PDA

View Full Version : Gry rankingowe, wysokie levele, spostrzeżenia

Jezzzzzah
07-28-2017, 11:09 AM
Gram rankingowe gry mając gold 1 i moje spostrzeżenia są takie, że platyny i diamenty to zwykli oszuści, którzy wykorzystają błędy gry związane z pingiem oraz kątami widzenia lub błędami związanymi z kamerkami Val (bank). Do tego nie spotkałem jeszcze sytuacji, aby rozgrywka była prowadzona bez tzw. skracania. Fuze zabija się własnymi ładunkami, które umieszcza w podłodze... ITD.
Czy tak ma wyglądać gra fair play?
Czy Ubi zamierza wprowadzić poprawki w kątach widzenia, naprawi glitche związane z możliwością pingowania graczy przez kamerkę Val poza mapą oraz w jakikolwiek sposób ukróci możliwość skracania? W tym momencie granie nie ma zbytniego sensu.
Diamenty i platyny to zwykli oszuści. Podobno nie można wykorzystywać błędów gry, a oni to właśnie robią.

Ubi-Lilpwnd
07-28-2017, 11:53 AM
Witam!

Jeśli chodzi o ping, będziemy dodawali nowe serwery przez zakończeniem Operation Health :)
Nie mam informacji na temat prac nad kątami widzenia (niestety nie wiem, czy grasz na PC czy konsoli).
Błąd związany z kamerkami Val będzie naprawiony w następnej aktualizacji (jest to nasz priorytetowy błąd).

I jeśli mogę zapytać, co masz na myśli mówiąc "skracanie"? Nie jestem pewna czy rozumiem do końca, o co Ci chodzi.

Dziękuję!

Jezzzzzah
07-28-2017, 11:58 AM
Gram na PC
A skracanie czyli brak możliwości dojścia do budynku, gdyż przeciwnicy z okien strzelają w pozycję, gdzie się odradzasz. Ustawia się tak, ze on ciebie widzi cały czas, a ty nie masz możliwości strzelenia do niego, gdyż kąt widzenia na to nie pozwala.

Ubi-Lilpwnd
07-28-2017, 12:00 PM
Oh dziękuję za wyjaśnienie :D teraz będę mogła wyjaśnic co miałeś na myśli Community Managerowi!
Mam nadzieję, że uda mi się dowiedzieć coś na ten temat :)

Ubi-Lilpwnd
07-28-2017, 12:12 PM
I już mam info!
Deweloperzy bardzo poważnie traktują spawn kille. Dlatego właśnie w Aktualizacji 2.2.1 (https://rainbow6.ubisoft.com/siege/pl-pl/updates/health/title-update-2-1.aspx) i 2.1.1 (https://rainbow6.ubisoft.com/siege/pl-pl/news/detail.aspx?c=tcm:160-294634-16&ct=tcm:160-76770-32) dodaliśmy wiele elementów, które pozwoliły ukrócić ten problem.

Jeśli nadal doświadczasz tego problemu na jakiejś mapie, poinformuj mnie o tym (screenshoty lokacji czy po prostu opis) i zgłoszę to do odpowiednich osób!

zrohcuK
08-07-2017, 09:57 AM
"I już mam info!
Deweloperzy bardzo poważnie traktują spawn kille. Dlatego właśnie w Aktualizacji 2.2.1 i 2.1.1 dodaliśmy wiele elementów, które pozwoliły ukrócić ten problem."

Przykro mi bardzo, ale nic nie zostało ukrócone. Gracze, którzy mają "trochę" doświadczenia bez problemów są w stanie znaleźć na każdej mapie okno przez które można wyeliminować przeciwników wychodzących ze spawna lub miejsce z którego można "wyskoczyć" w momencie rozpoczęcia rozgrywki, tak żeby zaskoczyć przeciwnika i jeszcze przed jego wejściem do budynku wyeliminować jednego czy dwóch nieświadomych zagrożenia atakujących.

MM również jest zepsuty, albo może inaczej - odnosi się wrażenie, że zwyczajnie został wyłączony, żeby gracze nie czekali nie wiadomo jak długo na rozgrywkę. Notoryczne wrzucanie graczy z levelami powyżej 100 na tych z ledwo 20 czy 30 to standard(a bywają również poniżej 10 - casuale). Na rankingach też to się zdarza, nie jest to tylko domena casuali.

Fajna gra, świetny pomysł - niestety gra jest popsuta od samego początku. Z perspektywy gracza(PC), który ma już rozegrane bardzo dużo godzin w ten tytuł stwierdzam, że poprawa jakaś tam jest, ale sprowadza się generalnie do tego, że wszystkie błędy, które utrudniały rozgrywkę wcześniej teraz zwyczajnie występują rzadziej. Dopóki gra nie będzie miała stabilnych, dedykowanych dla niej serwerów z których każdy gracz będzie dostawał dokładnie taką sama informację na temat przeciwnika, dopóki P2P będzie sprawiał, iż problemy HOSTA są problemami wszystkich członków drużyny, napisanie gry od początku czy nawet tuzin Operacji Health niewiele w tym temacie zmieni.

Na szczęście mamy Alpha Paki.

P.S.

Od siebie dodam, że największą poprawę w rozgrywce zauważyłem kiedy zmieniłem monitor z 60 hz na 144hz, ale to już nie jest zasługa developerów.

Ubi-Lilpwnd
08-07-2017, 10:09 AM
Przykro mi bardzo, ale nic nie zostało ukrócone. Gracze, którzy mają "trochę" doświadczenia bez problemów są w stanie znaleźć na każdej mapie okno przez które można wyeliminować przeciwników wychodzących ze spawna lub miejsce z którego można "wyskoczyć" w momencie rozpoczęcia rozgrywki, tak żeby zaskoczyć przeciwnika i jeszcze przed jego wejściem do budynku wyeliminować jednego czy dwóch nieświadomych zagrożenia atakujących.

W takim razie zależy to od doświadczenia danych graczy :) Tego ekipa R6 nie jest w stanie zmienić...

Jeśli chodzi o serwery, nowe są już w planach i to niedalekich.
Nie mam dokładnej daty kiedy się pojawią, ale dostałam informacje, że na 100% będą.

Gelurafal
08-07-2017, 11:45 AM
Doświadczony gracz z łatwością uniknie skrócenia bo wystarczy nie wybiegać jak na wyścigu tylko odczekać 2 sekundy celując tam gdzie taki skracacz wylatuje i w większości przypadków pada ofiarą własnej strategii. Tak samo robiąc kilka kroków w innym kierunku niż prosto do celu można zyskać taką przewagę nad graczem kampiącym w okienku że w większości przypadków to on zostaje trafiony pierwszy. Poprostu trzeba wiedzieć gdzie może skracać i gdzie od początku celować.

W takim razie zależy to od doświadczenia danych graczy Tego ekipa R6 nie jest w stanie zmienić...
Jest taki filmik na youtube :
https://youtu.be/6wlvYh0h63k
Można wybrać resp na dachu budynku to utrudniło by skracanie z okien chyba ;) chociaż pewnie doświadczeni gracze wybiegali by na balkonik i przy użyciu C4 likwidowali graczy na dachu zaraz na początku rundy. A może po prostu zamiast 3 respów do wyboru zrobić ich 10 ?? Wtedy zamiast 33% szansy na trafienie na dobrego respa było by 10 %. Mam kilka rozwiązań :D