PDA

View Full Version : Oszustwa i wykorzystywanie błędów w grze

UBI-Zuzu
04-29-2016, 05:50 PM
Od samego początku procesu tworzenia gry kładliśmy szczególny nacisk na to, aby wrażenia graczy w czasie korzystania z gry były jak najlepsze, oraz zgodne z tym, co zaplanowaliśmy. Mamy wiele planów dotyczących przyszłości gry The Division, i aby je zrealizować musimy w pierwszej kolejności upewnić się, iż jesteśmy w stanie zapewnić, że wrażenia z gry oraz doświadczenia przez nią dostarczane są jak najlepsze. Niestety w tej chwili doświadczenia z gry nie są zgodne z naszymi oczekiwaniami, co jest spowodowane przez błędy występujące w grze oraz przez graczy, którzy nie przestrzegają jej zasad. W związku z tym, oraz w celu przywrócenia zdrowego środowiska w grze, podjęliśmy kroki, o których chcemy poinformować poniżej.

Programy do modyfikowania gry – Cheat Engines.
Gracze oszukujący w Dark Zone byli dużym problemem dla wielu z was, i wasze opinie zostały przez nas usłyszane jasno i wyraźnie! W związku z tym podejmiemy dodatkowe wysiłki mające na celu rozwiązanie tego problemu.
W pierwszej kolejności wprowadziliśmy do gry nowe systemy wykrywania oszustw w grze, co pozwoli nam na wykrycie większej ilości graczy korzystających z tzw. cheat engines. Nasze nowe systemy są na tyle skuteczne, że w ciągu kilku ostatnich dni wykryliśmy więcej oszukujących graczy, niż w ciągu kilku tygodni przed ich wprowadzeniem. W wyniku tych działań w ciągu kilku najbliższych dni wszystkie konta graczy, którzy oszukiwali w grze zostaną zawieszone – zarówno czasowo jak i permanentnie.
Dodatkowo, w przypadku każdego gracza, który zostanie złapany na oszukiwaniu w grze po raz pierwszy, zostanie zastosowane 14 dniowe zawieszenie konta (do tej pory zawieszenie konta w przypadku złamania zasad gry po raz pierwszy trwało 3 dni). W przypadku, gdy gracz zostanie złapany na oszukiwaniu po raz drugi, jego konto zawsze zostanie zawieszone permanentnie.
Spodziewamy się, że powyższe zmiany znacznie poprawią jakość doświadczeń dostarczanych przez grę. Dodatkowo zapewniamy, że cały czas pracujemy nad wprowadzeniem nowych ulepszeń w procesie wykrywania oszustw w grze.

Wykorzystywanie błędów w grze.
Na czym polega wykorzystywanie błędów w grze?
Zjawisko to polega na celowym wykorzystywaniu błędów pojawiających się w grze, w celu ominięcia jej zasad lub uzyskania nieuczciwej przewagi, z pominięciem kroków niezbędnych do jej uzyskania w normalny sposób.
Identyfikacja oraz naprawa błędów w grze przed jej wydaniem jest jednym z najważniejszych procesów mających miejsce w czasie tworzenia gry. Jest to również jeden ze sposobów, aby upewnić się, że przyjemność płynąca z gry jest jak największa. Ucząc się z waszych doświadczeń oraz opinii, w chwili obecnej zmieniamy proces tworzenia gry oraz testowania, aby wpływ pojawiających się ewentualnie błędów na grę był jak najmniejszy.
Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w jaki sposób miliony graczy będą korzystać z gry lub w jaki sposób będą prowadzić rozgrywkę. To niestety powoduje, że niektóre z błędów mogą nie zostać wykryte przed jej premierą lub przed wydaniem aktualizacji gry. W przypadku, gdy w grze zostanie wykryty błąd, który pozwala graczom na zdobycie nieuczciwej przewagi, musimy być w stanie zareagować szybko, aby naprawić wykryty błąd oraz przekonać graczy, aby z niego nie korzystali. Z tych właśnie przyczyn przyjmiemy bardziej zdecydowaną postawę względem graczy, którzy wykorzystują błędy w grze.
Pierwszym krokiem w osiągnięciu tego celu będzie poprawienie komunikacji na temat błędów w grze. Jeśli nowy błąd zostanie odkryty, postaramy się jak najszybciej was poinformować, czy może on zostać wykorzystany do osiągnięcia nieuczciwej przewagi. Wszystkie błędy, które będą na to pozwalały, będą przez nas publikowane na ogólnodostępnych forach gry oraz na różnych kanałach informacyjnych. Chcemy, aby wszyscy gracze byli poinformowani na ten temat. To również pozwoli nam na upewnienie się, że gracze, którzy zostaną przyłapani na wykorzystywaniu błędów przez nas potwierdzonych, są świadomi poniesienia odpowiednich konsekwencji.
Drugim etapem będzie podjęcie kroków mających na celu powstrzymanie takich zachowań. Działania te będą uzależnione od wagi błędu, sposobu jego wykorzystania przez gracza oraz jego historii. Możliwe środki, jakie możemy zastosować w takich przypadkach, to cofnięcie postępu w grze, zawieszenie konta oraz permanentny ban. Gracze, którzy odkryli błąd przypadkowo w czasie normalnej rozgrywki, nie mają się oczywiście czego obawiać.
Zgodnie z tym, co zostało wspomniane na początku tej wiadomości, zapewnienie jak najwyższej jakości rozgrywki jest naszym priorytetem. Naprawianie błędów w grze jest jednym ze środków za, pomocą którego chcemy to osiągnąć – drugim jest upewnienie się, że wszyscy gracze mają równie szanse w grze. Dodatkowo chcemy, aby nasi gracze zawsze byli jak najlepiej poinformowani na temat gry. Jesteśmy zdeterminowani, aby uczynić środowisko gry uczciwym i przyjemnym dla każdego gracza, i nie zawahamy się przed niczym, aby osiągnąć ten cel.

Do zobaczenia w grze!
Zespół The Division

Czak89
05-04-2016, 04:44 PM
Ciekaw jestem o jakich kanałach komunikacji mowa? Moim zdaniem jeżeli już podejmujecie się takiego zadania, to lista "błędów pozwalających na uzyskanie nieuczciwej przewagi" (dalej zwanych "exploitami") powinna być publikowana w taki sam sposób, jak lista zmian po wprowadzeniu patcha 1.1. Zaraz po uruchomieniu gry i połączeniu się z serwerami pokazywana jest informacja, wtedy każdy Agent będzie wiedział co wolno, a czego nie wolno robić. Oczywiście takie działanie nie zdejmuje z dewelopera obowiązku załatania takiego błędu.
Publikacja listy na forum, reddicie czy twitterze gry daleka jest od idei informowania każdego z graczy. Ja sam na Wasz twitter zaglądam tylko jak coś nie działa (np. dzienne misje *wink, wink*), a na forum zalogowałem się po raz pierwszy żeby napisać ten post.

Kalantriss
05-05-2016, 10:13 AM
Uwielbiam takie szumne deklaracje. Nie zawahamy się przed niczym, żeby osiągnąć cel. Zawahacie się przede wszystkim przed bardzo prostym rozwiązaniem, czyli zatrudnieniem ludzi, którzy mogą obserwować innych graczy w DZ, na bieżąco sprawdzać czy cheatują i ewentualnie ich banować. Przed tym się jednakowoż zawahacie, bo to kosztuje pieniądze, a w support nie ma co inwestować. Nawet mi się nie chciało odpisywać na te wasze deklaracje, ale akurat dzisiaj dostałem informację z supportu, która mnie do tego skłoniła.

Ale nawet nie to jest najlepsze, że półtora miesiąca zajęło wam odpisanie na banalnie prosty ticket. Najlepsze jest to, że dostałem tę korespondencję wraz z taką informacją:

Niedawno z Twojego konta Uplay zostało wysłane zgłoszenie do Działu Obsługi Klienta Ubisoft. Ponieważ w ciągu ostatnich czterech dni nie otrzymaliśmy od Ciebie odpowiedzi na naszą ostatnią wiadomość, Twoje zgłoszenie zostało automatycznie zamknięte.

Zamiotło mnie ze śmiechu pod podłogę. 30 kwietnia wysyłacie ticket, 4 maja zamykacie go, bo nie raczyłem udzielić odpowiedzi. W końcu kto by wyjeżdżał na długi weekend, nie? Jak tak rozwiązujecie sprawę prostackiego problemu z brakiem kodu z maila, to z problemem cheaterów poradzicie sobie może w 2018, jeśli Ruscy dadzą sobie jutro spokój i przestaną pisać nowe enginy.

UBI-Zuzu
05-05-2016, 01:17 PM
Cześć Czak89, witaj na forum!

Bez obaw - dołożymy starań, by wszyscy gracze byli powiadomieni o tym, jakie działanie jest exploitem. Będziesz miał okazję przekonać się o tym już wkrótce ;)

Witaj Kalantriss, miło Cię widzieć na forum!

Przede wszystkim przykro mi słyszeć o długim oczekiwaniu na odpowiedź wsparcia, dołączam się do serdecznych przeprosin.
Śpieszę poinformować, że zamykanie zgłoszenia po 4 dniach jest funkcją automatyczną i to zgłoszenie może być w każdej chwili otwarte ponownie poprzez odpowiedź na maila, jeśli problem jest nadal aktualny.
Możesz też skontaktować się ze wsparciem telefonicznie:22 306 00 63.

Zuzu

Czak89
05-05-2016, 01:59 PM
Dzięki Zuzu, czekam na wieści :)

@Kalantriss
Miałem ten sam problem - zamówiłem Preorder na Muve.pl, dostałem pudełko ze dwa-trzy dni przed premierą. Żadnego dodatkowego kodu tam nie było. Zainstalowałem grę i po uruchomieniu serwerów rzeczony Vendor nic dla mnie nie miał, ale na forach aż trąbiło od błędów z nim związanych - czekałem więc. Po paru tygodniach odezwałem się do Supportu przez telefon i na prośbę przesłałem zdjęcie faktury za grę, pudełka, etc. Kodu nie dostałem, ale 'ręcznie' odblokowali mi te nagrody, więc ostatecznie nie było problemu. Nie miałem niestety szansy zagrać w betę, bo Muve niczego mi nie wysłało, a teraz już chyba za późno, żeby się upominać o czapkę i płaszczyk :)
Wracając do meritum, spróbuj ponownie, może trafiłeś na wyjątkowo leniwego konsultanta :)

bakus32
05-16-2016, 09:07 PM
Pierożka banujecie. Codziennie spotykam się z cheaterami. Aimboty, wallhacki i inne. 5 minut temu gościu zabił nas 4 w ułamku sekundy. Pliki z postacią, statystyki czy inne tam pierdoły powinny być po waszej stronie, jak w Diablo 3 od Blizzarda, czy Overwatcha. A nie, że za pomocą programu cheat engine można na swoim kompie zrobić sobie 99999 RPM. Tam nie ma oszustów bo WSZYSTKO jest po stronie serwerów. Tutaj daliście po prostu tyłka. Tyle w temacie. Macie coraz mniej graczy. Teraz ubyło Wam kolejnych czterech. I tak, jest ból tyłka. Bo świetną grę spieprzyliście, prawie nic nie robiąc.