1. #1
  UBI-Zuzu's Avatar Community Manager
  Join Date
  Oct 2015
  Posts
  1,910

  Aneks wywiadowczy nr 13: Stawiając opr

  Agenci,

  Walka w z innymi graczami w grze The Division zawsze miała szczeglny charakter i odbywała się w niebezpiecznej, okrytej złą sławą Strefie Mroku, w ktrej mieszają się tryby PvP i PvE. Rozgrywka w Strefie Mroku od początku była otwarta i nie wiązała się z realizacją żadnych konkretnych, zaplanowanych celw. Czy komuś się to podoba czy nie - jeżeli chcecie zmierzyć się z innymi graczami, właśnie tam trzeba się udać.

  W trzecim dodatku - Ostatni Bastion - wprowadzamy nowe sposoby rywalizowania z innymi graczami i nowy sposb korzystania ze Strefy Mroku w postaci odrębnego trybu gry! W porwnaniu do otwartej, całkowicie swobodnej rozgrywki w Strefie Mroku, jaką w tym momencie oferuje gra, Ostatni Bastion proponuje grę sesyjną, zawierającą jasne cele i warunki zwycięstwa, a jednocześnie nadal obejmującą pewne aspekty znane ze Strefy Mroku, takie jak wrogowie PvE czy punkty orientacyjne.


  Tryb Ostatni Bastion to dodatkowy tryb rywalizacji, z ktrego można skorzystać - opcja pozwalająca zmierzyć się z innymi graczami, ktrzy szukają podobnych wyzwań. Dodatek nr 3 Ostatni Bastion zostanie wydany rwnocześnie na komputery PC oraz konsole Playstation 4 i Xbox One. Data premiery zostanie ogłoszona wkrtce. Dodatek będzie dostępny w ramach Przepustki Sezonowej lub jako rozszerzenie nabywane oddzielnie.

  Jeszcze przed oficjalną premierą Ostatni Bastion zostanie udostępniony posiadaczom Przepustki Sezonowej na Publicznym Serwerze Testowym (PTS), jaki zostanie wkrtce otwarty. Chcielibyśmy poznać wasze opinie i oceny na temat tego trybu gry, więc zachęcamy do dołączenia do naszych forw dedykowanych serwerowi PTS - ktre zostaną otwarte w tym samym czasie, co serwer - i omwienia waszych wrażeń związanych z nowym rozszerzeniem.

  Dodatek nr 3: Ostatni Bastion będzie rwnież zawierał nowy najazd, udostępniony rwnież na serwerze PTS. Omwimy go szczegłowo w przyszłości.

  Rozszerzenie nie zamyka listy nowości do gry The Division, nad ktrymi pracujemy! Darmowa aktualizacja 1.6, jedna z największych, jakie przygotowaliśmy, zostanie wydana w tym samym czasie, co Ostatni Bastion. Już wkrtce będziemy mogli opowiedzieć wam o niej dużo bardziej szczegłowo.

  Przedstawiamy dodatek nr 3: Ostatni Bastion
  Kiedy sytuacja w Strefie Mroku uległa gwałtownej eskalacji, w miarę jak epidemia wyrwała się spod kontroli, a ostatnie resztki ładu rozsypały się niczym pył, oddziały Joint Task Force zmuszone były wycofać się z tej okolicy, pozostawiając za sobą ważne terminale taktyczne; sprzętowe przekaźniki danych SHD, przechowujące duże ilości informacji operacyjnych. Teraz do przekaźnikw zbliżają się zbuntowani agenci. Jeżeli dane wpadną w ich ręce, będzie to miało katastrofalne skutki dla SHD i misji ratowania Nowego Jorku.

  Zadaniem twoim - i siedmiu innych agentw Division - będzie nie dopuścić, aby tak się stało.

  Nowy sposb walki
  Tryb gry Ostatni Bastion oferuje sesje starć z innymi graczami w The Division, w powiązaniu z istotnym elementem walki PvE oraz całkowicie nowym sposobem korzystania ze Strefy Mroku, odrębnym od podstawowej części gry. W nowym trybie dwie drużyny liczące po ośmiu graczy walczą ze sobą na instancyjnej mapie o kontrolę nad wspomnianymi wcześniej terminalami, dopki jedna z drużyn nie prześle wystarczająco dużo danych, aby wygrać starcie. Podczas walki w trybie Ostatniego Bastionu gra zawsze będzie zakładać, że drużyna gracza to agenci Division, podczas gdy zespł przeciwny będzie traktowany jako zbuntowani agenci (są oni określani tym terminem tylko na potrzeby fabularne, gdyż sama ich mechanika nie obowiązuje w trybie Ostatniego Bastionu). Innymi słowy, w Ostatnim Bastionie zawsze gracie po stronie dobrych. Kiedy starcie kończy się, możecie wrcić bezpośrednio do kolejki - nie trzeba cofać się do głwnej gry, aby dopiero stamtąd ustawić się w kolejce.

  Każda z drużyn w starciu Ostatniego Bastionu składa się z ośmiu graczy, podzielonych na dwa zespoły po cztery osoby. Gracz może ustawić się w kolejce sam lub łącznie z maks. trzema znajomymi. Nie ma możliwości stawania do kolejki jako już sformowana ośmioosobowa drużyna. Aby mc grać w Ostatni Bastion, gracze muszą być co najmniej na poziomie 30.


  W trybie Ostatniego Bastionu Strefa Mroku jest podzielona na cztery rżne mapy (oparte mniej więcej na SM 1-3, 4-6 oraz nowych obszarach Strefy Mroku 7-8 i 8-9, o ktrych opowiemy szerzej przy okazji aktualizacji 1.6). Ekran matchmakingu poinformuje gracza, na ktrej z tych czterech map będzie walczył w następnej kolejności. Pojedyncze starcie może trwać maksymalnie 20 minut. Każda z map zawiera trzy lokalizacje taktyczne A, B i C ktre z kolei zawierają po trzy punkty szyfrowania. Aby rozpocząć transfer danych, należy kontrolować każdy z nich. W trakcie trwania starcia gracze będą dążyć do opanowania jak największej liczby lokalizacji, a jednocześnie do zneutralizowania punktw kontrolowanych przez wrogą drużynę.

  Zajęcie terminala powoduje rwnież włączenie przekaźnika odrodzenia, dającego większe możliwości powrotu do walki, kiedy gracz zostanie zabity. Aby zapewnić graczom lepszą kontrolę nad tym procesem, gracz wybiera punkt odrodzenia na megamapie, zamiast korzystać z listy obecnej w podstawowej wersji gry. W pewnym momencie w trakcie starcia zasady zmieniają się i gracz może automatycznie odradzać się w pobliżu kolegw z drużyny, dzięki czemu rozgrywka staje się szybsza i bardziej agresywna.

  Ostatni Bastion nie korzysta z mechaniki zbuntowanych agentw i można walczyć z innymi graczami bez obawy o straty. Jeżeli gracz ginie w Strefie Mroku, zawsze coś traci - punkty doświadczenia SM, klucze, łupy, walutę... W trybie Ostatniego Bastionu nie trzeba się o to martwić. Wielu graczy ze strachu przed takimi stratami unika walki w Strefie Mroku - dla odmiany w Ostatnim Bastionie udział w starciu jest promowany. Sama konstrukcja trybu popycha graczy do walki zespołowej w najlepszych taktycznie lokalizacjach, jakie zaprojektowano w grze.

  Matchmaking w trybie Ostatniego Bastionu bazuje nie tylko na aktualnej klasie wyposażenia gracza, podobnie jak w przypadku mechanizmu przedziałw Strefy Mroku, ale bierze pod uwagę rwnież inne czynniki - np. jak dobrze ostatnio szło danemu graczowi. Jeżeli nagle znajdziecie się w sytuacji, kiedy wszystko wam nie sprzyja, a przeciwnicy są za dobrzy, po niedługim czasie znowu będziecie grać przeciwko graczom - i z graczami - bardziej zbliżonymi do waszego poziomu. Jeżeli zarejestrujecie się jako grupa, serwer zsumuje ostatnie wyniki wszystkich graczy wchodzących w jej skład i zadba, abyście wszyscy trafili do sesji o odpowiednim poziomie.

  W Ostatnim Bastionie wprowadzamy nową formę balansowania zestaww wyposażenia graczy, ktra ogranicza wpływ klasy wyposażenia i losowość statystyk. Będziemy testować ten system na publicznym serwerze testowym (PTS) i chcemy zebrać na jego temat jak najwięcej opinii, więc zachęcamy do dzielenia się waszymi przemyśleniami i doświadczeniami na naszych forach poświęconych serwerowi PTS.

  Aby rozpocząć grę w trybie Ostatniego Bastionu, trzeba udać się do Terminala i poszukać terminala taktycznego znajdującego się w pobliżu stanowiska rekalibracji. Trudno go przegapić!
  Share this post

 2. #2
  UBI-Zuzu's Avatar Community Manager
  Join Date
  Oct 2015
  Posts
  1,910
  Połączenie trybw PvP i PvE
  Podobnie jak w zwykłej Strefie Mroku, czeka tu na was coś więcej niż tylko walka z innymi graczami - ulice nadal są zaludnione postaciami niezależnymi, a w okolicy znajdują się wszystkie zwyczajowe punkty orientacyjne. Postacie niezależne pilnują rwnież punktw kontrolnych - centralny punkt kontrolny będzie zawsze pilnowany przez postacie elitarne, z ktrymi trzeba będzie jakoś sobie poradzić, zanim założycie tam swoje stanowisko.

  Zabijanie wrogich postaci niezależnych spowoduje przyznanie drużynie nagrd w postaci sprzętu SHD - zasobu drużynowego, ktry można wykorzystać, aby odblokować doładowania taktyczne i fortyfikacje pozostawione przez siły JTF i agentw Pierwszej Fali Division. W swojej bazie "macierzystej" - lokalizacji taktycznej, najbliżej ktrej pojawiacie się w momencie rozpoczęcia starcia - można aktywować automatyczne wieżyczki, ktre będą jej bronić, lub duży przekaźnik impulsw, alarmujący was, kiedy wrogowie nadmiernie się zbliżą.  Po osiągnięciu pewnego punktu w trakcie starcia włączają się rwnież stanowiska doładowań taktycznych. Korzystając ze zdobytego sprzętu SHD jako waluty, można używać tych stanowisk, aby zapewniać swojej drużynie rozmaite premie, np. więcej punktw za zabijanie wrogw lub zwiększać szybkość przesyłania danych. Stanowisko może aktywować w danym momencie tylko jedna drużyna.

  Doładowania taktyczne nie działają jednak stale. Po określonym czasie znowu stają się neutralne. Oznacza to, że potrzebujecie stałego dopływu sprzętu SHD, ale wymaga to rwnież planowania z wyprzedzeniem - w zależności od tego, ile doładowań przeciwnik zdoła włączyć dla siebie. Kiedy ich doładowanie w końcu wyłączy się - co zrobi twoja drużyna, aby przeciwdziałać korzyściom, jakie wrogowie zdołali odnieść w ciągu kilku ostatnich minut?

  Doładowania taktyczne stanowią kluczowy składnik Ostatniego Bastionu, co powoduje, że powstaje symbiotyczne powiązanie między graczami o rżnych preferencjach. Część graczy może szturmować lokalizacje taktyczne i aktywnie szukać pojedynkw PvP, podczas gdy inni mogą wybrać rozgrywkę skupioną wokł walk PvE i zbierać z punktw kontroli sprzęt SHD dla swojej drużyny. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko natrafienia na graczy z drużyny przeciwnej - taka już natura Ostatniego Bastionu i całej Strefy Mroku - ale nawet jeżeli będziecie starać się unikać takich konfrontacji, możecie w dalszym ciągu brać udział w walce i wspierać swoją drużynę na drodze do wygranej. Jeżeli wykażecie się sprytem, możecie nawet wykorzystać wrogie postacie niezależne przeciwko drużynie przeciwnej…  Wrogie postaci niezależne (oprcz postaci strzegących lokalizacji taktycznych) odradzają się ciągle w trakcie starcia; punkty orientacyjne rwnież resetują się szybciej niż w zwykłej Strefie Mroku. W całej okolicy panuje stała aktywność i z pewnością zawsze będzie pod dostatkiem wrogw, ktrzy mogą dostarczyć zasobw. Nie upuszczają oni jednak zwykłych łupw, zatem nie trzeba się martwić o jego podjęcie.
  Nagrody
  W dodatku Ostatni Bastion wprowadzamy nowy system awansw, podobny do dodatku Podziemia. W miarę gry będziecie zyskiwać specjalne punkty doświadczenia i rangi Ostatniego Bastionu (maks. 40). Każda zdobyta ranga powoduje, że gracz otrzymuje zamknięty zasobnik z przedmiotami. W pewnych punktach etapowych podczas rozwoju postaci odblokowane zostaną unikalne przedmioty ozdobne, ktrych nie można znaleźć nigdzie indziej w grze – dodatek zawiera dwa wyjątkowe, pełne zestawy wyposażenia oraz dwa zestawy malowań do broni. Nawet kiedy osiągniecie maksymalną rangę, nadal będziecie gromadzić punkty doświadczenia i otrzymywać zasobniki - podobnie do trybu Podziemi czy funkcjonowania sprawności polowej. Rangi trybu Ostatni Bastion nie działają tak jak rangi Strefy Mroku, więc nie można ich stracić. Są one rwnież brane pod uwagę podczas zestawiania starć.

  Gracze otrzymują dodatkowe nagrody, kiedy ich drużyna zwycięża, ale w trakcie starcia gra śledzi rwnież ponad 30 czynności, jakie gracz może wykonać. Po zakończeniu starcia, działania gracza zostają ocenione, podobnie jak w trybie Przetrwanie, a nagroda jest odpowiednio dostosowywana.

  Wszystkie nagrody są przyznawane po zakończeniu starcia, więc aby je otrzymać, trzeba doczekać do końca sesji.

  Wnioski
  Ostatni Bastion tworzy w grze The Division dedykowaną, oddzielną arenę do walk między graczami - element, na ktry wielu graczy, jak wiemy, od dawna czekało. W porwnaniu do zwykłej Strefy Mroku, oferuje ona jasne cele i sesje starć PvP, a jednocześnie zawiera silny składnik PvE. W powiązaniu ze zmianami rwnowagi, jakie wprowadzimy w aktualizacji 1.6, Ostatni Bastion stanowi ważny krok na drodze do ożywienia walk między graczami w The Division.

  Jak wspomniano powyżej, dodatek będzie zawierał rwnież nowy najazd. Bliższe informacje na ten temat zostaną przedstawione wkrtce!

  Zbuntowani agenci zbliżają się. The Division, JTF i Nowy Jork potrzebują cię. Czas stanąć do walki.

  - Zespł The Division
  Share this post