PDA

View Full Version : Zamknięcie oficjalnych Serwerów Gier, Ubi Club oraz Nowe (?) Serwery Fanowskie; DLC

HyRor
05-01-2021, 08:44 PM
Cześć,

Wstęp
Zgodnie z listą stąd: https://forums.ubisoft.com/showthread.php/1241617-Online-Services-Update-Masterlist Serwery gier i usługi sieciowe mają zostać zamknięte lub już są zamknięte. Poniżej będę używał zwrotów dla <Nagród i Wyzwań (Klasycznych) Ubisoft Connect - Ubisoft Club i Ubi Club.

Co byście powiedzieli na to żeby Ubisoft pomógł graczom udostępniając programy, narzędzia które mogły by posłużyć do tworzenia "fanowskich" serwerów jak w przypadku <World in Conflict>? Co ważniejsze - jakie według was powinny to być gry i dlaczego. Albo jakie gry nie powinny być na w/w liście.
World in Conflict – Multiplayer Open Source - forum Ubisoft EDIT: Problem z wyświetlaniem linka https://forums.ubisoft.com/showthread.php/1812251
Strona grupy projektu http://www.massgate.org

Po co ten wątek? Przecież to stare...
Do utworzenia wątku przekonał mnie fakt braku opcji grania w multiplayer LAN w grze Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier... Oraz sugestie pracowników Ubisoft (których z miejsca pozdrawiam).
Nie zapominam o grach które doczekały się niezależnych serwerów fanowskich, ale... są to głownie gry sprzed czasów dystrybucji cyfrowej.

"Dziedzictwo" programu Ubisoft Club/Ubi Club
Kolejnym wątkiem jest "wycięta/niedostępna" zawartość gier w postaci <Nagród i Wyzwań Ubisoft Club>. Bez połączenia z serwerem gry (który został wyłączony) pomimo wykonania "Wyzwania" nie można odblokować dostępu <Nagród> bezpośrednio w grze. Sam Ubisoft wskazuję, że jeśli ktoś miał odblokowane w przeszłości <Nagrody> w grze to po rozpoczęciu <Nowej Gry> traci do niej dostęp. Rozumiem decyzję Ubisoft sprzed 8-10 lat to jednak dziś widać, że ten "program" ma być prawdopodobnie zamknięty - Wyzwania Klasyczne są niedostępne o czym są już liczne wątki. Same <Punkty U> było i wciąż można wykorzystać na dwa sposoby:

Jako odblokowanie <Nagród> wewnątrz gier
Po Uzbieraniu <100 punktów U> jako zniżkę -20% w sklepie Ubisoft (tu adresu nie muszę chyba podawać)

Wniosek jest prosty - informacje o odblokowanych <Wyzwaniach i Nagrodach> są umieszczone w plikach zapisu/save'ach gier. Sugeruję opracowanie odpowiednich Patch'y lub Skryptów, które umożliwią odblokowanie w/w zawartości na wszystkich platformach (PC, konsolach Microsoft, Sony i Nintendo - tu już bardziej powinni wypowiedzieć się fani tych ostatnich). Sam Support odblokowywał mi kilkukrotnie <Nagrody> w Tom Clancy's H.a.w.x. 2 pod koniec wspierania gry więc narzędzia do takich działań są.

Dowód dla "niedowiarków"? https://www.gamepretty.com/tom-clancys-splinter-cell-blacklist-how-to-unlock-the-bonus-alpha-goggles-boots-and-gloves-save-game-editing/ Chodzi o modyfikację zapisu gry Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist. Jeśli adres będzie niedostępny... Cóż decyzja Moderacji :rolleyes: Z pozostałymi tytułami sytuacja wygląda tak, że trzeba użyć "starego" save'a (o ile ma odblokowane <Nagrody Ubi Club>).

Wszyscy ludzie będą braćmi...
Pozostaje jeszcze wątek zawartości DLC i podziału gier na wersję: Standard, Deluxe Edition i Kolekcjonerskie. Tu już bardziej powinni wypowiedzieć się Deweloperzy i sam Ubisoft w kwestii technicznej, licencyjnej i prawnej.Jednak przykład DIRT 3 na Steam pokazuję, że możliwe jest podniesienie Edycji Podstawowej gry do Edycji Kompletnej (zawierającej co najmniej wszystkie DLC) dla wszystkich graczy. Osobiście mam dość "ograniczone" zdanie - posiadam tylko PC. Co jednak jeśli gracz zakupił DLC, ale Save uszkodził się na PC lub musiał wymienić Konsolę do gier/Zmienić dysk/etc?

Raz w życiu miałem pudełko od wersji dla PC Tom Clancy's Ghost Recon Widlands Deuxe Edition i zapamiętałem, że było dodatkowe pudełko z mapą gry i... kodem do zawartości Deluxe Edition. Bardziej pytanie do Ubiisoft dlaczego gracze nie mogli i nie mogą dokupić oddzielnie zawartości Deluxe i Kolekcjonerskiej tylko najczęściej muszą jeszcze raz kupić grę lub korzystać z abonamentu/subskrypcji Ubisoft+. Plus dla Ubisoft, że wersje plików z niższych wersji gier są kompatybilne z tymi wyższymi. W drugą stronę... Najczęściej nie jest tak łatwo - i nawet wyjątkowo podzielam tą logiczną decyzję. Dlaczego? Ja kupiłem niższą wersję, kolega wyższą to sobie wezmę "lepszego, nowego save'a". Wewnątrz może i fajnie to wygląda, ale z zewnątrz... Osobiście mam mieszane uczucia.

Zapraszam do dyskusji i wypromowania tego wątku.

Pozdrawiam,
HyRor

PS, Nie wiem czy to odpowiedni dział. Więc z góry przepraszam :D