PDA

View Full Version : Lagi

CoconutLipstick
05-19-2018, 01:30 PM
Witam,

Czy możecie zrobić coś z lagami na każdym, ale to KAŻDYM serwerze? To chyba nie jest jakaś zaawansowana praca aby to naprawić?

Nie da się grać, momentami nawet nie można wyjść z CheckPointa bo taki jest lag. Restock, podjęcie nie działa. To się w głowie nie mieści, żeby tak lagowało.

Na czacie ogólnym, co drugie zdanie jest na temat laga. Trwa to juz od 2 tyg, a Wy siedzicie cicho.

CoconutLipstick
05-20-2018, 08:36 AM
Fajnie, że nawet nikt nie raczył odpisać. Profesjonalnie to wygląda.

Rayzo_PL
05-20-2018, 06:32 PM
Witam
Podlacze się do tematu, dla mnie gra od 2 tygodni stala się niegrywalna ze względu na lagi.

Ubi-Lilpwnd
05-21-2018, 08:40 AM
SimpleStick,
Pracuję od poniedziałku do piątku więc dlatego odpisuję dopiero teraz. Bradzo mi przykro, że nie wygląda to dla Ciebie profesjonalnie, ale niestety nie pracuję 7 dni tygodniu...
Przekażę ten problem do Community Managera gry. Jeśli możecie podać mi na jakiej platformie gracie, bardzo by to pomogło :)

Rayzo_PL
05-21-2018, 09:08 AM
Platforma: PC

CoconutLipstick
05-21-2018, 10:41 AM
Dziękuję za odpowiedź. @Rayzo, dziękuję za podbicie tematu.

Jak wyżej, platforma PC. Jednak nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie odnośnie platformy, ponieważ znajomi grający na PS4 doświadczają takich samych lagów. Dosięga to do rangi takiej, że nawet strzelać nie można.

Ubi-Lilpwnd
05-21-2018, 11:17 AM
Postaram się dowiedzieć czy jest to znany problem. W tym momencie doświadczamy ogólnej degradacji na serwerach więc w momencie rozwiązania tego problemu, zapytam się, czy więcej graczy zgłosiło problemy przed degradacją.
Dziękuję za cierpliwość!

CoconutLipstick
05-21-2018, 06:05 PM
Właśnie gram, a raczej staram się grac. Obecnie leżę na glebie z powodu laga....

Rayzo_PL
05-21-2018, 06:50 PM
Nie jesteś sama Simple ja wbiłem z nadieja, ze może po odpaleniu globa cos się zmienilo. pobiegałem chwile pve lag ale dalo się ogarniać. Nuda lece do dz i stop klatki, w celowaniu taki ricoil ze 1m2 płaszczyzny nie starczy żeby myszka ogarnąć celownik. To jakas kpina ta produkcja. Nie miałem jeszcze do czynienia z produktem który bylby tyle czasu na rynku i takie rzeczy miały miejsce.

CoconutLipstick
05-21-2018, 08:16 PM
Ja zginęłam 2x na manhancie. Lag dorasta do takiej rangi, że nie mogę strzelać. Nagle serwer rusza, a ja już dawno nie żyję. Również nie spotkałam się z takim lagiem, tak długo trwającym w innych grach. Tym bardziej, że The Division nie jest zbyt oblężoną grą przez graczy. To raczej umierająca produkcja.

Czas zmienić grę, bo inaczej dostanę wylewu.

wilczek_.pl
05-22-2018, 08:08 AM
Ponoć to naprawili https://forums-pl.ubi.com/showthread.php/5726-Degradacja-online-21-maja-NAPRAWIONA.
Wczoraj trochę grałem i mogę powiedzieć, że jest trochę lepiej, ale nie idealnie. Jest trochę mniej lagów.
Nie wiem jaka jest sytuacja w dz i innych trybach bo ogarniałem misje GE.

Ubi-Lilpwnd
05-22-2018, 08:56 AM
Hej,
Mam nadzieję, że jest już troszeczkę lepiej po wczorajszym fixie.
Jeśli nadal macie problemy, czy możecie mi powiedzieć, czy otrzymujecie jakiś komunikat w momencie lagów, czy jest to po prostu drop w jakości połączenia?
Staram się przekazać jak najwięcej informacji, aby znaleźć problem... dostałam wiadomość, że faktycznie połączenie niektórych graczy wygląda "niespokojnie", ale niestety na razie mamy za mało informacji na ten temat, ponieważ są to sporadyczne przypadki :(

wilczek_.pl
05-22-2018, 09:18 AM
Witam. Sytuacja wygląda trochę lepiej w porównaniu z ostatnim czasem, kiedy były lagi i wywalało mnie z deltą charlie mikiem itp.
Wczoraj nie miałem delty :D, ale miałem kilka mniejszych lagów - przycięć. Zobaczymy jak w dz i innych trybach.
Takie pytanie mam czy cheatowanie przez graczy może wpływać na problem połączenia dla wszystkich użytkowników serwera?

Ubi-Lilpwnd
05-22-2018, 09:22 AM
Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie mam informacji na temat co może być nieodpowiednio używane przez graczy.

CoconutLipstick
05-22-2018, 01:00 PM
Sytuacja wygląda tak, nie wyskakuje mi praktycznie nigdy błąd Delta czy Mike. Lag po prostu jest, nie ma nawet typowej informacji "poor conection to host". Zmieniając serwery dołączając do znajomych lag jest niezmienny. Dorasta on do takiego stopnia, że wszystko stoi, ja biegam, a tak naprawdę już dawno leżę na glebie, albo jest tak, że chce strzelić klikam na myszkę i nic się nie dzieje, nagle serwer rusza i leżę. Potem w checkpoincie restock działa po 5-6 sekundach i kiedy podchodzę do drzwi, aby wyjść na DZ, klikam F i nic się nie dzieje. Dopiero po kilkunastu sekundach postać wychodzi.

Rayzo_PL
05-22-2018, 01:18 PM
Dokladnie mam podobnie jak Simple, dodam jeszcze tylko, ze najbardziej irytuje mnie fakt gdy oddaje strzaly do postaci innego gracza, którego już w tym miejscu nie ma:) i po chwili zaliczam glebe bo 3 bary hp znikly w milisekundach^^ W PVE z mobami mam podobnie.

Ubi-Lilpwnd
05-22-2018, 01:23 PM
Dziękuje za te informacje! Postaram się dowiedzieć jak najszybciej czy więcej osób zgłosiło takie problemy i czy jest na to jakieś rozwiązanie!
Rozumiem, że wykonaliście speed test i nie ma problemów związanych z jakością waszych połączeń?

wilczek_.pl
05-22-2018, 01:49 PM
Witam Ubi-Lilpwnd mogę potwierdzić, że doświadczałem podobnych kłopotów jak Rayzo_PL i SimpleStick.
Wczoraj lagi były jakby mniejsze (pojedyńcze freezy), ale były.
Speed test robiłem wychodzi ponad 70Mb/s na pobieraniu i ponad 40Mb/s na wysyłce.

CoconutLipstick
05-23-2018, 07:43 AM
Również wykonałam speed test i wszystko w jak najlepszym porządku. Wieczorem mogę wkleić wynik.

https://image.ibb.co/bVaRO8/test.jpg

Powyżej test mojego łącza z włączoną grą w tle.

Dzisiaj to już chyba szczyt laga. Od 10 min jestem w safe house i nie mogę wyjść, taki lag. Wciskam F i tyle. Dodatkowo co kilka minut błąd DELTA.

CoconutLipstick
05-24-2018, 07:02 PM
https://image.ibb.co/ipjyMT/Tom_Clancy_s_The_Division_2018_5_24_20_58_5.jpg

Czy coś się zmieni?

Ubi-Lilpwnd
05-25-2018, 08:59 AM
Jeśli chodzi o ten błąd dowiedziałam się od obsługi technicznicznej, że musisz wykonać następujące kroki:
1. Stwórz ticket do obsługi technicznej na stronie https://support.ubi.com/pl-PL/
2. Załącz screenshot portów, które otworzysz (https://support.ubi.com/pl-pl/faqs/000024619) za pomocą tego (https://support.ubi.com/en-US/faqs/000024800/Connectivity-Troubleshooting-PC-TCTD/) poradnika

Niestety ja nie jestem w stanie pomóc więcej z problemem tego typu i to właśnie oni są w stanie poradzić więcej.

Jeśli chodzi o problem, który dotyczy lagów, dostałam tylko info, aby osoby tym dotknięte opisały sytuację obsłudze technicznej, ponieważ oni mają większy dostęp do takich informacji i mogą lepiej sprawdzić co może wywoływać ten problem :( Przykro mi, że nie mogę pomóc więcej, ale niestety nie mam takich możliwości jak oni.

CoconutLipstick
05-25-2018, 12:15 PM
Ale ja tą deltę mam odkąd są te mega lagi. Nigdy wcześniej nie było problemów więc to nie wina po mojej stronie. Nie rozumiem jak można nie naprawiać problemów z lagującymi wszystkimi serwerami? Nikt z moim znajomych nie gra bo można dostać wylewu. Nawet wasza strona supportu laguje :D

Edit.

Własnie rozmawiałam z dostawcą swojego internetu. Porty które są używane przez grę nie są zablokowane u mojego dostawcy. W sumie żadne porty się są. Wszystkie ustawienia sieciowe są poprawne. Inne gry działają aż miło.

CoconutLipstick
05-26-2018, 05:31 PM
https://image.ibb.co/c5XYt8/Tom_Clancy_s_The_Division_2018_5_26_19_29_57.jpg

I tak na zmianę, MIKE i Delta.