PDA

View Full Version : Nowy Ghost Recon, jakie zmiany chcielibyście zobaczyć?

Bokiony
05-13-2019, 06:49 PM
Cześć Duchy,
przeglądając forum widziałem dużo dyskusji na temat brakującego AI w nowym Ghost Recon Breakpoint jak i braku trybu offline. Z tych dwóch rzeczy brak trybu offline to faktycznie problem, bo przyznam się że dosyć często podróżuję i nie mam dostępu do internetu co uniemożliwia rozgrywkę ale w sumie to nie o tym chciałem napisać

Oglądając zapowiedź Breakpoint i kilkunastominutową rozgrywkę przykuło moją uwagę kilka rzeczy. Wydaje mi się że koło wyboru gadżetów mogłoby być znacznie mniejsze i usytułowane bardziej z prawej strony dzięki temu widzielibyśmy co się dzieje przed nami, a tak to nic nie widać. Dobrym rozwiązaniem byłoby posegregowanie granatów i akcesoriów medycznych, a nie umieszczeniu wszystkich tych rzeczy w jednym kole wyboru. W Wildlands trzeba było się trochę przeklikać zanim się trafiło na interesujący nas granat czy minę, co było dużym minusem. Natomiast w The Division jest to bardzo dobrze zrobione, mogliby się tym zasugerować, bo to bardzo dobre rozwiązanie. Tak samo można zrobić z różnego rodzaju gestami, komendami rozkazów i zrzutami pojazdów.

Będzie kilka nawiązań do The Division, ponieważ wiele mechanik i opcji bardzo przypadło mi do gustu ze względu na funkcjonalność.

Przykładowo w Dywizji nie ma zmiany pozycji kamery za plecami podczas swobodnego rozglądania się, biegania po mapie. Kamera sama się odpowiednio ustawia gdy „przyklejamy” się do osłon. Jak dla mnie jest to na plus. W nowym Ghost Recon Breakpoint też tak mogłoby być, w zupełności wystarczy zmiana widoku zza pleców podczas celowania i strzelania.

Następną zmianą mogłoby być przypisanie dwóch opcji pod jeden klawisz. Tym sposobem uwalniamy jeden przycisk na naszej klawiaturze.
Przykładowo klawisz „shift” może odpowiadać za sprint i zmianę widoku zza pleców podczas strzelania. Ta mechanika działa w The Division.
Wciśnięcie / kliknięcie „ctrl” może odpowiadać za kucnięcie, a przytrzymanie za pozycję leżącą.
Lornetkę można połączyć z dronem. Klikając klawisz uruchamiamy lornetkę, a przytrzymując drona.
W sumie to nawet wystarczyłoby gdyby taka opcja była w mapowaniu klawiszy, wtedy sami bez przeszkód moglibyśmy przypisać kilka funkcji pod jeden klawisz (klikniecie i przytrzymanie).

Zabrakło mi w poprzedniej odsłonie gry również możliwości rozbicia okien, szyb atakiem wręcz / kolbą karabinu, a także używania broni (pistolet w zupełności wystarczy) podczas pływania.

Grając w Wildland uwielbiałem latać helikopterami na klasycznym sterowaniu. Możliwość swobodnego rozglądania się po okolicy i podziwianiu widoków sprawiała mi przyjemność ale podczas starć powietrznych z wrogiem celowanie z działek przyprawiało o ból głowy. Za prawie każdym razem przełączałem z klasycznego trybu na nowy co było frustrujące… ale jakoś trzeba sobie radzić. Mam nadzieję, że w Breakpoint rozwiązali jakoś ten problem.
Korzystając z okazji czy jest możliwość w Wildlands zbindować (nwm jak to inaczej nazwać) ustawień tak aby na klasycznym sterowaniu podczas latania helikopterem i przytrzymaniu prawego klawisza myszy przełączało się na nowe sterowanie, a po puszczeniu znów było klasyczne?

Tryb PVP
Ten tryb też pozostawia wiele do życzenia zamiast trybu 4v4 można zwiększyć do 6v6, 8v8 dla urozmaicenia rozrywki. Usunąć zbędne efekty takie jak efekt przygwożdżenia, jakieś rozmycia podczas strzelania czy coś w tym stylu, bo to utrudnia zabawę. Dać możliwość swobodnej modyfikacji broni wedle swojego uznania.

Dzięki za uwagę i sorki za błędy. Powodzenia w walce z nowym wrogiem.

FCJ-Jastrzab493
10-04-2019, 04:50 PM
u mnei brakuje znacznikow Liter kto jaki punkt zaznacza. Wszyscy maja widoczne A B C D a ja nie wiedze. Jednak na mapie widze tylko kwadraty ze ktos cos zazanczyl.

WP_W1LK
10-13-2019, 12:32 PM
Powiniscie zmienic zasięg widzenia snajperek nie da sie strzelac dalej jak na max 580-600 m zakres widzenia textur na tyle to ja ze zwyklego karabinu sciągam w takim razie snajperki sa tu zbędne