PDA

View Full Version : Usuńcie NAT

Maciej_PL84
06-19-2018, 02:56 PM
w innych grach NAT nie jest potrzebny do stworzenia party ze znajomymi a w fh już tak...jak najszybciej go usuńcie bardzo prosze...

Maciej_PL84
06-20-2018, 08:44 PM
Usuńcie NAT żeby nie był potrzebny do stworzenia party ze znajomymi...w innych grach tak jest....bardzo prosze

Ubi-Lilpwnd
06-21-2018, 08:46 AM
Hej,
Tutaj możesz znaleźć FAQ na temat problemów z połączeniem - https://support.ubi.com/pl-pl/Faqs/000025959/Connection-issue-in-For-Honor-on-PC
oraz FAQ na temat NAT - https://support.ubi.com/pl-pl/Faqs/000025945/Informacje-na-temat-typu-NAT-w-For-Honor
Niestety nie ma takiej możliwośći jak usunięcie NAT...

Maciej_PL84
06-21-2018, 08:59 AM
niestety ale wasze rady nic nie dały...i tak jest coś takiego jak usunięcie NAT'u wystarczy, zrobić by NAT nie był wymagany do zrobienia party i w ogóle

Dawidd96
08-07-2018, 04:29 PM
Akurat tu muszę się zgodzić po co ten cały NAT nawet grać z znajomymi nie idzie.Tak samo wszystko robiłem i nic nawet wasze porady nie działają.

wicek3d
08-08-2018, 10:38 AM
Panowie, poszerałem troche w internetach i przedstawiam wam poniżej potencjalne kilka rozwiązań tego problemu.
Nie ma co się denerwować 'po co ten NAT' i zgrzytać zębami (czy kląć jak szewc w boże ciało :D ) - wystarczy troche poszukać, choć najwięcej informacji znajdziecie na pewno w języku angielskim.

Dla waszej wygody poniższy tekst przetłumaczyłem i polecam wypróbować każdą opcję.

Sprawdz Ustawienia Firewall'a
Zwykle po zainstalowanie uPlay i For Honor wyskakuje pop-up, który poprosi o udostępnienie połączenia poprzez Twój firewall.
Możliwe, że zostało to przeoczone i FH nie uzyskał tego pozwolenia - a jeśli używasz osobnego programu firewall'a warto rzucić okiem w jego ustawienia, czy przypadkiem nie blokuje FH.

Sprawdz ustawienia antywirusa
Wiele programów antywirusowych monitoruje połączenia internetowe różnych aplikacji.
Jeśli widzisz, że NAT w FH jest Otwarty (open) i nadal masz problemy z połączeniem i rozłączaniem z rozgrywki, Twój antywirus może być przyczyną.
Upewnij się, że uPlay i For Honor są dodane do białej listy i nic ich nie blokuje (antywirus czy inny program zapewniający bezpieczeństwo korzystania z internetu)

Jeśli nadal występują problemy lub Twój NAT jest Ograniczony lub Umiarkowany spróbuj tego rozwiązania

Otwórz porty na Routerze
Istnieje możliwość, że to router blokuje Twoje połączenie przez porty, które uPlay i For Honor potrzebują do normalnej pracy(NAT Otwarty).
Wyszukaj instrukcję do Twojego routera, zaloguj się otrzymanym loginem i hasłem (od Twojego ISP - internet service provider - czyli dostawcy internetu) i upewnij się, że te porty są otwarte:

TCP:
80
443
13000
13005
13200
14000
14001
14008
14020
14021
14022
14023
14024

UDP Inbound (połączenia przychodzące):
3075

Po wprowadzeniu tych portów, warto przekazać ich komunikację (forward) na lokalny adres komputera na którym chcesz grać w For Honor.
Może to wymagać posiadania statycznego adresu IP! Jeśli nie posiadasz adresu statycznego, trzeba będzie skontaktować się z Twoim ISP.
Możesz również spróbować dodać statyczny adres IP Twojego komputera do strefy DMZ w Routerze, co będzie skutkowało wyłączeniem wszelkich środków bezpieczeństwa, które (między innymi) mogą blokować otwarcie NAT (tylko na własną odpowiedzialność!).

Jeśli to nadal nie pomogło - istnieje spora szansa, że Twój ISP blokuje wyżej wypisane porty.
Zadzwoń do niego i przedstaw problem, a konsultant powinien względnie szybko rozwiązać ten problem.

wicek3d
08-08-2018, 10:39 AM
Dajcie też znać czy pomogło (i który krok).

Powodzenia :)

Kservio
08-25-2018, 03:05 PM
Muszę sie zgodzić z osobą która rozpoczęła rozmowe. W rainbow six siege był podobny problem ale jakoś udało sie go naprawić. Także w For honor także byłaby taka możliość. Aktualnie gramy z kolegami w 6 osób w tym tylko jedna osoba nie ma problemu z NATem. Przy okazji mówiąc otworzyłem wszystkie porty i zrobiłem wszystko tak jak było trzeba i nic z tego. Prosze o naprawienie jakże niepotrzebnego błedu w grze z 2017roku.