Problem z kampaniami

Witam i proszę się nie zrażać długością problemu.
    Mam heroes 7 od października 2015 oraz dodatek próba ognia od sierpnia 2016, ale od listopada 2016 dołuje mnie jedna rzecz w tej cudownej grze. Otóż lubię sobie co jakiś czas resetować wyniki w kampaniach i od początku je przechodzić (uznaję, że podczas grania na dowolnej kampanii nie ma się takich samych odczuć jak grając od początku) i zwykle wszystko jest ok, ale gdy w listopadzie dokonałem resetu i wygrałem na pierwszej misji kampanii (pierwszą kampanią na jakiej wtedy grałem była ta od mrocznych elfów), i już włączyłem drugą misję, to po naładowaniu się go rozpoczął się z powrotem pierwszy poziom. Początkowo nie uznałem tego za jakiś poważniejszy problem, gdyż nieraz drugi poziom tej kampanii się zawieszał, choć w trochę inny sposób. Po kilku dniach, gdy już przeszedłem pozostałe kampanie z "głównej opowieści" ponownie zresetowałem kampanię mrocznych elfów, ale niestety problem pozostał, więc postanowiłem zresetować kampanię krasnoludów, na której grałem tylko raz i ku memu przerażeniu działo się na niej dokładnie to samo co na kampanii mrocznych elfów- wygrałem na pierwszej misji z sześciu i gdy chciałem grać na drugiej uruchomiła mi się pierwsza (a cała krasnoludzka kampania jest bardzo ciekawa i przyjemnie się na niej gra). Gdy to zobaczyłem uznałem, że może jest jakaś od górna usterka i zostanie naprawiona w jakiejś pomniejszej aktualizacji i tak minimum raz w miesiącu wchodziłem od listopada na heroes 7 i patrzyłem czy coś się zmieniło (ponieważ zaobserwowałem, że na tych dwóch kampaniach na mapie wyboru kampanii gdy kliknie się na "II" przy wyborze misji to podświetla się miasto od misji "I", podczas gdy na pozostałych kampaniach jest podświetlane prawidłowo), ale cały czas wszystko było tak samo. Przedwczoraj skończyłem grać na innej grze i chciałem sobie teraz zagrać na tej, no i pierwsze co zrobiłem, to rzecz jasna zresetowałem kampanię mrocznych elfów, no i przeszedłem pierwszą misję, ale cały czas to samo, dzisiaj gram na kampanii krasnoludów, ale i tak wiem co zobaczę jak przejdę pierwszą misję- oczywiście pierwszą misję (ta myśl mnie dołuje i odechciewa mi się grać). Jutro jeszcze w wolnej chwili spróbuję przejść drugą (otrzymaną pierwszą misję) mrocznych elfów, bo może to jakoś odblokuje właściwą misję (tym się pocieszam). Jednakże proszę o pomoc, bo choć lubię powtarzać kampanie to nie lubię powtarzać tylko pierwszych misji. Najbardziej zależy mi na kampanii krasnoludów, gdyż jak już wspomniałem grałem na niej tylko raz. Jeszcze dodatkowa informacja: próbowałem grać na misji elfów nie wracając po wygranej do "sali rady" tylko klikając "następną misję" i udało mi się w ten sposób przejść drugą i trzecią misję, ale gdy chciałem zagrać na czwartej tym sposobem, coś się zawiesiło, bo nie dało się jej uruchomić. Oprócz tego to na kampanii krasnoludów po wyjściu z gry i wczytaniu kampanii na środku rzeki pojawiają się w jednym punkcie harpie, szkielety i chyba inne stworzenia z pierwszych poziomów, na które można najechać mieczem, ale gdy się już tam dopłynie, nie da się ich zaatakować (grafiki tych stworzeń są na sobie, a gdy się na nie najedzie mieczem (wskaźnikiem myszy) ukazuje się informacja, że są tam nieulepszone harpie). To chyba wszystko. Bardzo proszę o pomoc.

Problem z Misją Twierdza II

Mam problem z misją - na ostatnim etapie, zawodnik jest uwięziony druga brama nie otwiera się.