński program wygrywał, poradziłem sobie z Originem, to i Uplay nie powinien stanowić problemu.
Zacząłem kopać w internecie. Najbardziej powtarzające się rozwiązania to reinstalacja Uplay (obecnie 6 razy reinstalowany), reinstalacja gry (4 razy, ściągałem tylko raz, bo już nie mam tyle transferu), grzebanie w plikach rejestru (done), nawet ktoś rekomendował reinstalację systemu, ale to rozwiązanie olałem. Formata robiłem miesiąc temu i nie mam zamiaru tego robić przez następne 5 miesięcy. Po jakimś czasie internet nie oferował nic nowego, a ja wreszcie uderzyłem na forum z enigmatyczną nazwą tematu (bo gra jest zainstalowana... prawda?) i pytaniem:

Czy mam olać temat i już więcej nie wracać do gier Ubi, czy też próbować dalej dla pamięci wydanego na to transferu? A jeżeli mam próbować dalej, to wytłumaczcie mi jak, bo temat mnie przerósł...

PS: żałuję, że nie zrobiłem więcej screenshotów; tak to wygląda TERAZ (http://i.imgur.com/DYtolg4.png), po kilku reinstallach, gdy próbuje podać ścieżkę gry do Uplay

UBI-Zuzu
03-08-2017, 05:49 PM
Cześć kol_grim, witaj na forum!

Przykro mi słyszeć, że spotkała Cię taka sytuacja - w tym problemie nasi konsultanci wsparcia technicznego będą najlepszym źródłem pomocy, możesz skontaktować się z nimi tutaj (https://support.ubi.com/pl-PL).

Zuzu