PDA

View Full Version : Przeniesienie zainstalowanej gry na inny dysk.

Gronek31
11-23-2018, 11:17 PM
Witam.
Od pewnego czasu podczas grania występują dziwne ścinki/lagi/freezy, co jakiś czas w czasie czy to meczu PvP czy PvE nawet na samotnym wilku, i żadne ikonki związane z internetem się nie świecą więc to nie od połączenia. Obraz się na sekundę ścina fps spada w dół i wraca z powrotem. Jest to dosyć uciążliwe podczas gry. Przez ponad 2 lata jak gram nie miałem problemów jak teraz. Mam i7 6700k i GTX 1070 więc mocy mi nie brakuje, tym bardziej, że nawet nie mam ustawień graficznych na full.... zużywam zaledwie 2gb pamięci grafiki na 8gb dostępnej.
Jednakże patrząc ile obecnie gra waży-80 Gb oczywiście nie mam ultra hd tekstur jak można się domyśleć a z nimi ważyło by pewnie jeszcze więcej.
Pomyślałem, że może to od dysku HDD bo oczywiście posiadam też SSD ale tylko na samego windowsa, gry instaluje na HDD. W R6 gram najwięcej więc w sumie można by go przenieść na SSD tylko nie bardzo wiem jak to zrobić bez konieczności ponownego instalowania gry.
Sama instalacja to oczywiście nie problem, bardziej martwię się tym, że musiałbym ściągać 80 Gb a niestety posiadam internet mobilny 200Gb na miesiąc i praktycznie co miesiąc zużywam te 160 Gb jak nic a jakbym miał teraz ściągnąć te 80 Gb to do końca miesiąca może mi braknąć pakietów danych :(
Nie wiem czy samo skopiowanie całego folderu gry i przeniesienie go na ten SSD zadziała bo w Uplay jest jeszcze we właściwościach gry-pliki lokalne -folder instalacyjny gry ale tego się nie da zmienić ręcznie https://photos.app.goo.gl/zUTLRKkGYdtbxY2S8

Ubi-Lilpwnd
11-26-2018, 09:59 AM
Hej,
Jest to możliwe. Będziesz musiał zweryfikować pliki po przeniesieniu oraz możliwe, że gra będzie chciała niestety podciągnąć jakieś aktualizacje... nie jestem w stanie niestety powiedzieć ile, ale dostałam informacje, że może coś takie wystąpić.