PDA

View Full Version : Większe z użycie karty graficznej po ostatniej aktualizacji

Gronek31
09-06-2017, 04:48 PM
Witam. Po ostatniej aktualizacji, która wprowadziła nowe tekstury, sytuacja prezentuje się mniej więcej tak ->https://photos.app.goo.gl/NrB4jrgqYALvcd4C3
Zużycie pamięci karty graficznej na tych samych ustawieniach wzrosło o ok 1.6Gb a co za tym idzie na tych samych ustawieniach nie mam już tyle fpsów co wcześniej.
Ogólnie zauważyłem spore lagi/nagłe spadki fpsów w pewnych momentach, czego wcześniej nie uświadczyłem.
Zniknęła opcja Antyaliasing przetwarzania końcowego czyli ustawienie: wyłącz, FXAA, T-AA
oraz Antyaliasing wielopróbkowy czyli: filtrowanie tymczasowe, wyłącz, MSAA: 2x, 4x, 8x oraz TXAA 2x i 4x
Zamiast tego została wprowadzona opcja Antyaliasing która łączy w sobie kilka opcji z poprzednich wymienionych.
Kiedy to, ustawienie opcji filtrowanie tymczasowe dawało duży przyrost fpsów i to wcale nie kosztem ładnego wygładzania krawędzi.
Teraz bez tych opcji samo używanie FXAA powoduje zużycie pamięci grafiki o około 200 mb, łącznie dawały lepszy efekt. Prosiłbym więc o wprowadzenie opcji filtrowanie tymczasowe które jest najlepszym rozwiązaniem przy dużej liczbie fpsów.
Dziwi mnie, że w ogóle zastosowano uproszczenie procesów wygładzania krawędzi, redukując ją z dwóch do jednej.
Oczywiście ustawienie opcji T-AA jest najmniej kosztowne ale powoduje sztuczne wygładzenie krawędzi, powodujące rozmycie obrazu, jakby patrzeć przez zaparowany ekran.
Szczerze mówiąc nie wiem po co była ta cała zmiana tekstur, bo jak dla mnie nic się nie zmieniło na ładniejsze a w dodatku teraz jest jeszcze gorzej niż było wcześniej z optymalizacją. Mam nadzieję, że ktoś ma zamiar to naprawić.
Dodam jeszcze, że optymalizacja gry została totalnie skopana, nawet na ustawieniach średnich z powyłączanymi wszystkimi innymi rzeczami fpsy skaczą z 90 do 190 a 120-130 utrzymuje się tak na dłużej. Przedtem i to tym bardziej na ustawieniach bardzo wysokich miałem 180-250.