PDA

View Full Version : Strzał synchroniczny - błąd ograniczający rozgrywkę

Eye005
05-15-2017, 10:14 AM
Zdaję sobie sprawę, że gra jest ograniczona w zakresie rozgrywki w trybie dla pojedynczego gracza, w stosunku do wcześniejszych odsłon (o rozgrywce wieloosobowej nawet nie wspominam, bo to oczywiste przy tak skonstruowanej grze), ze względu na jak największe grono odbiorców i nie mam z tym żadnego problemu...
jednakże sama gra posiada pewien poważny błąd (oczywiście moim zdaniem), ograniczający, w pewnych określonych warunkach, w znacznym stopniu samą rozgrywkę i możliwości taktyczne w trybie dla pojedynczego gracza:
Mowa o opcji strzału synchronicznego.
Grając przy włączonym HUD-zie i z wszelkimi opcjami graficznymi ułatwiającymi rozgrywkę (np. stale widoczne podświetlenie, w postaci kropek, oznaczonych wrogów) problem ten nie występuje...
Ja preferuję grę z maksymalnie ograniczonym HUD-em, jednocześnie bez zmiany poziomu trudności, realizm rozgrywki wtedy rośnie i poziom trudności też z oczywistych względów nieznacznie wzrasta. Zastanawia mnie dlaczego zostaję wtedy pozbawiony pewnych opcji taktycznych, na które w dalszym ciągu mogę rozdysponować punkty doświadczenia/kasę. Chodzi o strzał synchroniczny. Dopóki mam w opcjach włączone oznaczanie wrogów (automatyczne), mogę wykonać wraz z towarzyszem broni sterowanym przez konsolę strzał synchroniczny - wybierając ponownie cel, czyli dodatkowo go oznaczając. Kiedy jednak w opcjach wyłączę podświetlenie przeciwników, które w zasadzie nie ma nic wspólnego ze strzałem synchronicznym (bo przy nim trzeba dodatkowo oznaczyć cel lub cele), nie mam możliwości wykonania strzału synchronicznego, nie jestem w stanie oznaczyć celu/ów na ten krótki moment akcji strzelania synchronicznego. I podkreślam tu, że oznaczanie celów do strzału synchronicznego związane jest z oznaczaniem celów, znacznikami nie mającymi nic wspólnego z tymi ze śledzeniem przemieszczania się przeciwników w postaci kropek nad ich głowami. Co ciekawe w opcjach rozwoju drużyny w dalszym ciągu mogę rozwijać zdolności strzału synchronicznego, którego nie mogę w zasadzie w samej grze wykonać przy takich ustawieniach wyświetlania HUD-u, gdzie jednocześnie pozostałe akcje przy ograniczonym HUD-zie są jak najbardziej możliwe do zrealizowania.
Moim zdaniem to poważny błąd, który z niczym nie usprawiedliwionych powodów w znaczny sposób ogranicza interakcję z towarzyszami broni...

UBI-Zuzu
05-17-2017, 02:44 PM
Cześć Eye005,

błąd o którym mówisz powienien zostać naprawiony przez najnowszą aktualizację ;)