PDA

View Full Version : Mini lagi, ścinki, gwałtowne sekundowe spadki fpsów.

Gronek31
06-01-2019, 01:06 AM
Witam.
Mam problem już od jakiegoś czasu z mini lagami, ścinkami, stuttering jak zwał tak zwał. Nigdy nie miałem problemów aż takich jak teraz. Od tego właściwie roku zaczęły się takie problemy.

Do tej pory zdążyłem już powłączać bądź powyłączać wszystkie opcje według poradników jakie znalazłem na YT czy innych forach. Reinstalowałem grę, nawet mam ją zainstalowaną na szybkim dysku SSD. Ustawienia grafiki mam ustawione nawet niskie względem karty graficznej jaką posiadam bo zużywam zaledwie 2384MB na 8096MB

Ogólnie posiadam monitor tylko 60Hz ale większa ilość klatek zawsze polepszała mi jakość gry bo nie było takiego rozrywania obrazu widocznego. Przeważnie fps utrzymuje się około 150 fps ale wiadomo zależy od mapy i miejsc. Czasem potrafi być 200 fps i nagle spadnie do 130 bo odwrócę postać w jakieś bardziej szczegółowe miejsce.
Tylko, że zauważyłem że te mini ścinki są nawet jak fps nie skacze gwałtowanie w dół. Zazwyczaj jest to akurat w najgorszym momencie, kiedy to biegnę i nagle zaczynam strzelać bo zobacze przeciwnika i wtedy ścinka na sekundę i znowu płynnie. Trochę to głupie, że gra akurat jak dzieje się coś więcej na ekranie typu wybuchy, wymiana ognia to wtedy są takie irytujące ścinki. Na terrohunt to już w ogóle jest tragedia tam to co chwila się jakieś ścinki bo wrogów jest najwięcej i chyba dla tego.

Naprawdę kiedyś grało mi się przyjemniej mimo że nawet mam tylko 60 Hz monitor to nie miałem takich ścinek. Da się coś z tym zrobić czy mogę już zapomnieć o R6, bo to żadna przyjemność z gry z takimi ścinkami.

No i oczywiście żadne żółte znaczki w prawym górnym rogu mi się nie wyświetlają więc nie wiem skąd to się bierze.