Thread: Pingi | Forums

konto2017's Avatar Banned

Pingi

Dlaczego dopuszczalne są takie pingi?

Ubi-Lilpwnd's Avatar Community Representative
    Witam!

W tym momencie gra nie posiada tzw. "high ping cap" i właśnie z tego powodu czasem można natrafić na graczy z wysokim pingiem.
    Otrzymaliśmy wiele pytań na ten temat oraz sugestii. Cały czas pracujemy nad znalezieniem rozwiązania dla tego problemu.

konto2017's Avatar Banned
    Wystarczy wyrzucać graczy z pingiem powyżej jakiejś wartości. To chyba nie jest trudne do zrobienia.

Witam. Mogą wkraczać z innych rejonw świata lub po prostu coś pobierać/wysyłać.
    Połączenie radiowe i przez tethering telefonu może potęgować ping.
    Ja mam Internet radiowy jeszcze i mam na Data Center w przedziale 60 i 70 a opźnienie i ping potrafi doskoczyć do minimum 80. Zwykle jest od 90 do 130.

Nadmierny ping, opźnienie, rżnica pingu między graczami, internet radiowy, zacinki w komputerze potrafią zepsuć każdą sytuację i szansę na wygraną.

Występuje też problem z opźnieniem i lagami myszy. Gra, architektura i serwery powinny być przystosowane do 1000Hz dla myszki i klawiatury.
    Występują lagi graficzne, zacinki i zamrożenia gry. Zwykle utrzymuje się na 60 - 90kl./s a potrafi spaść nawet do 20kl./s...

Długie ładowanie przed rozpoczęciem rundy głwnie może być spowodowane przez większe użycie dysku twardego (np. skanowanie, jakieś inne zapisywanie/odczytywanie).
    Polecam trzymanie tej gry na dysku SSD, ponieważ jest rżnica, szybko się ona ładuje.

NIKOMU NIE POLECAM INTERNETU RADIOWEGO DO GRANIA

Cześć

Ja mam problem z pingiem. Przed krwawą orchideą mialem 40-50 ms. Po ponad 40gb patcha mam ping 120-160 w grze i 110-120 w menu.
    Prbowałem obu europejskich data centrw (neu/weu) - bez rżnicy. Dzisiaj jak wrciłem z pracy, około 20 minut przed przerwą techniczną na serwerach miałem w menu na WEU ping 47. Czyli taki jak zawsze. Po przerwie znowu wysoki jak podatki. Macie tam w Ubi jakiś pomysł co jest nie tak? Bo mi smutno

Witam,

A może tak po prostu zaczniecie wyrzucać graczy, ktrych ping się utrzymuje na przykładowo wyższym poziomie niż 100, przez około 2 minut?! Nie da się grać przez takich graczy... Nie widzę w tym problemu, żeby ktoś, kto chce grać online nie załatwił sobie leprzego neta lub sprzętu, a jeżeli nie to niech nie gra i kropka. Druga opcja to dobieranie graczy względem pingu. Poniżej 100ms w jednej grupie, a Ci powyżej w drugiej, bo nie ma szans często na wygraną przez ten problem...