Agenci,

8 marca 2017 roku - świętujemy pierwszą rocznicę premiery gry Tom Clancy’s The Division. Chcielibyśmy przy tej okazji powspominać wspaniałą wspólną przygodę, jaką było te ostatnie 12 miesięcy oraz przedstawić wam, jak zamierzamy uczcić tę rocznicę – w samej grze i poza nią. Chcemy również po raz pierwszy uchylić rąbka tajemnicy co do przyszłości The Division!

W pierwszej kolejności chcielibyśmy złożyć ogromne podziękowania całej społeczności graczy – wszystkim, którzy są z nami od momentu pierwszej zapowiedzi gry na targach E3 w roku 2013, jak również tym, którzy dołączyli do nas później. Dziękujemy każdemu, kto bierze udział w dyskusjach na naszych oficjalnych forach, na podstronach Reddit poświęconych The Division, na Twitchu, Twitterze i Facebooku. Ponadto, ogromne podziękowania przesyłamy również dla wszystkich twórców treści – gospodarzy naszych stron fanowskich, cosplayerów, grafików-amatorów, autorów podcastów, twórców filmów i transmisji. Nasza społeczność jest niesamowita, a wasza pasja i zaangażowanie były dla nas – i nadal są – bardzo ważne podczas przygotowywania, premiery i dalszego doskonalenia gry.

Kiedy wspominamy pierwszy rok The Division, każdy jest w stanie przypomnieć sobie kilka trudnych momentów, ale w ogólnym rozliczeniu jesteśmy dumni, z tego co stworzyliśmy i co osiągnęliśmy. Gra The Division przeszła bardzo długą drogę – od pierwszych wersji Beta, przez premierę, pierwszy dodatek, aktualizację 1.4, która wywróciła grę do góry nogami, aż wreszcie dodatki Przetrwanie i Ostatni Bastion. Nasze wspaniałe zespoły z Massive Entertainment, Reflections, Red Storm i Annecy pracowały jak szalone, aby stworzyć wspaniałą grę i chcemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w prace nad nią.

Działając w dalszym ciągu pod kierownictwem producenta Cristiana Pany, dyrektora kreatywnego Juliana Gerighty’ego oraz dyrektora marki Mathiasa Karlsona, jesteśmy gotowi dalej rozwijać The Division. Cristian i Julian, wspólnie ze starszym projektantem gry Drew Rechnerem, wzięli udział w specjalnej transmisji jubileuszowej, aby opowiedzieć o naszym zaangażowaniu w The Division i o przyszłości tej gry. Jeżeli przegapiliście transmisję, obejrzyjcie ją, korzystając z poniższego linka!Przyjdźcie świętować na Manhattan
Rzecz jasna rocznicę The Division będziemy również świętować w samym świecie gry – z tej okazji przez cały tydzień czekają na was rozmaite wydarzenia specjalne. Począwszy od 13:00 (GMT+1) 9 marca aż do 18:00 (GMT+1) 11 marca będziemy rozdawać podwójne nagrody za likwidację ważnych celów. Następnie, od 10:00 16 marca (GMT+1) będziecie otrzymywać podwójne zasobniki Sprawności polowej, kiedy zapełnicie odpowiedni pasek.

Jako specjalny prezent i wyraz wdzięczności wobec aktywnych graczy, przygotowaliśmy dla Was specjalną emotkę urodzinową! Aby ją otrzymać, wystarczy zalogować się do gry w dowolnym momencie między 13:00 (GMT+1) 9 marca a 10:00 (GMT+1) 16 marca i odebrać ją za darmo od dostawcy premium w Terminalu. Razem z emotką otrzymacie 200 kredytów premium do wydania u dostawcy premium według własnego uznania.

Dołączcie do nas na Manhattanie (w jego wirtualnej wersji), abyśmy mogli razem świętować pierwszą rocznicę The Division!

Specjalna płyta ze ścieżką dźwiękową i figurka agenta
Jednym z walorów The Division, szczególnie często (i zasłużenie) chwalonym, jest ścieżka dźwiękowa, której autorem jest Ola Strandh. Połączyliśmy siły z wytwórnią muzyczną Spacelab9 i równolegle z naszą pierwszą rocznicą wydajemy podwójny album, zawierający 20 nigdy dotąd niepublikowanych utworów autorstwa Oli! Płyta w pięknej okładce będzie dostępna od 10 marca wyłącznie w sklepie ThinkGeek.com.

16 marca, wspólnie z Ubi Workshop oraz UbiCollectibles, wprowadzamy nową figurkę agenta SHD! Ta 24-centymetrowa figurka o niewiarygodnej ilości detali będzie miała trzy podświetlane elementy – zegarek agenta, minę poszukującą i urządzenie komunikacyjne. Więcej dowiecie się, oglądając poniższy trailer!Aha… i jeszcze jedno
Jak już wspominaliśmy powyżej, przywiązujemy dużą wagę do dalszego rozwoju The Division i zanim skończymy, chcielibyśmy wspomnieć, czego możecie się spodziewać w najbliższych miesiącach. Już wkrótce będziemy mieli na ten temat znacznie więcej do powiedzenia – ale na razie nie chcemy świętować pierwszej rocznicy bez wyjawienia kilku dużych tajemnic!

W roku 2017 wydamy dwie duże aktualizacje treści do gry The Division. Wzbogacą one grę o nowe, fascynujące elementy i z przyjemnością możemy zapowiedzieć, że będą one całkowicie darmowe dla wszystkich graczy oraz zostaną wydane równocześnie na wszystkie platformy! Prace rozwojowe nad tymi dwoma aktualizacjami toczą się bardzo intensywnie i nie możemy już doczekać się chwili, kiedy je wam zaprezentujemy. Przez cały rok będziemy również w dalszym ciągu usuwać błędy i balansować nowe elementy rozgrywki. Jako wyraz naszego długofalowego zaangażowania w rozwój The Division zamierzamy równolegle usprawniać dotychczasowe składniki gry i dodawać nowe treści.

Choć nie możemy na razie zdradzić zbyt wielu szczegółów, chcemy już teraz przedstawić kilka najważniejszych elementów przewidzianych dla pierwszej aktualizacji, której premiera jest planowana na lato.

Pierwszy element to Sezony: specjalna, zarządzana lista misji do rozegrania – z pewnym haczykiem. Dzięki specjalnym modyfikatorom rozgrywki, misje te będą zmuszać gracza, aby grał w sposób inny niż normalnie – przy użyciu broni, umiejętności i taktyk, z których nie korzysta na co dzień. Im lepiej wypadnie gracz, tym więcej punktów otrzyma. Sezon trwa przez określony czas, a następnie się kończy. Wtedy wyniki są podsumowywane i przyznawane są nagrody, po czym chwilę później rozpoczyna się nowy Sezon, z nową listą misji i nowymi modyfikatorami. Harmonogram poszczególnych Sezonów, jak również oficjalna nazwa tego elementu zostaną podane w późniejszym terminie, ponieważ treści te są nadal przedmiotem prac.

W ciągu roku planujemy rozgrywać kilka oddzielnych Sezonów, które będą stanowić ciągły dopływ świeżego powietrza i nowych wyzwań do The Division.

Po drugie, wprowadzimy element o nazwie Feats (Bohaterskie czyny) – specjalne osiągnięcia gry The Division, odblokowywane poprzez wykonywanie zadań w grze, w tym m.in. zabicie określonych postaci, pomaganie innym agentom albo penetrowanie Nowego Jorku. Będą tu również unikalne wyzwania, które zachęcą graczy do eksperymentowania z różnymi wersjami wyposażenia i stylami gry. Po wykonaniu odpowiednich Bohaterskich czynów gracz otrzyma specjalne naszywki na ubiór, którymi będzie mógł się chwalić przed innymi agentami. Kiedy element ten pojawi się, zamierzamy zaproponować wam szeroki wachlarz Bohaterskich czynów do wykonania – a kolejne będą dodawane.

Wdrażamy również w grze jedną z funkcji, o którą najbardziej prosicie – zapis wariantu wyposażenia postaci. Możliwość zapisania zestawu sprzętu używanego przez postać i łatwego przełączania się między różnymi zestawami bardzo ułatwi życie wielu spośród naszych graczy.

Drugi rok The Division będzie z pewnością ekscytujący. Spodziewajcie się dalszych informacji, świętujcie pierwszą rocznicę i do zobaczenia na Manhattanie!

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie wam wszystkim!

/Zespół The Division