PDA

View Full Version : Dobieranie graczy do gry swobodniej.

cropky
05-06-2017, 12:01 PM
Czy zmienialiście zasady dobierania do gry swobodnej? Ostatnio dobiera drużynę przeciwną z rangami wyżej lub tymi samymi. A w rankingowych nie... Tam trafia się brąz przeciwko platynie lub diamentowi.
Trochę dziwne.

PS.
Niestety, ale w dalszym ciągu jest ogromny wysyp cheterów. :/

Gelurafal
05-08-2017, 08:27 AM
Tak teraz do gier swobodnych dobiera na zasadach gier rankingowych w pierwszej kolejności graczy o podobnych umiejętnościach i lvl.
W rankingowych może to być spowodowane tym że sami gracze dobierają się w teamy w których są i diamenty i brązy.

cropky
05-08-2017, 11:30 AM
Powalone. Nie dość, że czekam teraz po kilka minut na mecz to jeszcze dobiera mi gości z tym samym kolorkiem, ale z niskim Z/P K/D i w większości przypadków zostaję sam na 5

UG.Gimer
05-08-2017, 11:45 AM
Ciesz się. Gram przeciwko samym gold 1 - diament. Zamiast spędzić w tej grze 8h w weekend, grałem może 2h. Takie casuale, że rankingi bywają lżejsze.

Muszę dopisać:
Pochwalam taką decyzję, bo na niższych lvl gracze mają naprawdę lepiej ale z drugiej strony grać się nie chce jak trzeba być try hardem albo przegrać.

Gelurafal
05-08-2017, 12:54 PM
Powalone. Nie dość, że czekam teraz po kilka minut na mecz to jeszcze dobiera mi gości z tym samym kolorkiem, ale z niskim Z/P K/D i w większości przypadków zostaję sam na 5

Jak było każdy z każdym to słabsi się skarżyli że im diamenty dobiera, jak dobiera z takim samym poziomem to problem bo ciężko wygrać grając samemu i dużo ludzi ucieka.Widać że co by nie zrobili będzie źle :-D.
Co do z/p k/d na własnym przykładzie - jak masz 200 lvl i 5000 śmierci w rankedach to możesz robić staty 20 zabójstw 1 śmierć i kd po 5 takich meczach nawet nie drgnie ponieważ to jak grałem rok temu nie równa się temu jak gram teraz. Więc do czasu wprowadzenia resetu tych statystyk z nowym sezonem niewiele mówią. Jak ktoś ma 40-50 lvl i k/d powyżej 2.0 to na 90% to jest jego 2 albo 3 konto bo początkujący w tej grze większość czasu spędzają na oglądaniu innych.

cropky
05-08-2017, 08:05 PM
No nie wiem czy poprzednio na swobodnej nie odbierało lepiej. Zwykle był to mix różnych rang w drużynie. A teraz to jak grać w rankingową...

EDIT: To jest naprawdę popieprzone! Tyle przegranych meczy w grach swobodnych nie miałem w ciągu miesiąca ile teraz w ciągu tygodnia! A wszystko przez wasze zmienione dobieranie! Goście wychodzą po tym jak zginą, albo od razu z lobby! Zostaje nas często 3 na 5 lub 2 na 5! Po co to zmienialiście? Bo jakieś dzieci płakały? Czemu tak szybko nie reagujecie na wprowadzenie blokady pingu i regionu?
ZUZU - ŻYJESZ?

Gelurafal
05-09-2017, 09:03 AM
Cropky ale tak jest lepiej dla wszystkich, początkujący i słabsi gracze mają przeciwników na swoich poziomach a lepsi grają na swoim poziomie, swobodne rozgrywki i tak większość traktuje jak trening albo zabicie czasu kiedy czekasz na kolegów. Ttwoje problemy wiążą się z tym że grasz sam w grę która bardzo premiuje współpracę . Pisałem ci to już kiedyś poszukaj ludzi z którymi będziesz grał, mając 20-30 znajomych grających w r6 w zasadzie zawsze można zebrać 3-4 osoby. Wtedy nikt nie wychodzi nikt nie zabija się w teamie itd.

cropky
05-09-2017, 09:14 AM
Moi znajomi grają popołudniu, a ja zwykle wtedy pracuję.
Moim zdaniem sytuacja gdy drużyny były wymieszane (na swobodnej) była lepsza. Złoto, srebro, bez rangi i tak samo w przeciwnej. A teraz? 5 razy złoto, 5 razy srebro, 5 razy platyna. Pupa blada. Dzięki tej zmianie zaczynam się poważnie zastanawiać nad graniem. Wcześniej nie grałem w rankedy bo bez teamu nie ma po co. Teraz i do swobodnej nie ma po co wchodzić bez teamu.
NIE PODOBA MI SIĘ TA ZMIANA. Dzięki niej tacy przeciętniacy jak ja nie mają po co zaczynać gry. No chyba tylko po to, aby powiększać ilość zabitych i przegranych meczy!

Cropky ale tak jest lepiej dla wszystkich, początkujący i słabsi gracze mają przeciwników na swoich poziomach a lepsi grają na swoim poziomie
Od tego jest system rankingowy, żeby tam dobierało według tego klucza. Wcale nie jest lepiej dla wszystkich!

swobodne rozgrywki i tak większość traktuje jak trening albo zabicie czasu kiedy czekasz na kolegów.
Nie do końca.

Według ciebie sprawiedliwe jest gdy w drużynach na swobodnej są:

ORANGE TEAM: Złoto 4, Złoto 4, Złoto 3, Złoto 4, Srebro 1
BLUE TEAM: Platyna 2, Platyna 3, Platyna 3, Złoto 1, Złoto 1

???????????????????????????????

Wcześniej było by to:
ORANGE TEAM: Złoto 4, Srebro 3, Bez rangi, bez rangi, Miedź
BLUE TEAM: Platyna 3, Bez rangi, bez rangi, srebro 3, Złoto 2
I szanse ma grę jakieś były, a teraz?

Gelurafal
05-09-2017, 11:04 AM
Od tego jest system rankingowy, żeby tam dobierało według tego klucza. Wcale nie jest lepiej dla wszystkich!
Według ciebie sprawiedliwe jest gdy w drużynach na swobodnej są:

ORANGE TEAM: Złoto 4, Złoto 4, Złoto 3, Złoto 4, Srebro 1
BLUE TEAM: Platyna 2, Platyna 3, Platyna 3, Złoto 1, Złoto 1

???????????????????????????????

Wcześniej było by to:
ORANGE TEAM: Złoto 4, Srebro 3, Bez rangi, bez rangi, Miedź
BLUE TEAM: Platyna 3, Bez rangi, bez rangi, srebro 3, Złoto 2
I szanse ma grę jakieś były, a teraz?

Po pierwsze wcześniej równie dobrze mogło byś 5 brązów przeciwko samym platyny-diamenty bo mecze swobodne dobierało każdy z każdym i nikt nie robił afery o to jak dobiera graczy na swobodnej. Nikt się nie skarżył o to że nie ma szans wygrać takiego meczu bo trafił gorszy team wiadomo loteria. teraz jest bardziej wyrównanie i też nic złego się nie dzieje.

jak rozmawialiśmy o doborze graczy na rankingach kiedy pisałem że zagranie przeciw trochę mocniejszym albo słabszym to nic strasznego pisałeś :

I uważasz, ze to jest FAIR? System powinien dobierać według klucza 1 ranga w dół, jedna w górę. I NIE WIERZĘ, że nie ma tylu graczy.

i nagle na swobodnej stosują to co chciałeś i jest źle bo ciężko wygrać z graczami na tym samym albo podobnym poziomie?

Prawda jest taka że ranga nie gra i są mecze gdzie gracz z srebrem będzie grał lepiej niż platyny a w następnym zamyka tabelę przeciw miedzią. Po 2-gie sami gracze mogą trwożyć drużynę gdzie będzie brąż-srebro-złoto-platyna i diament i takim składem zagrać zarówno swobodne jak i rankingowe mecze.

cropky
05-09-2017, 12:02 PM
jak rozmawialiśmy o doborze graczy na rankingach kiedy pisałem że zagranie przeciw trochę mocniejszym albo słabszym to nic strasznego pisałeś :

NA RANKINGACH, a nie na swobodnej! Dostrzegasz różnicę? Skoro teraz jest wyrównane to dlaczego ludzie wychodzą częściej z meczy?

Nikt się nie skarżył o to że nie ma szans wygrać takiego meczu bo trafił gorszy team wiadomo loteria.
Skoro nikt się nie skarżył to po co to zmieniono???????

Proszę. Tak wyglądają mecze:

https://t9.pixhost.org/thumbs/411/39946049_20170509220644_1.jpg (https://pixhost.org/show/411/39946049_20170509220644_1.jpg)

Runda 2 i zostało nas 2!

GRATULUJĘ ZMIAN W DOBIERANIU DRUŻYN! NA CHOLERĘ BYŁO POTRZEBNE ZMIENIANIE TEGO!

Dziękuję ci ubi za to, że mnie wykopaliście z gry. W obecnej sytuacji na swobodne również nie ma po co wchodzić bez drużyny. Samemu to można sobie od razu granat lub C4 rzucić pod nogi. Jak zwykle nieprzemyślana zmiana!

W lobby gier rankingowych wyłączyliście podgląd rang bo ludzie wychodzili po sprawdzeniu przeciw komu będą grać. Teraz DOKŁADNIE ta sama sytuacja panuje w lobby gier swobodnych! Do tego ludzie wychodzą po pierwszym killu!
Jak to jest, że przy poprzednim doborze składu miałem na 10 meczy 7-8 wygranych, a obecnie na 10 meczy mam 9 przegranych? GRAM TAK SAMO! Proste. Wcześniej było na drużynie przeciwnej 2-3 z rangami wysokimi, a teraz jest 5!

UBI-Zuzu
05-10-2017, 05:01 PM
W rzeczy samej ostatnio system matchmakingu został zmieniony, by gracze również w grze swobodnej byli dobierani na podstawie swoich umiejętności i by szanse w tych meczach były bardziej równe.

Jak ma to miejsce w wypadku wszystkich wprowadzonych przez nas zmian, będziemy monitorować sytuację i wprowadzać zmiany, jeśli takie będą konieczne.

@Cropky, Twoje obecne zastrzeżenia do obecnego systemu dobierania graczy do meczy zostaną przekazane :) Zachęcam do dzielenia się dalszymi uwagami i do dyskujsji na ten temat.

cropky
05-17-2017, 08:00 AM
2:0 dla nas i kolejna runda wygrana przez przeciwników. Efekt:

https://t9.pixhost.org/thumbs/417/39970936_20170510223737_1.jpg (https://pixhost.org/show/417/39970936_20170510223737_1.jpg)

Kolejny przykład:

https://t9.pixhost.org/thumbs/418/39980568_20170511092737_1.jpg (https://pixhost.org/show/418/39980568_20170511092737_1.jpg)

Fajny nowy system dobierania. Dołączyło mnie do istniejącej rozgrywki w grze swobodnej... 1:1 Ludzie wychodzą bo jest za ciężko w grach swobodnych. Serio, serio.

https://youtu.be/X_nciGrW60c

Zuzu - proszę o połączenie postów. Nie można dodawać 2 filmów w jednym stąd podwójny post.

"Sprawiedliwy" dobór w grach swobodnych:

https://youtu.be/oMX-Q7N9lro

diament + złoto 3 + bez rangi + bez rangi + złoto 4

VS

złoto 1 + złoto 1 + złoto 1 + złoto 2 + złoto 2

Jak myślisz Zuzu ile czasu trwała rozgrywka?

Odpowiedź:
Pierwsza runda poniżej 1 minuty, po której nacisnąłem Alt+F4 bo zostało nas 2 na drużynie.

Kolejny przykład. Po sprawdzeniu rang goście wyszli...
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/782909811232466171/664D218373677B84CFE660EF625766799FDFA88C/