Pomysły na zmodyfikowanie Gameplay'a

STORYLINE
    Grając nie czułem potrzeby bicia się o miasto tylko raczej o loot. Nie utożsamiałem się z moim avatarem, nie interesowało mnie co się działo, nie czułem napięcia i przygnębienia miasta, brakowało graczy w otoczeniu PvE

GAMEPLAY
    Ja rozumiem że to niby RPG ale kurcze... żeby NPC czy ktokolwiek mgł przyjąć magazynek albo i dwa na głowę to przesada... rozumiał bym mniej więcej gdyby miał jakąś mega ciężką zbroję z przyłbicą a nie kurcze czapkę.

DARKZONE
    Ja wiem że w Becie było mało kontentu i potem się latało po dark zone, ale ...

1. Jeżeli nie masz pełnej grupy to lepiej nie prbować czegokolwiek, 2 osoby zawsze obskoczą od - a. kamperw, b. NPC na wyższych poziomach. Mam nadzieję że mechanika sklejania graczy w poszczeglne światy uwzględni ilość ludzi w zespole bo na razie tego nie czuć.

2. Jak już się wejdzie z kimś w wymianę ołowiu to niesmak już pozostaje i często gęsto bez żadnego zastanawiania się potem się już do siebie nawala bez pytania.
    Mam taki pomysł, jeżeli już z kimś się wymieniłeś ogniem raz, ok niech będzie szansa na rewanż ale po drugiej wymianie ognia jedna z drużyn powinna być przeniesiona do jakiejś rwnoległej instancji tak żeby w kłko na siebie nie wpadać bo od takiej ciągłej sieczki grać się odechciewa.

Witam
    Może zacznę od początku, grałem w zamkniętą betę The Division gdzie gra sama w sobie jest świetna i tak jak po zamkniętej becie jak i teraz usunąłem ten tytuł z konsoli z nerwami.
    Story jak story misje z rżnych skrzydeł (Tech, Medic itp.) będą na pewno w pełnej wersji świetne loot też dość dobry zabawa oczywiście we czwrkę wyborna, obszar ogromny i mnstwo rzeczy do zwiedzania i odkrywania. Fabuła też odkryje przed graczem wiele ciekawych smaczkw. Jest trochę rzeczy, ktre można było by zachwalać, ale niestety tego jest mało w porwnaniu do problemw, z jakimi przyszło do tej pory się zmierzyć.
    Więc może tak, jak już wcześniej wspominałem do story za bardzo przyczepić się nie można, ale było tego akurat na tyle mało, że nie ma, na co narzekać, choć przydałby się jakiś pojazd do podrżowania (cieszę się, że twrcy dali możliwość pozwiedzania Nowego Jorku, ale zakładam, że po 5 lub 10 misjach będziemy mieli dość chodzenia i biegania ciągle po tych samych ulicach, ktre bardzo często świecą pustkami). Może więcej mobw do ubicia urozmaiciłyby ciągłe bieganie od punktu A do B. Za to PvP, czyli Dark Zone to trochę porażka.
    Zacznę może od głwnego błędu, ktry był problemem zamkniętej bety jak i otwartej. System przypadkowych trafień innych graczy, ktry robi z nas wrogw publicznych (przez graczy nazwanych Rogale). Problem polega na tym, że strzelamy sobie drużynowo do mobw a tu inny gracz przebiega nam przed celownikiem albo jak to się wielokrotnie zdarzało specjalnie przed nim staje i mamy problem, bo poprzez strzelenie do niego stajemy się ROGALAMI i wszyscy na nas zaczynają polować. Wiąże się to oczywiście z tym, że wszystkich zabić się nie da, więc trzeba uciekać i to też jest ciężkie, bo praktycznie każda napotkana grupa chce nas zabić i tak drużyna ginie i tracimy pieniądze i doświadczenie.
    Rozwiązaniem tego problemu było by zaprojektowanie systemu zatwierdzania czy gracz, do ktrego strzelamy nie był przypadkowym postrzałem czy może specjalnie go chcemy zabić, wiem, że było by to na pewno dość uciążliwe, ale da się to zrobić tak żeby nie było to nadmiernie wkurzające.
    Kolejny problem to levelowanie postaci w DZ (Dark Zone) poprzez wyszukiwanie pojedynczego gracza zabijanie go a następnie ucieczka po drabinie na miejscwkę na prawo od huba przejściowego (przy respie na wejściu do DZ) miejsce jest dość ciężkie do sforsowania a ekipa siedzi tam do czasu aż ROGAL minie i exp wpada całej drużynie i tak cały czas.
    Rozwiązaniem takiego problemu było by zwiększenie czasu respawnu członka drużyny, ktrzy są ROGALAMI a także możliwość dropu po jego zabiciu jakiejś części jego ekwipunku. Nie mwię tu o procentach rzędu, 50% ale 5% by w zupełności wystarczyło żeby ekipa zastanowiła się 3 razy zanim naciśnie na spust do innego gracza.
    Dobrym rozwiązaniem było by także zmniejszenie kary za śmierć pojedynczego gracza, ktry solo wchodzi do DZ. Zachęciłoby to szczeglnie nowych graczy do samotnej exploracji
    Żeby nie było, że tylko wytykam błędy i narzekam miał bym kilka propozycji ulepszenia samej gry PVP.
    Public Event
    1. Zakażony
    Helikopter zrzuca skrzynkę, w ktrej znajduje się fiolka z wirusem, drużyna, ktra jako pierwsza dotrze do skrzynki otwiera ją i jeden z członkw zespołu jest zakażony i nie może używać jakiegoś rodzaju broni ze względu na wirusa oczywiście dokładamy czas, w ktrym reszta ekipy musi doprowadzić zakażonego do skrzydła szpitalnego. Spora ilość mobw, ktre w tym przeszkadzają także urozmaici zabawę. Oczywiście gracz nie może zginąć, bo event zostaje zresetowany.
    2. Tryb elity
    Tak jak na początku drużyna, ktra pierwsza dojdzie do skrzynki, ktra zostałaby zrzucona lub odkryta ma prawo wyboru i zaakceptowania trybu przetrwania elita. Po zatwierdzeniu, innej drużynie o takiej samej ilości graczy złożona jest propozycja wyeliminowania elity. Jeśli elita przetrwa i wyeliminuje drużynę, ktra miałaby zabić elitę kończy się pierwszy etap i zostaje wskazana skrzynka z nagrodami za pierwszy etap i możliwość kontynuowania trybu. Kolejny etap to już wie drużyny, ktre mają wyeliminować elitę w określonym czasie i trzeci etap to trzy drużyny, po czym odbir nagrd odpowiadających poziomowi elity.
    3. Ratunek dla zdrowych
    Drużyna znajduje pomieszczenie z grupą mobw, ktre schroniły się przed wirusem i proszą o ratunek i wyprowadzenie ze strefy DZ. Zadaniem drużyny jest wyprowadzenie jak największej ilości mobw do punktu odbioru i kwarantanny. W zależności od ilości wyprowadzonych mobw tyle drużyna otrzymuje pkt xp. I nagrody.
    Podałem tylko trzy przykłady urozmaicenia trybu PvP, ale takich pomysłw jest znacznie więcej. Zastosowanie ich w grze na pewno sprawiłoby, że gracze spędziliby przy tym tytule długie godziny, bo warto gdyż sama gra ma ogromny potencjał, ktry czeka na wykorzystanie. Najlepiej było by to zrobić z myślą o graczach żeby przed wcześnie nie zabić kury, ktra może znosić złote jajka.