Nerf Glaza

Witam,
    Nie wiem, czy obecnie tylko dla mnie jest to kpina, ale spotkałem się grając z wieloma negatywnymi opiniami na temat nowego celownika Glaza.

Osobiście, uważam, że jest to operator w tym momencie bardzo OP. Chociażby dlatego, że nie ma przeciwko niemu żadnego countera.

Dlatego by go znerfić, proponuję usunięcie mu z wyposażenia granatów dymnych, co skutkować będzie wymuszeniem współpracy w teamie i nie będzie to samotny wilk.
    Po drugie proponuję, by podświetlenie obejmowało WSZYSTKICH graczy - i tych z teamu przeciwnego i tych z teamu atakujących. Dzięki temu rozwiązaniu, Glaz będzie musiał chwilę się zastanowić, zanim odda strzał.
     1 people found this helpful

Ogólnie popieram temat. Z kilku powodów dla mnie Glaz jest obecnie za silny. Po pierwsze jego broń ma najlepsze obrażenia w całej grze. Więc i z daleka i z bliska w krótkiej konfrontacji zawsze przy wymianie pocisków to on wychodzi zwycięsko. Teraz ma ułatwione zadanie bo to on prawie zawsze pierwszy dostrzega przeciwników dlatego nie musi się nawet zbytnio zastanawiać nad tym co robi.
    Druga sprawa którą zauważyłem to to co napisałeś. Z jakiej racji glazowi nie podświetlają się sojusznicy ani zakładnik? Zwykła niesprawiedliwość i dziecinne ułatwienie rozgrywki. Gość nie musi się nad niczym skupiać bo strzela tylko w żółte ludziki. A gdyby od czasu do czasu rozwalił zakładnika albo swojego to miałby utrudnione zadanie. Ja osobiście jeszcze do nie dawna myślałem że zdolność celownika holograficznego zostawicie dla osobnego operatora. Gość miałby standardową broń i w pakiecie granaty dymne. Skoro już do tego stopnia ulepszyliście glaza to zmniejszcie mu teraz obrażenia do 80. Dlaczego gość który w przeciętnej penetracji zawsze dostrzega nas pierwszy ma mieć 120 obrażeń od jednego strzała?
    Na tą chwilę tylko Jager go w pewnym procencie kontruje bo blokuje jego granaty dymne. W innej sytuacji gość wrzuca do penetrowanego pokoju granat dymny i już ma cholerną przewagę. Ja jak widzę teraz dymny granat to albo się chowam albo strzelam na oślep w dym.
    Moim zdaniem opcja holograficznego celownika powinna w ogóle zostać zarezerwowana dla innego operatora. A jeśli już glaz ma ją mieć to na pewno kosztem obrażeń. Być może ten balans jest podyktowany tym że dużo ludzi na początku ginie bo ludzie strzelają z okna. Ale prawda jest taka że doświadczony gracz idąc obserwuje okna i nie da się zaskoczyć. I widzenie glaza niewiele akurat tu pomaga bo jak ktoś jest kretynem to i tak zostanie zabity z okna.
    podsumowując uważam że Glaz jest za silny. Albo ma jedno albo drugie. Albo tak jak kolega mówi usunąć mu granaty dymne. Niech inni zaczną z nim współpracować a nie że sam wbija range asa (zabija wszystkich w jednej rundzie sam).

cropky's Avatar Banned
    Originally Posted by CarnageJoker Go to original post
    Ale prawda jest taka że doświadczony gracz idąc obserwuje okna i nie da się zaskoczyć. I widzenie glaza niewiele akurat tu pomaga bo jak ktoś jest kretynem to i tak zostanie zabity z okna.
    Jakoś nie uważam się z kretyna, doświadczenie w grze mam, a też czasem ginę. Co więcej. Raz zdarzyła się sytuacja, gdy w ogóle nie mogliśmy wyjść z punktu odrodzenia. Tachanka rozstawił się ze swoim karabinem, a reszta obstawiała z okien 2 możliwe wyjścia. Mowa o mapie kanał.
    Odpowiem trochę twoim stylem. Trzeba być kretynem, żeby nie zmienić taktyki grania po wprowadzeniu ulepszeń dla Glaza.
    Osobiście też uważam, że jest to teraz bardzo mocny OP, trochę za mocny, ale wreszcie stał się grywalnym OP.

Wystarczy mu odjąć granaty dymne i już będzie jakiś balans przywrócony.

Jak Glazz nie miał termowizji to na rankingach nie był grany wręcz wcale. Teraz jest w co drugim meczu, a taki Jagier w 90%, więc nie uważam, że jest OP. Zauważyłem nawet, że Glazza szykanują osoby, które nim nie grają. Pograjcie i zobaczcie.