PDA

View Full Version : Analiza oszustów

H3llGat3e_LW
07-15-2016, 11:23 PM
Witam,

Ja mam takie pytanie.
Skoro każecie nam zgłaszać gości którzy oszukują to jak wy ich znajdujecie skoro oni mogą zmienić nik??
Macie nagrania z meczy czy coś bo jakoś nie chce mi się wierzyć że taki macie super system pamiętający wszystkie mecze skoro nie możecie sobie poradzić z błędami wcześniej zgłaszanymi. Chciałbym usłyszeć (przeczytać) konkretną odpowiedź a nie że to jest tajne. Skoro to takie tajne zróbcie dla ludzi którzy zgłaszają błędy i oszustów wyciekę jak to wygląda. Ja bardzo chętnie bym zobaczył jak to wygląda ten wasz super system.

A poza tym u kolegi SAT_Pigwa_PL na kanale YT będzie dzisiejszy oszust a nawet dwóch zapraszam do oglądania
Link: *Tu był link*

cropky
07-16-2016, 04:41 AM
A wiesz co robią dla niepoznaki? Biorą Pulse. To jakiś nowy cheat, który pojawił się po ostatniej aktualizacji.

unk4ss
07-16-2016, 08:26 AM
A wiesz co robią dla niepoznaki? Biorą Pulse. To jakiś nowy cheat, który pojawił się po ostatniej aktualizacji.

też to zauważyłem. tak samo jak wysyp rekrutów branych z rozmysłem. A materiał Pigwy dobry.. tylko co to zmieni ?

A może by tak ściepę na PunkBustera zrobić ? Ubi, ile kosztuje implementacja PB do gry ? :P A może jakieś 500+ dla programistów ?
UWAGA! TO BYŁA IRONIA! jakby ktoś nie skumał ehhh

H3llGat3e_LW
07-16-2016, 10:59 AM
Materiał do zgłoszenia gościa żeby coś z tym zrobiłi. Jak u siebie na YT posiadam pełne rozgrywki i jest więcej kwiatków ale nie chce mi się pisać bo nawet za pierwsze moje zgłoszenie się nie zabrali do roboty bo cały czas wisi a koleś już zmienił nik bo już go nie można znaleść.

unk4ss
07-16-2016, 06:57 PM
Materiał do zgłoszenia gościa żeby coś z tym zrobiłi. Jak u siebie na YT posiadam pełne rozgrywki i jest więcej kwiatków ale nie chce mi się pisać bo nawet za pierwsze moje zgłoszenie się nie zabrali do roboty bo cały czas wisi a koleś już zmienił nik bo już go nie można znaleść.

Nick akurat nie jest problemem; wszystkie nicki podlegają pod jedno konto/email/klucz gry i na pewno są monitorowane i do wyśledzenia; nie przez nas małych żuczków a przez UBISOFT.
Druga rzecz, że ja nawet dostałem dwie odpowiedzi od supportu UBI - jedną na temat cheater, drugą teamkillera. Inna rzecz, że obie się nie różniły i były szablonowe i nic nie wnoszące.

A swoją drogą co to za polityka, by nie ujawniać nicków osób OSZUKUJĄCYCH ? Zapis w regulaminie, że osoby będące OSZUSTAMI (tak, tak się to poprawnie tłumaczy) będą ujawniane i piętnowane. Tak samo powinny mieć zbanowane całe konto gry wraz z przypisanymi do niego wszystkimi grami.

Tylko żeby to zrobić, trzeba potrafić oszusta wyłapać... Jak to jest, że Wy (UBISOFT) którzy dysponujecie całym kodem źródłowym, wiedzą o funkcjonowaniu gry, wszelkimi algorytmami, sztabem programistów, administracją i wielomilionowym budżetem i nie umiecie sobie poradzić z domorosłym programistą made by garaż, który pisze programy hakujące wasze dzieło ? To może w takim razie go zatrudnijcie ? Bo z tego wynika, że jest po prostu... lepszy :)
I tym optymistycznym akcentem zakończę :D

NG_POETA
07-16-2016, 07:04 PM
A może inne pytanie które mnie nurtuje i na które bez problemu możesz odpisać UBI a mianowicie jakie dane dostaje system po naciśnięciu przycisku " zgłoś podejrzane zachowanie " ? i drugie pytanie na które także możesz odpisać, jak są kolejkowanie zgłoszenia o podejrzanym zachowaniu? tzn w jakim czasie od zgłoszenia system weryfikuję gracza ? i pytanie z innej kategorii, czy jest ktoś z działu deweloperskiego aby można było się z nim skontaktować? Bo tak się zastanawiam że jak tak dalej będziecie " ulepszać " grę to nie wiem czy nie oddamy sprawy adwokatowi aby odzyskał pieniądze które gracze zainwestowali w grę a chodziło by o pozew zbiorowy wszystkich niezadowolonych i oszukanych którzy chcieli by odzyskać pieniądze a uwierz że nie było by z tym problemu w dzisiejszych czasach portali społecznościowych i swobodnego dostępu do internetu.

UBI-Zuzu
07-18-2016, 10:22 AM
Cześć wszystkich,

przypominam, że publikowanie oskarżeń o oszukiwanie na forach nie jest dozwolone. Jeśli podejrzewacie, że ktoś oszukuje, zgłoście tą osobą wsparciu, najlepiej z materiałem dowodowym, nasi specjaliści przyjrzą się tej sprawie.

Nicków osób oszukujących nie publikujemy, ponieważ nie karamy graczy przez publiczne wyzywanie i piętnowanie -nie ujawniamy szczegółów konkretnych przypadków, to, kto jest karany, za co i w jaki sposób jest informacją poufną. Zapewniam jednocześnie, że wszystkie osoby przyłapane na niesportowych zachowaniach są odpowiednio karane, zgodnie z regulaminem gry.

@maxx-PL, ten przycisk powiadamia naszych specjalistów o zgłoszeniu podejrzanego zachowaniu danego użytkownika i konieczności przebadania sytuacji.
Jeśli chciałbyś przekazać coś zespołowi deweloperskiemu, przekażę Twoją wiadomość. Możesz zamieścić ją tutaj na forum, lub wysłać ją w wiadomości prywatnej do mnie, lub jeśli chciałbyć napisać ją po angielsku, możesz ją wysłać mnie w wiadomości prywatnej lub też opublikować na oficjalnych anglojęzycznych forach, tutaj. (http://forums.ubi.com/forumdisplay.php/64-Rainbow-Six)

Zuzu

H3llGat3e_LW
07-27-2016, 09:10 AM
Witam,

Dlaczego jest taki duży poślizg w analizowaniu oszutów skoro podobno czytając na stronie jest to piorytet waszej pracy ale ponad miesiąc poslizgu to chyba jest przesada i jeszcze z taka odpowiedzią "Dzień dobry, Dziękuję za skontaktowanie się z obsługą klienta Ubisoft z w sprawie podejrzanego zachowania gracza *** w Rainbow Six: Siege. Przepraszam za długi czas oczekiwania na odpowiedź. Dziękujemy za Pana zgłoszenie, zostało ono przekazane do twórców gry w celu dalszego sprawdzenia i zależnie od wyniku śledztwa, wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji przewidzianych regulaminem usługi Uplay. Jeżeli będzie miał Pan inne pytania lub trudności, zapraszam do ponownego skontaktowania się z nami. Dziękujemy za Pana wsparcie. " To chyba żart że podane nagranie pokazuje oszusta jak to robił i do tego my mamy pisać czego używał. Dla mnie to powinna być robota na godzinkę nawet nie skoro nagranie trwa około 10 minut a pewnie program jaki macie do banowania jest nie za trudny w obsłudze więc coś tu nie gra. Wydaje mi się że tolerujecie oszustów bo może z tych programów wspomagających też macie pieniądze. A co do programu wyłapującego oszusta w 3 sezonie to lepiej było to trzymać w tajemnicy ścisłej i puścić go po cichu i pewnie dał by 80% skuteczności a teraz pewnie już pracują na tym zęby w czasie gry taki program włączać i wyłączać. Dodam jeszcze jedno od ostatniego zgłoszenia mojego jeszcze nikt się nie zainteresował oszustem ponieważ nikt nawet nie obejrzał nagrania delikwenta wiec widzę że robicie nas w balona. A grę tak nie dopracowaną wypuszczać na ESL to jesteście śmieszni tym bardziej że eliminacje są przez internet i każdy wtedy może używać programów wspomagających.

Dziękuje to pisałem ja uczciwy gracz.

UBI-Zuzu
07-27-2016, 11:24 AM
@SAT_H3IIGat3ePL,

Nasi specjaliści badają każdą ze spraw osobno i dokładnie, by uniknąć popełnienia błędu. Mają dużo pracy, stąd taki dłuższy czas oczekiwania, za co przepraszamy.
Przypominam jednocześnie, że wyniki analizy naszych specjalistów są poufne i nie dzielimy się nimi ze zgłaszającymi.

Jak już wiesz, dzisiaj do gry zostanie zaimplementowany program BattlEye, który w znacznym stopniu powinien powstrzymac oszustów. Oczywiście, będziemy dalej obswerwować zachowania graczy i odpowiednio reagować w razie potrzeby.

Dziękuję również za podzielenie się opinią na powyższe tematy ;)

Zuzu

H3llGat3e_LW
07-27-2016, 11:35 AM
Wiem o dzisiejszym upie ale i tak gracze nie będą blokowani więc na tą chwile nic to nie zmieni wg mnie ale będę obserwował rozwój programu. A poza tym było by to dobre pokazaniu listy graczy banowanych bądź podejrzanych wtedy moglibyśmy wcześniej reagować i wyjść po prostu.

UBI-Zuzu
07-27-2016, 11:51 AM
BattlEye działa przede wszystkim w taki sposób, że jeśli wykryje oprogramowanie służące oszukiwaniu na komputerze gracza, uniemożliwi mu wejście do gry - co powinno zredukować w znacznym stopniu problem związany z graczami korzystającymi z wszelakich "pomocy" w grze.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem (http://rainbow6.ubi.com/siege/pl-PL/news/detail.aspx?c=tcm:160-260134-16&ct=tcm:148-76770-32) na temat BattlEye i jego działania.

Zuzu

Newbie_Player
07-27-2016, 04:08 PM
Wiem o dzisiejszym upie ale i tak gracze nie będą blokowani więc na tą chwile nic to nie zmieni wg mnie ale będę obserwował rozwój programu. A poza tym było by to dobre pokazaniu listy graczy banowanych bądź podejrzanych wtedy moglibyśmy wcześniej reagować i wyjść po prostu.

łudzić sie nie ma co ze będzie lepiej, bo każdy wie jaką politykę ma ubi.... Co do listy tak powinno być, by pokazywac oficjalnie delikwentów, a w regulaminie zrobić aneks do tego.

Dla jednych publikacja ze został zbanowany to nić a dla innych do ogromna kara, więc by to było przestrogą dla reszty. Wiem ze zapewne ubi lęka sie pozwu o oczernianie, ale skoro łamie regulamin ( gdzie zawarty by był aneks odnośnie tego) to z miejsca sprawa wygrana. A kto sie nie zgodzi na zmiane regulaminu pod tym wzglkędem to wiadomo ze coś kombinuje ;P

H3llGat3e_LW
07-29-2016, 11:48 PM
Czy wy k*** macie olej w głowie dawać dwa dni grania za darmo??? Ledwo wszedłem a w jednym teamie 3 haxsów normalnie jesteście poniżej normy. A ja musiałem zapłacić kase żeby grać to teraz chce zwrot kasy i chce grać za darmo. Masakra schodzicie na psy aż nie chce mi się pisac gramtyczneie poprwanie zreszta nie musze jak by sobie z nas jaja robicie a dla pociechy małe nagranie.
https://www.youtube.com/watch?v=ntdx1scAnrU&feature=youtu.be

Newbie_Player
08-01-2016, 08:36 AM
Ubishit bo inaczej nie da się tego nazwać ma tak zrytą politykę ze myśli ze darmowym graniem skusi graczy do kupna.... A logiczne jest ze skusi tylko i wyłącznie twórców hacków do testowania ich itd. ( bo każdy gracz wie ze ubi potrafi zrobić gre dość ciekawą, ale z całą reszta jest juz kiepsko i ze to wylęgarnia wszelkiej maści hakerów.)

Gra ma potencjał lecz Ubi standardowo nie potrafi go wykorzystać.

Co do zabezpieczeń mówiłem ze battleEye to "shit" co nic nie pomoże ( i nie tłumaczcie ze to beta) bo grałem w kilka produkcji co wykorzystywało ten program i nic nie dawał. Dodatkowo Ubi nie wiem czemu ale w każdej grze popełnia ten sam błąd co zauważyłem, i dla twórców nielegalnego oprogramowania to pryszcz zrobić obejście.

Gra fajna itd ale proponuje odstawić ją na półkę póki nie zrobią porządku, ban pernamenty na start dla oszukujacych powinien byc a nie jakieś etapy na tydzien itd. to jest kpina, moje poirytowanie tym jest tak wielkie ze nie da sie je dobrać w słowa.

SRCDS.evil
09-13-2016, 03:11 AM
Jak to możliwe?
*Wideo*

Profil podejrzanego

unk4ss
09-13-2016, 07:01 AM
Witam,

Ja mam takie pytanie.
Skoro każecie nam zgłaszać gości którzy oszukują to jak wy ich znajdujecie skoro oni mogą zmienić nik??
Macie nagrania z meczy czy coś bo jakoś nie chce mi się wierzyć że taki macie super system pamiętający wszystkie mecze skoro nie możecie sobie poradzić z błędami wcześniej zgłaszanymi. Chciałbym usłyszeć (przeczytać) konkretną odpowiedź a nie że to jest tajne. Skoro to takie tajne zróbcie dla ludzi którzy zgłaszają błędy i oszustów wyciekę jak to wygląda. Ja bardzo chętnie bym zobaczył jak to wygląda ten wasz super system.

A poza tym u kolegi SAT_Pigwa_PL na kanale YT będzie dzisiejszy oszust a nawet dwóch zapraszam do oglądania
Link: *Tu był link* (http://*Tu był link*)

Last edited by UBI-Zuzu; 07-18-2016 at 09:56 AM. Reason: Publikowanie podejrzeń o oszukiwanie na forach jest niedozwolone.

Ubi-Zuzu z całym szacunkiem, ale link odwoływał się do niezależnego serwisu z filmami, a nie do elaboratu z podejrzeniem oszustwa. Nie został wymieniony nick, w treści linka nie było publikowania podejrzeń o oszustwo. Tak to wygląda, że ta polityka "głaszcze po główkach" oszustów; ochrona danych, postępowania, ba, teraz nawet linków nie można. Tylko czekać, jak zostanie zablokowana możliwość nagrywania w grze.
Moim zdaniem usunięcie linku to już nadgorliwość w obronie oszustów.

cropky
09-13-2016, 07:30 AM
Zuzu ostatnio w ogóle przegina. Odpowiedź od supportu też mi usunęła - bo nie wolno. Filmu z oszustem - nie wolno.
ALE OSZUKIWAĆ WOLNO! Problem z opóźnieniem w grze, które mam - ZERO ODPOWIEDZI! Problem z uplay - ZERO ODPOWIEDZI. Post sprzed kilku tygodni każe mi edytować. A po co? Skoro nie będzie wiadomo, że coś dodałem? Zamknąć w cholerę to forum skoro nic nie wolno. Albo ZUZU - zdrowy rozsądek i używanie tego co masz tam pod czaszką.

UBI-Zuzu
09-13-2016, 08:41 AM
@unk4ss, @cropky

Zachęcam do zapoznania się z regulaminem, który na tych forach obowiązuje. Możecie go znaleźć tutaj. (http://forums-pl.ubi.com/showthread.php/33-Regulamin-forum/page2). Mam nadzieję, że po przeczytaniu go będzie dla Was jasne, dlaczego podejmowane są pewne czynności - mają one na celu wyegzekwowanie owego regulaminu.

Proszę o powrót do dyskusji na temat.

Zuzu

Newbie_Player
09-13-2016, 08:50 AM
Regulamin regulaminem, ja po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku iż w waszym mniemaniu obowiązuje zasada: " zakazy są po to by je łamać"
Uczciwi gracze zgłaszając typów by z gry coś było, a wy takich graczy olewacie ciepłym moczem i pozwalacie nadal bezkarnie psuć grę owym oszustom o których mowa w nie jednym temacie.

Chwalicie się, a przynajmniej chwaliliście się ze iluś tam zostało zbanowanych, a ja mam pytanie na ile? dzień? dwa? Nie od dziś wiadomo ze taka polityka jaką stosujecie jest "bee" zróbcie chociaż coś podobnego jak jest w innej grze, mianowicie by po zalogowaniu było chociaż podziękowanie ze zgłosiłem jakiegoś gracza ( jeśli zostanie zbanowany)bo tak to na kiego grzyba to w ogóle zgłaszac jak i tak na zbawczą odpowiedz z supportu czeka się wieki a i nie ma pewności ze się delikwenta udupiło.

cropky
09-13-2016, 09:01 AM
@unk4ss, @cropky

Mam nadzieję, że po przeczytaniu go będzie dla Was jasne, dlaczego podejmowane są pewne czynności - mają one na celu wyegzekwowanie owego regulaminu.

Zuzu

Cały czas dyskutujemy na temat. Cały czas jest jeden wiodący temat: OSZUŚCI w grze, którzy mają więcej praw niż my. Powiedz mi Zuzu po co podczas gry pojawia mi się, że gracz XYZ został usunięty przez BatlEye, skoro nie bierze on udziału w mojej rozgrywce, a gdzieś tam? Co mnie to obchodzi?
A co do regulaminu... :D Zdrowy rozsądek proszę Panią to podstawa. Edycja posta, edycją, ale nie po kilku dniach!

UBI-Zuzu
09-13-2016, 09:14 AM
@Noob_Player, @cropky,

Dziękuję za podzielenie się opinią w tych sprawach.

Jak już wspomniałam w tym wątku, informacja, kto został zbanowany i za co jest informacją poufną i nie dzielimy się nią z osobami trzecimi. Wszyscy gracze są traktowani przez nas równo - wszystkich obowiązuje taki sam regulamin, takie same zasady zachowania prywatności. Oszuści są przez nas systematycznie zwalczani - jak mieliście okazję zauważyć, w ciągu ostatnich kilku miesięcy w znacznym stopniu zaostrzyliśmy kary za oszukiwanie i zastosowaliśmy nowy system wykrywania.

Wierzymy, że sytuacja polepszyła się i obecnie gra się lepiej. Będziemy kontynuować wyciąganie konsekwencji wobec oszukujących graczy w dalszym ciągu.

Zuzu

Newbie_Player
09-13-2016, 12:34 PM
Może i nieco się polepszyło, ja tam zbytnio zmian nie widzę. A co do poufności danych osób oszukujących to nie do końca jest jak mówisz, gdyż w grze widać ze gracza XYZ został usunięty przez battleEye, więc występuje tu jakaś nieścisłość w tym co piszesz;P Mowa o poufności i nie udostępnianiu tego osobą trzecim a de fakto to robicie, więc teraz to już w ogóle nie rozumie tego czym sie tłumaczycie.
Konsument ma prawo wiedzieć czy nie jest za przeproszeniem ....... bez mydła i olewany, to jeśli już odpiszecie to poinformować można co się z typem stało. ( Da to tyle satysfakcji ze wtedy ludzie będą częściej zgłaszać "typów z pod ciemnej gwiazdy").A jeszcze lepiej wprowadzić podziękowania jak pisałem wyżej.

Dodam jeszcze iż osoby oszukujące najzwyczajniej mają Wasz regulamin głęboko w 4 literach, więc i Wy ich miejcie i upubliczniajcie typów, Taki duzy problem wprowadzić aneks do regulaminu? czy do całej Waszej polityki?

UBI-Zuzu
09-13-2016, 01:06 PM
@Noob_Player,

Odnotowałam Twoje słowa i opinię dotyczące powyższych spraw, dziękuję za podzielenie się..

Komunikaty BattEye w grze nie są listą zbanowanych graczy, są listą graczy, którzy zostali usunięci z gry z różnych powodów: niepowodzenia w aktualizacji BattlEye, ich gra wymaga restartu z różnych powodów, pojawił się błąd pamięci itp. Oczywiście oszukiwanie jest jednym z nich. Szczegóły dotyczące powodu wyrzucenia są widoczne jedynie dla usuniętego gracza.
Jeśli chciałbyś się zapoznać z pełną listą powodów, dla których gracze mogą zostać wyrzuceni z gry, zachęcam do przeczytania naszego FAQ o BattlEye. (http://rainbow6.ubi.com/siege/pl-PL/news/detail.aspx?c=tcm:160-260134-16&ct=tcm:148-76770-32)

Jak wspominałam, nie praktykujemy publicznego piętnowania graczy i nie ma informacji jakoby miało się to postępowanie zmienić.

Zuzu

cropky
10-08-2016, 10:58 AM
*WIDEO*

Może mi ktoś wytłumaczyć jak to możliwe? Bo ja tego nie ogarniam. Wkrótce gość strzeli z kokpitu w kierunku ogona i zabije wszystkich, którzy się tam znajdują.
Gość znajdował się piętro wyżej niż ja.

UBI-Zuzu
10-10-2016, 11:23 AM
Jeśli gracz zajmuje się podejrzanie co pozwala na przepuszczenie, że ten użytkownik korzysta z nielegalnego oprogramowania, proszę zgłosić go za pomocą przycisku "zgłoś" w grze lub w zgłoszeniu do wsparcia technicznego tutaj. (https://support.ubi.com/pl-PL)

Publikowanie oskarżeń o oszukiwanie jest niezgodne z regulaminem forum i przez to niedozwolone.

Wątek zostaje zamknięty.

Zuzu