Agenci, mamy dla was pełne podsumowanie wszystkich danych wywiadowczych prowadzących do aktualizacji 1.7!

Zacznijmy od początku, czyli przypomnienia tego, o czym była mowa ostatnio: zdarzeniach globalnych, żetonach, wyróżnieniach, naszywkach i tajnym sprzęcie.


Zdarzenia globalne

Zdarzenia globalne to trwające tydzień sesje pełne zabawnych, choć wymagających, modyfikacji tradycyjnej rozgrywki. Ich celem jest skłonienie was do zmiany sposobu gry w The Division. Nowe doświadczenia zostaną wzbogacone o zupełnie nowe przedmioty pojawiające się w ramach zestawów tajnego sprzętu. Zdarzenia te potrwają tydzień, a dodatkowo wprowadzą nową walutę – żetony, które otrzymacie jako nagrodę. W zamian za nie będziecie mogli kupić różne przedmioty, takie jak tajne zasobniki. Gracze, oszczędzając żetony, będą mogli kupić najdroższe zestawy, bądź też wydawać je na tańsze w nadziei, że trafi im się coś nieoczekiwanego.

Tajny sprzęt

Ostatnio informowaliśmy was o najnowszym rodzaju wyposażenia, jakie pojawi się w The Division, czyli o tajnym sprzęcie. Znajdziecie go w tajnych zasobnikach podczas trwania zdarzeń globalnych, ale będzie można go też zdobyć w łupach w zwykłej rozgrywce po zakończeniu zdarzenia. Każde zdarzenie globalne wprowadzi trzy zestawy tajnego sprzętu, opartego na dotychczasowym sprzęcie dostępnym w grze. Będą to warianty istniejącego sprzętu, cechujące się lepszymi statystykami dla broni głównej, możliwością rekalibracji dwóch atrybutów oraz premie za posiadanie pięciu lub sześciu sztuk sprzętu z zestawu.

Wyróżnienia

Wyróżnienia to nowy, wprowadzony w aktualizacji 1.7, system osiągnięć w The Division. Będą one uzależnione od wielu statystyk oddających wasze osiągnięcia w grze. Aktualnie istnieją trzy rodzaje wyróżnień: wyzwanie, statystyka i lista. Za zdobycie wyróżnienia gracze otrzymają zupełnie nowy element wystroju: naszywkę umieszczaną w nowym slocie.

Naszywki

Naszywki to nagrody za przyznane wyróżnienia. Zastąpią one dotychczasowe naszywki SHD Phoenix, które gracze nosili na prawym ramieniu. Nowe naszywki będą w czytelny sposób informować o poziomie wyróżnienia osiągniętego przez gracza, a dodatkowo staną się elementem odróżniającym agenta od innych.
PTS

Dzisiaj uruchomiony został publiczny serwer testowy dla PC, a wkrótce ruszą PTS-y dla konsol! Ponownie otworzyliśmy nasze fora poświęcone PTS, a oficjalny opis zmian dla aktualizacji 1.7 PTS również jest już dostępny! Chętnie poznamy wasze wszelkie uwagi.

(Re)personalizacja postaci

Jesteśmy podekscytowani mogąc was poinformować, że dodaliśmy nowy obszar, w którym agenci SHD będą mogli dostosować swój wygląd. Szatnia znajduje się w Terminalu, na prawo od wejścia z Bazy Operacyjnej i zawiera lustro ułatwiające zmianę wyglądu.

Zaszyfrowane zasobniki

Zaszyfrowane zasobniki to zupełnie nowe, specjalne pojemniki z łupami, które można kupić w sklepie. Zawierać one będą nowe elementy wystroju dla agentów, składające się na kolekcje. Do otwarcia zaszyfrowanych zasobników wymagany będzie zupełnie nowy klucz. Gracze będą mogli stworzyć go samodzielnie ze znajdowanych podczas rozgrywki fragmentów. Do stworzenia jednego klucza szyfrowego potrzeba będzie dziesięciu fragmentów. Oczywiście pojawi się też opcja nabycia go w sklepie.

Torba kurierska NinjaBike

Nie możemy też nie wspomnieć o nadchodzących zmianach w budzącym kontrowersje elemencie wyposażenia, a mianowicie torbie kurierskiej NinjaBike. Przywróciliśmy ją w aktualizacji 1.7 PTS, uzupełniając ją o nowy, potężny talent. Korzystanie z torby pozwoli teraz jej użytkownikowi odblokować następną premię dla posiadanego wyposażenia. Na przykład, jeśli posiadacie dwie sztuki wyposażenia zestawu Obsługi Taktycznej i trzy sztuki zestawu Odzysku, torba NinjaBike da wam premię dla dwóch i trzech sztuk wyposażenia Obsługi Taktycznej i premię za cztery sztuki wyposażenia Odzysku. Możliwych opcji jest niemal nieskończona liczba, więc zachęcamy do ich testowania! Pamiętajcie jednak, że opcja ta występuje obecnie wyłącznie na serwerze testowym i może jeszcze ulegać zmianom.

Trzeba też podkreślić, że torba kurierska działa tylko dla premii za dwie, trzy i cztery sztuki z zestawu i nie odblokowuje premii za pięć, czy sześć sztuk.

Zdarzenia globalne

W tej rundzie na serwerze testowym nie pojawią się zdarzenia globalne, ale możecie się ich niedługo spodziewać. Zespół będzie próbował je wprowadzić w drugim tygodniu działania serwera testowego, ale to jeszcze nie jest do końca pewne. Jak tylko będziemy coś wiedzieć, damy wam znać tradycyjnymi kanałami informacyjnymi.


Agenci SHD, do roboty!

Zespół zdaje sobie sprawę, że przed naszymi agentami stoi poważne zadanie, i z niecierpliwością oczekujemy na wasze uwagi dotyczące funkcjonowania PTS. Ten rodzaj testowania jest źródłem bardzo cennych spostrzeżeń, dlatego zachęcamy naszych agentów do wypróbowywania jak najwięcej najróżniejszych zachowań i zestawów wyposażenia.

Dziękujemy wam za wasze poświęcenie!

Zespół The Division