PDA

View Full Version : Zamrażanie obrazu podczas rozgrywki

PawloX-Matus
07-15-2020, 06:22 PM
Witam.
Posiadam problem z grą Rainbow Six Siege. Podczas grania po 2-3 godzinach, czasami nawet po 1 godzinie gra mi się zacina na około 20 sekund. FPS-y spadają do 1, obraz zostaje zamrożony, ale gra leci dalej i dźwięk również leci. Po 20 sekundach obraz się odmraża, lecz po kilku minutach ponownie dzieje się tak samo, do momentu, aż nie uruchomię ponownie gry (chociaż nawet to nie zawsze działa). Sprawdzałem spójność plików i niczego nie brakował. Dzieje się tak nie zależnie czy uruchomię grę na Direct czy Vulcan. Schodziłem z ustawieniami z ultra na wysokie i problem nadal występuje. Nie jestem w stanie określić od kiedy problem występuje, ponieważ trwa to już jakiś czas, ale w komputerze nic nie było zmieniane. Sytuacja taka dzieje się prawdopodobnie tylko w tej grze ( prawdopodobnie, bo w inne nie gram, po tyle godzin). Ponowna instalacja gry średnio mi się podoba, bo mieszkam na wsi i internet nie grzeszy tu prędkością, lecz jeśli trzeba to przeinstaluję. Można coś na to poradzić? Najlepiej na początek coś bez ponownej instalacji gry.

Podzespoły komputera:
Płyta - GIGABYTE B450 AORUS PRO
Procesor - Ryzen 7 3700X
Karta Graficzna - GIGABYTE RTX 2070
Wszystko chodzi na 1 dysku m.2, 2 dyskach SSD 2,5" oraz zasilaczu SPC 750W.

unk4ss
07-15-2020, 08:15 PM
Ja bym odkurzył kompa w środku i sprawdził czy chodzą wentylatory. Jeśli komp ma więcej niż 2 lata rozważyłbym wymianę pasty na procku.

PawloX-Matus
07-16-2020, 10:02 AM
Komputer składany pół roku temu. Odkurzany 2 miesiące temu. Wszystkie wentylatory chodzą i temperatury są w normie.

unk4ss
07-16-2020, 05:54 PM
To po zamrożeniu sprawdź jeszcze dyski. Więcej dobrych rad nie mam ;)

PawloX-Matus
07-16-2020, 07:53 PM
Sprawdzałem, dyski są okej, podczas zamrożenia zużycie karty graficznej spada do 3-5%, jakby przez ten czas nie wysyłała obrazu do gry. Dzięki za chęci, może ktoś jeszcze rzuci pomysłem ? :)