PDA

View Full Version : Ban na 15 dni za oszukiwanie

lbobiko
03-02-2018, 05:53 PM
Witam. Wczoraj w godzinach przedpołudniowych grałem sobie w Siege, wszystko fajnie i super. Kilka dni wcześniej zakupiłem przepustkę sezonową na rok 3, generalnie hype bo niedługo Outbreak. Zminimalizowałem grę, żeby sobie coś poszperać w necie. Wracam Alt-Tab do gry i patrzę a tam komunikat, że mam bana za oszukiwanie. Pomyślałem sobie, że to pewnie jakiś błąd albo nieporozumienie, wyłączyłem grę, włączam ponownie i niestety dalej to samo. Co jest grane? Nigdy w żadnej grze nie używałem jakichkolwiek cheatów, glitchy czy bugów. O co tu chodzi? Pisałem już do supportu, ale tam nic się nie można dowiedzieć - nie udzielają informacji o przyczynie bana, nie można również wnioskować o jego zdjęcie. Mało tego w mailu napisali mi, że następny ban za złamanie regulaminu będzie na stałe. Czytałem regulamin wczoraj ze trzy razy. Nie złamałem go w żadnym nawet najmniejszym punkcie. Co ja mam teraz zrobić? Ot tak można nazwać kogoś oszustem i przywalić mu bana bez podania przyczyny? Gram nie tylko w Siege, mam Battlefieldy 1,3,4,Hardline, Titanalla 1 i 2, grałem sporo w Starcrafta, Fortnite BR i kilka innych sieciowych gier i nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło. Myślałem teraz nad zakupem Wildlands, ale się wstrzymam jeżeli tu się dzieją takie akcje. W Rainbow Six Siege gram 2 lata, zakupiłem 2 przepustki sezonowe. Na koncie Uplay mam jeszcze sporo innych gier. Czy tak wygląda konto cheatera? Potrzebuję pomocy w tej sprawie, ale prawdziwej pomocy - nie na zasadzie sorry taki mamy klimat. Czy wie ktoś, gdzie można się z tą sprawą udać? Do kogoś w Ubi kto chciałby zweryfikować tego bana? Support jest w tej sprawie bezużyteczny niestety. Generalnie jestem załamany, R6 to była moja ulubiona gra. Wiem, że to ban tylko na 15 dni, ale skąd mam wiedzieć, że po powrocie nie dostanę następnego - skoro rozdaje się je według niewiadomo jakich kryteriów? Jeżeli nie uda mi się tej sprawy rozwiązać po mojej myśli to więcej już nic w grze Rainbow Six Siege nie kupię. Nie warto, skoro tak łatwo można to stracić.

lbobiko
03-02-2018, 07:43 PM
Udało mi się coś ustalić, mam chyba problem z jednym z kompuetrów. Gram na dwóch, niech będzie to komputer 1 i komputer 2. Bana dostałem podczas grania z komputera 2. Dzisiaj z ciekawości uruchomiłem na tym komputerze grę i chciałem spróbować chociaż zagrać terrorist hunt. Po uruchomieniu miałem komunikat, że jeszcze 14 dni bana, ok. Uruchomiłem terrorist hunt i przed startem meczu battleye mnie wyrzuca za oszukiwanie i znowu daje bana na 15 dni. Czy można sprawdzić czy ten ban faktycznie mi się przedłużył? Odinstalowałem już z tego komputera grę, boję się ją tu uruchamiać. Na 100% nie ma tu żadnych cheatów zainstalowanych, ale może mi ktoś podpowiedzieć co tu się może dziać? Skanowałem komputer Malwarbytes Anti Malware, mam kupiony pełny pakiet ESET i programy te nic nie wykrywają. Zastanawiam się, czy jakieś złośliwe oprogramowanie mogło mi zmodyfikować pliki gry albo battleye i dlatego wasz system wykrywa to jako cheat, tylko nie wiem jak to sprawdzić. Może mi ktoś podpowiedzieć jakim ewentualnie programem sprawdzić komputer lub co zrobić? Myślę, że po niedzieli zrobię na tym sprzęcie format i reinstall, ale i tak będę bał się już uruchomić na tym kompie Siege z obawy przed banem na stałe. Miał ktoś podobne przejścia z BattlEye?

Jezzzzzah
03-03-2018, 12:33 PM
Jeżeli jesteś pewny na 100%, że nie oszukiwałeś to spróbuj dowiedzieć się w supporcie czy to nie jest ban za obrażanie innych graczy lub zabijanie zawodników swojej drużyny. Z info, które kiedyś dostałem, nawet w takich przypadkach powód bana jest podawany jako oszukiwanie.

lbobiko
03-03-2018, 06:44 PM
Z supportu nie mogą wyjawić takich informacji. Jestem pewny na 100%, że nie oszukiwałem, może więc jest tak jak mówisz? Ale kurde nie przypominam sobie sytuacji, żebym, kogoś w tej grze obraził. Jakieś tam team kille wiadomo czasem są, ale to tylko przez przypadek jakieś pojedyncze akcje. Może ktoś mnie za coś zareportował, jakiś przypadkowy strzał przez barykady w głowę? No ale żeby od razu tak karać, bez żadnego ostrzeżenia czy coś? Swoją drogą moje K/D jest mniejsze niż 1, czy byłoby tak, jakbym używał cheatów? Boli mnie, że nie można uzyskać jakiejkolwiek pomocy w takiej sytuacji.

Jezzzzzah
03-04-2018, 08:25 AM
Napisz do nich ponownie z prostym pytaniem - chyba takich informacji mogą udzielić bo ja taką otrzymałem jakiś czas temu (gdy dostałem 7 dni bana za obrażanie) - czy ban jest za oszukiwanie, obrażanie czy teamkill. W razie czego zadzwoń 22 306 00 63

lbobiko
03-05-2018, 06:51 AM
Dzięki za podpowiedzi, spróbuję napisać jeszcze raz. Może źle zadałem pytanie i nie chcieli odpowiedzieć.

Ubi-Lilpwnd
03-05-2018, 09:52 AM
Witam,

Tak jak Spin-iX napisał (dziękuję za pomoc! Tutaj nie ma ironii :D), skontaktuj się z supportem :) Na 100% jeśli jesteś osobą, która otrzymała ban i zapytasz się dlaczego, napewno powiedzą ci powód tej blokady.
https://rainbow6.ubisoft.com/siege/pl-PL/news/detail.aspx?c=tcm:160-249092-16&ct=tcm:160-76770-32

Postępowanie odwoławcze

Jeśli masz jakieś pytania bądź pragniesz odwołać się od sankcji nałożonych na twoje konto, prześlij odpowiednie pismo do Działu Obsługi Klienta, korzystając z opcji kontaktu udostępnionych na naszym portalu obsługi klienta (https://support.ubi.com/pl-PL). Pamiętaj o załączeniu wszystkich informacji dotyczących sprawy. Odpowiemy na twoje zapytanie tak szybko, jak to będzie możliwe.

lbobiko
03-05-2018, 01:20 PM
Dzięuję za odpowiedzi, ale niestety wygląda to trochę inaczej:

"Witam serdecznie,
dziękuję za kontakt z Działem Obsługi Klienta Ubisoft w sprawie nałożonej blokady.

Blokady czasowe nie podlegają procesowi apelacji, więc nie można się od nich odwołać.
Blokada nałożona przez system BattlEye związana jest z szeroko rozumianym oszukiwaniem.
Nie oznacza wyłącznie używania niedozwolonego oprogramowania ale również może być związane z wykorzystywaniem glitchy czy bugów w grze.
Zgodnie z naszym regulaminem nie możemy udzielić szczegółowych informacji o przyczynach nałożonej blokady.
Przykro mi, ale nie będę w stanie nic więcej w tej sprawie zrobić."

Czyli nic nie wiem.

Jezzzzzah
03-05-2018, 01:34 PM
Sądzę, że dostałeś odpowiedź.

Nie oznacza wyłącznie używania niedozwolonego oprogramowania ale również może być związane z wykorzystywaniem glitchy czy bugów w grze.

Może coś z tego było na rzeczy i ktoś Cię nagrał. Zaznaczam - MOŻE bo nie wiem. W każdym razie coś już wiesz. Teraz przeanalizuj czy miałeś takie sytuacje.

PS. Szkoda, że support nie udziela osobie zbanowanej (nawet czasowo) powodu blokady. Zaoszczędziłoby to niepotrzebnych pytań. Nie chodzi mi tu o szczegóły typu: "Wykorzystałeś bug taki, a taki." tylko "Ban za wykorzystanie buga"

Ubi-Lilpwnd
03-05-2018, 02:17 PM
Jeśli ban został automatycznie nałożony poprzez BattlEye niestety tak jak dostałeś w odpowiedzi, nie będą oni w stanie podać Ci detali :(
Upewnij się, że komputery, których używasz do grania są odpowiednio zabezpieczone i nie masz na nich żadnego niepożądanego oprogramowania...
Tutaj możesz znaleźć FAQ na temat BattlEye: https://rainbow6.ubisoft.com/siege/pl-pl/news/detail.aspx?c=tcm:160-260134-16&ct=tcm:148-76770-32

lbobiko
03-05-2018, 06:13 PM
Może coś z tego było na rzeczy i ktoś Cię nagrał. Zaznaczam - MOŻE bo nie wiem. W każdym razie coś już wiesz. Teraz przeanalizuj czy miałeś takie sytuacje.
Nic takiego sobie nie przypominam, tzn. na pewno celowo nie wykorzystałem żadnego buga, chyba, że przez przypadek. Ale jeżeli tak, to np. dzisiaj znalazłem na youtubie poradnik do R6, w którym ktoś pokazuje dobre miejsca do rzucania kamer Valkyrie.
https://www.youtube.com/watch?v=WqvdLHCrPcU
Czy w 3:45 to nie jest wykorzystanie buga w grze?

Tutaj możesz znaleźć FAQ na temat BattlEye: https://rainbow6.ubisoft.com/siege/p...m:148-76770-32
Dziękuję, przeczytałem i myślę, że się przyda na przyszłość.

Czy mi się przewidziało, ale wcześniej był tu chyba post, w którym ktoś pisał, że to może być wina sterowników? Czy został ten post skasowany? Bo po jego przeczytaniu mnie olśniło. Grzebałem kiedyś w rejestrze przy sterownikach do karty radeon. Chodziło o to, że nie chciał mi się uruchomić Battlefield 1, za powód podając zbyt starą kartę graficzną. No i znalazłem w necie sposób, jak sprawić, żeby gra myślała, że mam nowszą kartę i normalnie dało się grać. Ale Rainbow Six przy uruchomieniu zgłaszał mi, że mam stare, niewspierane już sterowniki. Nic z tym nie robiłem, bo obydwie gry mi działały bez problemów, więc w myśl zasady - jak działa to nie ruszam - zostawiłem jak jest. Być może BattleEye uznał to za próbę oszustwa? Tak czy siak na razie odinstalowałem z tego komputera Rainbow Six i przeinstalowałem sterowniki do grafiki. Myślę, że i tak zrobię na nim format i czystą instalkę. Dziękuję obydwu panom za pomoc(jak i temu tajemniczemu trzeciemu;)) Fajnie, że można z kimś porozmawiać i poszukać pomocy, bo na większości forów to jestem z góry traktowany jak cheatujący śmieć.
Generalnie szkoda, że nie mogę się od tego bana odwołać, mimo wszystko myślę, że dostałem go niezasłużenie. Nawet jeżeli chodzi o te sterowniki w rejestrze to można było napisać jakieś ostrzeżenie czy coś. A za jakieś przypadkowe wykorzystanie buga to też byłaby lekka przesada - szczególnie, że nigdy nie byłem wcześniej karany, historia konta nie wskazuje na używanie cheatów itd. Napisałem też do obsługi BattleEye, ale nie odpisują, także zostanie mi chyba przeczekać do końca bana:(

Ubi-Lilpwnd
03-05-2018, 08:06 PM
Czy mi się przewidziało, ale wcześniej był tu chyba post, w którym ktoś pisał, że to może być wina sterowników? Czy został ten post skasowany? Bo po jego przeczytaniu mnie olśniło.

Masz rację, niestety się zapędziłam i usunełam cały post zamiast połowy... Już przeprosiłam Gronek31 - mam nadzieję, że wyjaśni tobie jeszcze raz jego info na temat sterowników. Jeszcze raz przepraszam za tą pomyłkę!

Niestety w tym momencie Community Manager gry nie jest w biurze, wróci w środę i postaram się dowiedzieć co możemy dla ciebie zrobic - jednak nic nie obiecuję :(
Jeśli chodzi o obsługę BattlEye, jest ona niezależna od naszego supportu więc niestety nie wiem kiedy możesz liczyć na odpowiedź o nich...

lbobiko
03-06-2018, 06:24 AM
Przepraszam, ale z góry założyłem wcześniej, że rozmawiam z facetami i napisałem, że dziękuję Panom za pomoc. Oczywiście miałem na myśli - dziękuję Pani i Panom za pomoc:) Jeszcze raz przepraszam i dziękuję.