PDA

View Full Version : Lagi myszki w grze The Division 1 i 2

Barabasz1984
08-24-2019, 12:24 PM
Witam
Mam problem z lagami myszki w The Division 2 (oraz w pierwszej części tej gry)Fps nie spada i trzyma sie na poziomie 59-60(blokada do 60fps), ale za to nie mogę swobodnie obracać się... Taki niby pokaz slajdów na myszce.
Gdy gram w pojedynkę to większych problemów nie ma, pojawiają się dopiero jak gram w 3-4 osoby i coś się dzieje.
I dzieje się tylko to w tych grach...W Forzie Horizon 4, CsGo,Gta 5, StarCraft II na ustawieniach wysokie i wyżej nic się nie dzieje.
Na początku myślałem, że mam coś z procesorem i kolega dosłał mi swoją i5 4670k i ten sam problem występuje i nawet nie wiem czy nie jest gorzej w porównaniu z moim 4690k
Dodam jeszcze, że inny mój kolega grając na i5 2500k nie ma takich problemów ( mamy tą samą grafike i resztę podzespołów )więc raczej wina procesora to nie jest.... W sumie już sam nie wiem.
Stery aktualne, komputer nie przegrzewa się, temp podczas grania nie przekraczają 70 na procach jak i grafice.
Już szukałem rozwiązania na necie i nic nie pomaga.
Obojętnie czy mam ustawienia w grze na takie jakie daje mi gra sama lub jak zjadę na najniższe. Użycie proca w granicach 80-90 % na samej grze plus inne działające w tle rzeczy i dochodzi ogólnie do 100% użycia proca, ale nie cały czas. Tak wyłączam wszystkie nie potrzebne programy.

Specyfikacja:
Procesor 1: I5 4690k@4.5Ghz 1.252V
procesor 2: I5 4670k@4.6Ghz 1.2V
grafika: Gtx 970 G1 gaming
Płyta głowna: Gigabyte Z87x-D3H-CF bios F9c
Ram: HyperX Fury 3x4Gb ddr3 1600Mhz@1866Mhz + 1x4Gb HyperX Genesis 1600Mhz@1866Mhz napięć nie podnosiłem na żadnych kościach
Zasilacz: Vero m1
Chłodzenie: Grandis 2
Obudowa: M35 Pure Black + 5 wentyli
Myszka: Steelseries rival 110 - nie używam oprogramowania do myszki bo jest chyba gorzej, zresztą nie potrzebuje rgb i wodotrysków
Klawiatura: Volcano lanparty