PDA

View Full Version : Hitboxy i dynamiczne światło

Xyugo
09-22-2016, 11:27 PM
Witam serdecznie.

Pierwsza sprawa jaka chcialem poruszyc jest to domena wszystkich FPS'ow online czyli tzw "Hitboxy". Czyli tekstury modeli wzgledem kalkulacji trafienia. Zwal jak zwal. Irytujący jest fakt tego że w grze nagminnie mozna zobaczyc efekt tego problemu gdzie czasami postac ktora zostaje zabita np w przejsciu, jest faktycznie juz schowana za sciana a pomimo tego server oblicza co innego czego finalem jest zabicie gracza pomimo tego ze juz dawno nie mialo sie go w zasiegu celownika. Zwracam sie z prośba do Ubi zeby tworcy przylozyli reke do tego problemu. Kalkulacja hitboxow w takiej grze jak Siege gdzie decyduja sekundy a nawet ich ulamki o zabiciu gra bardzo duza role. Wszyscy wiedza jak irytujace jest to kiedy widzimy jak ktos nas zabija pomimo tego ze wcale nas nie trafil albo zdazylismy sie dawno schowac. Mysle ze nie jest to kwestia roznicy widoku jesli chodzi o ten temat

Druga sprawa jest to problem z dynamicznym swiatlem ktore doswiadczam na mapach ( nie wiem czy tylko ja ), jakis czas temu wyczytalem ze jest to wina karty graficznej typu nvidia ale jakos nie chce m isie wierzyc w to. Problem polega na tym ze kiedy jestesmy w pomieszczeniu i wygladamy przez okno to wszystko mieni sie niesamowitym swiatlem i tak naprawde nic nie widzimy, zas w druga strone gdy zagladamy z dworu do pomieszczenia wszystko jest bardzo ciemne i ciezko dostrzec cos a tym bardziej model postaci gdzies ukrytej. Staram sie regulowac to poprzez ustawienia gammy i dodatkowo programem zewnetrzym gamma w celu polepszenia tego widoku - efekt jest marny ale troszke lepszy niz oryginalnie. Jesli chodzi o pomieszczenia wew. budynkow ect to wszystko jest ok i widok jest normalny. W tej kwestii prosilbym o jakies rozwiazanie

unk4ss
09-23-2016, 06:19 AM
Co do pierwszego to jest jeszcze kwestia pingów; niestety, ale ja takich rzeczy doświadczam zawsze przy sporej różnicy pingu - od 40ms różnicy w górę. Niemniej twórcy mogliby się przyłożyć.
Co do drugiego - nie jesteś odosobniony i jest dokładnie tak, jak to opisałeś. Rozkład światła jest nienaturalny i irytująco przeszkadzający. Od kolegów słyszałem te same opinie. Tak więc przyłączam się w całej rozciągłości do postu powyżej :D

UBI-Zuzu
09-23-2016, 08:50 AM
Cześć Wam, Xyugo i unk4ss,

dziękuję serdecznie za feedback. Zespół wie o istnieniu problemów z rejestracją obrażeń i jest to rzecz nad którą pracują. Co do światła, była poprawka naniesiona na tą funkcję w ostatniej aktualizacji, ale rozumiem, że w dalszym ciągu Wam przeszkadza. Zgłoszę, że tak się sprawy mają, zespół cały czas pracuje nad optymalizacją tego elementu.

Zuzu

Newbie_Player
09-23-2016, 02:53 PM
Co do tego światła to problem nie występuje tylko u nividii, gdyż ja posiadam radeona i również nie mam po co patrzeć w okno

cropky
09-23-2016, 06:27 PM
No, no. A ja głupi myślałem, że tak ma być, że to taki bajer. Jak słońce świeci to razi w oczy... a i jak ze słońca wychodzisz do pomieszczenia to przez chwilkę nic nie widzisz.

Newbie_Player
09-26-2016, 06:36 PM
Tak miało być, lecz jak w realu z czasem oko przywyknie i coś zauważy za oknem itd, tak tu ciągle jasno jak cholera a nawet cienia "gołębia" nie widać tylko światło, no i ten z zewnątrz powinien mieć to samo a nie od razu widzi każdego jak na tacy.

kf3rcik
09-28-2016, 12:51 PM
Problem z oświetleniem w przypadku moim i moich znajomych pojawia się również na mapie DOM, jak przy zabezpieczaniu terenu paczka jest w garażu i schodzi z krętych schodów, do siłowni. Tam rozwalamy ścianę i biała brama garażowa jest tak nieprawdopodobnie jasna, że nic sie nie da dojrzeć na jej tle.

Kwestia z oknami to prawda. Nic się praktycznie nie da zauważyć przez nie.

Assassyn-44
09-28-2016, 02:39 PM
1. Hitbox - w trybie Terrorhunt zauważyłem, że często terroryści lubią strzelać po bokach - chybiać i jakoś serwer/system zalicza im trafienia, dostajemy obrażenia bez podstaw, celownik czy strzały nie pokrywały się z modelami operatorów.

2. Oświetlenie za oknem - za jasno w dzień, powinno po jakimś czasie osłabnąć po wpatrywaniu się, a przyciemnić odrobinę wewnątrz pomieszczeń. Słyszeliśmy na pewno na biologii o akomodacji oka pod jasność i ciemność. Oko ludzkie to dzieło ewolucji organizmów żywych. Kamery czy aparaty, te zwykłe nie widzą tak dobrze.

EDIT:
Co do pierwszego to jest jeszcze kwestia pingów; niestety, ale ja takich rzeczy doświadczam zawsze przy sporej różnicy pingu - od 40ms różnicy w górę. Niemniej twórcy mogliby się przyłożyć.
Co do drugiego - nie jesteś odosobniony i jest dokładnie tak, jak to opisałeś. Rozkład światła jest nienaturalny i irytująco przeszkadzający. Od kolegów słyszałem te same opinie. Tak więc przyłączam się w całej rozciągłości do postu powyżej :D

Przyłączam się odnośnie pingu i opóźnień. Nie da się grać, takie lagi, że wystarczy, że wyceluję na wroga a ten już mi zada 3 strzały i padam zabity. Niektórzy się hamują przed wypowiedzeniem słowa noob, ale ja wiem kiedy lag, a kiedy moja wina. Grałem dużo w różne kampanie dla 1 gracza czy kooperacje. Do tego fps lubi skakać z 60 do 30 kl./s i opóźnienią też są widoczne.
Internet LTE 4G z dużymi pingami, traceniem pakietów i opóźnieniem + mocny komputer stacjonarny + Killer Atheros E2205.

cropky
10-06-2016, 10:13 AM
Hitboxy.... Boże........!!!!!!!!!!

Proszę zobaczyć filmik. Dostaję mimo, że gość strzela w próżnię. To, że zalicza mu trafienia we mnie widać dokładnie na filmie po pojawiających się rozbryzgach krwi tam, gdzie mnie już dawno nie ma!

https://youtu.be/EDqilqS0WJg

EDIT: Proszę o połączenie postów, gdyż nie można dodać 2 filmów w jednym.

Gość strzela w mur, później w próżnię, a ja ginę. Zajefajnie.

https://youtu.be/WuezdhN1mrk

Newbie_Player
10-12-2016, 08:41 AM
A ja zadam noobskie pytanie jak przystało na nooba :P w czym wy to nagrywacie? bo takie slow motion to i ja bym sobie zrobił by widzieli wszystko jak na tacy jakie to piękne dorodne robaczki mają i inne ustrojstwa.

cropky
10-12-2016, 09:31 AM
Ja akurat mam kupiony Action! i po nagraniu tak jak powyżej włączam odtwarzacz i ponownie nagrywam Action! A jak mnie syn puści do kompa to on ma Sony Vegas ze szkoły i na nim czasem edytuję.

Newbie_Player
10-12-2016, 06:02 PM
Dziękuje ślicznie kropek za odpowiedz;) i pozdrawiam.