PDA

View Full Version : Optymalizacja gry wymaga poprawy... spadek liczby klatek na sekundę

Gronek31
07-26-2017, 06:21 PM
Witam.

Mam do zaprezentowania ciekawą rzecz jaką zauważyłem podczas grania w R6.

Link do zdjęć -> https://photos.app.goo.gl/l4cim83qfAeaYdEs2
Przepraszam jeśli zdjęcia się trochę wymieszały, ale widać która to mapa, ilość fpsów w lewym górnym rogu.

Chodzi mi tu oczywiście o mapę "Fawele" gdzie podczas trybu "Rozbrój bombę" spadek fpsów jest aż przerażający.
Ustawienia są oczywiście cały czas takie same podczas robienia tych screenów, macie je również podane więc sami możecie sprawdzić.

Pomijam już fakt, że śmieszna sytuacja dzieje się na mapie banku gdzie widać różnicę 70 fpsów tylko dlatego że postać patrzy się w lewo i ma 250 fpsów a gdy w prawo 180 fpsów no ale to fakt tamte tekstury po lewej są mniej wymagające.

Oczywiście widać tam jak fpsy sprawują się na Fawelach podczas Klasycznego terrorhunt a jak podczas bomby.
Na innych mapach nie robiłem już screenów podczas bomby bo sytuacja ma miejsce tylko na fawelach, ale jak też widać mapy na zwykłym terrorhunt zachowują się w miarę normalnie, choć dziwne jest to, że zazwyczaj na zewnątrz budynków jest więcej fpsów niż w środku.
Mam nadzieję, że podałem wystarczające dowody na to aby tego nie bagatelizować i to naprawić.

Gronek31
07-28-2017, 06:58 PM
Z racji, że ostatnio napisaliście o zmianie tekstur na mapach, to może by tak najpierw naprawić ten błąd. Fajnie że ktoś w ogóle to czyta i odpisuje.
Chcesz grać w grę to sam musisz się prosić o naprawienie błędów -_-

Ubi-Lilpwnd
07-31-2017, 08:53 AM
Witam!

Bardzo przepraszam, że nie dostałeś jeszcze odpowiedzi na ten temat. Nie wiem w jaki sposób, ale poprostu zagubił mi się twój temat :(
Przedstawię twój problem i screenshoty ekipie odpowiedzialnej za grę. Mam nadzieję, że dowiem się coś na ten temat i szybko Cię poinformuję.

Ubi-Lilpwnd
07-31-2017, 10:01 AM
Już przedstawiłam twój problem i dostałam informacje, że w tym wpadku najlepiej jest skontaktować się z działem technicznym Ubisoft.
Zapisz sobie MSInfo oraz Dxdiag aby im przedstawić, oni doradzą Ci z ustawieniami :)

Jeśli nie będą w stanie Ci pomóc, albo zlokalizować źródła tych dropów FPS, proszę skontaktuj się ze mną raz jeszcze!

Gronek31
08-05-2017, 05:56 PM
Czy wy macie tam w ubisoft problem z czytaniem ze zrozumieniem? Czy ja się pytałem o to jak mam ustawić grafikę w grze? Nie, ja podałem wam z około 50 screenów gdzie widać ładnie, że tylko na mapie fawele podczas trybu bomba mam spadki fpsów do 40-70, podczas gdy na innych mapach a nawet na tej samej mapie fawele tylko z innym trybem rozgrywki mam około 150-200 fpsów. To co ja mam niby robić....? mam sobie za każdym razem zmniejszać ustawienia do najniższych jeśli chcę pograć tryb bomba na fawelach, przy większej liczbie fpsów tylko dlatego, że gra jest źle zoptymalizowana?!

Ubi-Lilpwnd
08-07-2017, 08:41 AM
WItam!

Nie mamy problemów :) Poradziłam Ci skontaktować się z działem technicznym, ponieważ nie jestem w stanie zlokalizować źródła twojego problemu - dział techniczny jest w stanie.
Jeśli będzie to problem techniczny ze strony gry, zgłoszą oni to do ekipy odpowiedzialnej za grę.