UBI-Zuzu's Avatar Community Manager

Znane Usterki [aktualizowano 14.03]

W celu zrozumienia skąd pochodzą usterki I jak szybkie są nasze odpowiedzi na te problemy chcielibyśmy wyjaśnić 3 główne komponenty odpowiedzialne za dostarczanie doświadczenia jakim jest Rainbow Sie Siege.

• Klient gry (GC): To Twoja kopia gry zainstalowana na Twoim komputerze bądź konsoli (jego aktualizacja wymaga Aktualizacji Gry).
    • Dedykowane serwery gry (DGS):Jest to dedykowany serwer posługujący się cetrami danych dystrybuowanymi z całego świata, co gwarantuje najlepsze doświadczenie. To tutaj się toczą Twoje mecze PVP (towarzyskie oraz rankingowe). Tylko 10 graczy jednocześnie może się połączyć z danym serwerem na czas gry. W zależności od charakteru poprawek nanosimy je na serwery niewyczuwalnie bądź podczas przerwy technicznej.
    • Backend Online (Backend):To tutaj toczy się ogrom czynności z naszych usług online (matchmaking, ustalanie ranking I tym podobne), to scentralizowany zestaw serwerów do którego są podłączeni wszyscy nasi użytkownicy i zachowuje się niczym kręgosłup dla wszystkich naszych usług. Pracuje dzięki specjalnemu hardware’owi oraz oprogramowaniu takiemu jak bazy danych. To jest ta część na którą wpływ ma ogrom użytkowników w godzinach szczytowych. Także może być niewyczuwalnie aktualizowany lub za pomocą przerwy technicznej.

Priorytetowe Usterki

Nazwa Usterki: Rejestracja uderzeń
    Priorytet: 1
    Platforma dotknięta problemem: Wszystkie platformy
    Opis błędu: Niektórzy użytkownicy doświadczają sytuacji, które tworzą wrażenie, że strzelane przez nich pociski i zadawane obrażenia nie rejestrują się poprawnie. W innych przypadkach gracze mają wrażenie, że przeciwnik nie celuje w ich stronę w KillCam, a mimo to otrzymywane są od niego obrażenia. Zauważono także, że duże opóźnienie nie jest najczęstszym powodem niepoprawnej rejestracji uderzeń. Niestabilny czas opóźnienia powoduje więcej błędów od długiego opóźnienia i jest to coś, do czego chcielibyśmy wprowadzić poprawki w nadchodzących aktualizacjach.
    Status naprawy błędu: W trakcie
    Nadchodzące poprawki i czas:
    • Ulepszona telemetria: W trakcie Sezonu 3, jednym z naszych głównych celów było polepszenie zbieranych danych dotyczących się błędnej rejestracji obrażeń. Dzięki tym danym udało nam się ustalić, jak wiele strzałów nie rejestruje się poprawnie (<1%) i wyśledzić przyczynę. Pozwoli nam to na wybranie odpowiedniej drogi, mającej na celu ostateczne pozbycie się tego problemu.
    • Wyrównanie KillCamu: W sezonie 3 podejmiemy kroki mające na celu wyrównanie KillCamu, by kierunek, w który celuje przeciwnik został poprawnie pokazany. Ten glitch występuje w większości nagrań ilustrujących ten problem, które zostały nam przysłane i jest jednym z głównych przyczyn sporów pośród społeczności.
    • Strzały w szyję to nie strzały w głowę: Zauważyliśmy, że niektórzy gracze celują w szyję przeciwnika, ale wydaje im się, że strzelają w głowę. Chcemy nanieść poprawkę która pozwoli na zauważenie różnicy w Sezonie 4.
    • Ikona niestabilnego połączenia: Planujemy implementację powiadomienia albo ikony, które będą pokazywane graczom, jeśli będą doświadczali niestabilnego połączenia. W tej chwili nie mamy daty, kiedy takie ulepszenie miałoby zostać wprowadzone.

Nadchodzące Łatki

Aktualizacja 5.3 - styczeń
    Aktualizacja 2.1.0 - luty

Online & Multiplayer

[PS4] Zespoły zostają rozłączona podczas matchmakingu [ZGŁOSZONY]
    • Zespoły, w skład których pochodzą gracze grający z różnych regionów świata są rozłączani podczas matchmakingu.

UBI-Zuzu's Avatar Community Manager
    Łączność i instalacja

[XB1/PS4/PC][Multiplayer] Problem z połączeniem / IPv6 [Prace trwają]
    •Jeśli Twój dostawca Internetu używa protokołu IPv6 i doświadczasz problemów z usługami sieciowymi gry, upewnij się, że wsparcie protokołu IPv4 jest włączone w ustawieniach Twojego routera. Niestety z powodu dużej liczby różnych modeli na rynku nie jesteśmy w stanie dokładnie poradzić, jak to zrobić, ale ta informacja powinna się znajdować w instrukcji obsługi Twojego routera albo na stronie dostawcy Internetu.

[PC][BattlEye] BattlEye Problemy z systemem BattlEyeye
    • Wiemy o tym, że niektórzy użytkownicy doświadczają trudności podczas uruchomiania gry z systemem BattlEye. Prosimy o zapoznanie się z tym FAQ i z tym wątkiem tutaj.

Wydajność

[PC][BattlEye] Niskie FPSy na Laptopach
    • Wiemy o tym, że niektórzy użytkownicy doświadczają w znacznym stopniu gorszej wydajności podczas gry na laptopie. Prosimy o zapoznanie się z tym wątkiem.

[PC] Ładowanie map
    • Wiemy o tym, że niektórzy użytkownicy doświadczają dłuższych niż normalne czasów ładowania dla map Fawela, Granica oraz Wieżowiec.

Bugi i glicze

[Bug/Glitch] Zwiększony rozmiar celowników Reflex [Zgłoszono]
    • Celowniki Reflex są większe. Dzieje się tak z racji normalizacji optyki broni i ich odległości od kamery.

[Bug/Glitch] Błędne informacje w Trybie Widza [Zgłoszono]
    • Widzom czasami wyświetlają się błędne informacje kiedy oglądają mecze.

[Bug/Glitch] Kończyny przenikają przez ściany [Zgłoszono]
    • Kończyny przenikają przez wzmocnione ściany.

[Bug/Glitch] Pelety Hibany [Zgłoszono]
    • Pelety X-KAIROS Hibany nie detonują się prawidłowo w kątach.

[Bug/Glitch] Pelety Hibany [Zgłoszono]
    • Pelety X-KAIROS nie detonują się prawidłowo.

[Bug/Glitch] Clipping w Clubie[Zgłoszono]
    • Sekcja w Klubie jest dostępna poprzez clipping.

[Bug/Glitch] Broń osobista SAT [Zgłoszono]
    • Celownik na broni osobistej SAT nie jest odpowiednio skalibrowany. Naboje trafiają poniżej zamierzonej linii strzału.

[Bug/Glitch] Znikające bronie po ocuceniu członka drużyny [Zgłoszono]
    • Jeśli gracz otrzyma obrażenia podczas cucenia innego członka drużyny, a następnie zrezygnuje z akcji cucenia, jego broń zniknie. Ten błąd trwa nadal nawet jeśli nastąpi zmiana broni.

Ogólne

[XB1/PS4/PC][Ogólne] Rejestr Uderzeń [Prace trwają]
    •Ulepszenia zostały wprowadzone w łatce 1.2 (zapoznaj się z rejestrem zmian z aktualizacji 1.2 by dowiedzieć się więcej), obecnie dostępnej na wszystkich platformach.

[PC] Wyświetlacz [Zgłoszono]
    • Sprzęty wykorzystujące do wyświetlania 3 monitory już nie funkcjonują.

a co z Błąd 2-0x0000E000? zamierzacie cos z tym zrobić?
     1 people found this helpful

Nie wiem może nie w temacie trudno ale, przed chwila dostałem kolejna kare bo panom zachciało sie grać w 4 wyrzucili mnie kara dla mnie spoko, wywala z gry 3 sekundy przed zakończeniem meczu kara dla mnie, czy ktoś powie co ty się odp.. bo to już jest śmieszne kiedy wygrywając z platyna dostaje się 10 pkt !!!! gdy ma się srebro !!! no ludzie battleye robi mi co 3h synchronizacje czy nie cheatuje ale jak chce wrócić do meczu to już nie mogę bo gra sobie ładuje ładuje nawet nie myśli aby wrócić, zrobicie coś z tym ???

Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale jak gram w R6:SIEGE to podczas obrony wszystko śmiga pięknie, ale gdy przechodzimy do ataku cała gra mi się zwiesza wraz z komputerem i jedynym wyjściem jest reset kompa. macie pomysł jak to naprawić?

Zamierzacie cos zrobic z systemem dołączania do gry? bo dzis oczywiscie musiało mnie downgradeowac, bo po dołączeniu od razu była porazka.

libcef.dll

witam, nie mogę uruchomić uplay bo wyskakuje komunikat o braku lokalizacji libcef.dll
    Proszę o pomoc.

unk4ss's Avatar Senior Member
    Raczej Ci tu nikt nie pomoże - forum jest martwe, a nawet jak "tętniło" życiem to i tak otrzymać mogłeś co najwyżej radę w stylu "Czy problem już ustąpił ?" A po kilku następnych dniach "Proszę zgłoś się do naszego supportu... " i tu nr tel etc

Ze swej strony mogę poradzić odinstalowanie uplay i zainstalowanie ponownie. Jeśli nie pomoże - namierzenie biblioteki i wstawienie jej z palca.

Z innej beczki - 69 w nicku oznacza rocznik ? Jeśli tak, to zapraszam na nieogary.pl

Tags for this Thread