PDA

View Full Version : balans/błędy/bugi

Nizen.Shoku
10-31-2017, 05:47 PM
jest to kopia z mojego zgłoszenia do supportu mam dość gdy na każdą moja uwagę odpisują "proszę napisać na forum może większa ilość gracze będzie się z tobą zgadzać"
więc wrzucam od razu

PS. jak by ktoś był tak miły i potrafił to przetłumaczyć na angielski aby było zrozumiałe i wrzucić na angielsko języczne forum zajął bym się tym sam ale mój angielski może być momentami nie zrozumiały

mam nadzieje że pod tym postem będą się też pojawiać inne uwagi na temat postaci i błędów im więcej ich znajdziemy teraz tym mniej (mam nadzieje) pojawi się w następnym patchu bo niestety ale ubi ma tendencje do robienia patchy typu napraw 1błąd zrób 2 następne

CZĘŚĆ PROBLEMÓW ZAUWAŻONYCH PRZEZE MNIE:
po wykonaniu ataku lawbringer może wykonać prostą kontrę nie zależnie od kierunku ataku ale to nic wystraczy nie atakować jak 90% graczy (taktyka turtle)

skoro mowa o taktyce turtle to lawbringer to już szczyt wszystkiego wbijasz sobei 1v1 myślisz ze pograsz a tu taki... lawbringer... oni wgl nie atakują
a jak już to zrobią to tego nie wykorzystasz jedyna opcja to parada ale lawbringer ma okropnie szybkie słabe ataki w 70% przypadków nie udaje mi się ich zparować bo według gry klikam za późno

wrócę do słów "... to tego nie wykorzystasz" niestety ale po ataku lawbringera unik+atak może zostać zablokowany/zparowany/zkontrowany jest to błąd nie powinno tak być po coś te uniki+atak są
niestety ale lawbringer jest nie możliwym przeciwnikiem jego brak luk w obronie powoduje że wygranie z nim graniczy z cudem

no to tyle o law bringerze

teraz coś o dominacji
70% graczy gankuje (tzn wymuszają sytuacje 4v1 lub 3v1)
przez pewne ataki pewnych postaci nie da się wygrać w takich sytuacjach
chodzi o ataki nie blokowalne typu sparta-kick są to ataki nie parowalne więc ich spam w takich sytuacjach jest nie możliwy do uniknięcia
co więcej namierzanie ma poważne błędy w sytuacji gdy atakuje osoba której nie namierzamy unik nie daje efektu i i tak dostanie się tym atakiem

kolejnym problemem jest automatyczna zmiana namierzania bardzo często zdarza mi się że przeciwnik którego namierzałem wychodzi z mojego zasięgu wtedy atakuje drugi przeciwnik na poczatku miejsce w którym mam ustawić garde jest np po lewej ale w momencie gdy atak ma mnie już dosięgnąć moja postać obraca się i miejsce gdzie powinienem blokować zmienia się i dostaje atakiem
w praktyce nie możliwym jest zmiana gardy w tak krótkim czasie

wracając do sytuacji 1v4 w takich sytuacjach często zdarza się że przeciwnicy blokują gracza i jego uniki nic nie dają według mnie aby ukrócić takie sytuacje powinno być tak że taki unik działa odpychając przeciwników których nie namierzamy

jeszcze skoro o unikach i blokowaniu gracza często zdarza się że w sytuacjach gry przeciwko np. centurionowi (którego umiejętności przygważdżające są czymś niesamowitym) można zablokować się o ścianę ponieważ jest się do niej pod lekkim kątem i postać robi przewrót bądź unik w miejscu zamiast uniknąć ataku kolejny problem to sytuacje gdy postać blokuje się o otoczenie typu beczki i jakieś wypełnienia pomieszczeń itp
w sytuacjach gdy wpadnie się w takie miejsce przy walce np z centurionem jego sparta-kick lub każdy inny atak jest nie możliwy do uniknięcia problemu by nie było gdyby atak dało się zablokować lub zparować tak jak strefowy raidera

ambrozy1962
01-03-2018, 02:27 PM
Witam!

Wszyscy ci którzy już trochę grają powinni zauważyć że w większości walk 1v1 gra decyduje o wyniku walki ,schematy są tak widoczne że jeszcze nikt tego nie zauważył ? nie daje szans na inny wynik , np wygrywacie 2 walki i przegrywacie 3:2 i na odwrót przegrywacie 2:0 i wygrywacie część przycisków w trakcie tych walk nie reaguje lub działa z opóźnieniem ( przełamanie gardy, uniki).Fakt nie grałem w inne więc nie mogę nic powiedzieć na ich temat ale ewidentnie coś jest na rzeczy ,ubi jak zawsze unika konkretnych odpowiedzi i proponuje szukania rozwiązania na forum
ale to chyba należy do programistów żeby wojownik walczył tak jak naciskam przyciski na padzie a nie jak ma zapisane w skryptach.gra jest dobra ale przez takie babole zniechęca do grania