Agenci, oto transmisja dotycząca Stanu Gry:

W zeszłotygodniowym Stanie Gry, developer ds. kontaktów ze społecznością Yannick Banchereau rozmawiał z głównym projektantem Keithem Evansem z Red Storm Entertainment. Dyskusja dotyczyła opublikowania PTS3 na konsole, zmian w losowaniu przedmiotów podczas zdarzeń globalnych, jak również zwiększenia maksymalnej liczby żetonów związanych z nimi.

W tym tygodniu Yannick spotkał się z projektantem gry Matthew Higbym z Massive, aby omówić mechanikę działania zaszyfrowanych zasobników oraz prawdopodobieństwo znajdowania fragmentów kluczy.

Pojawiło się trochę kontrowersji na temat zaszyfrowanych zasobników, dlatego też postaramy się wyjaśnić ich funkcję i działanie. Chcieliśmy, aby agenci mieli dostęp do większej liczby przedmiotów premium. Wprawdzie mogą oni po prostu kupować zasobniki, ale zachęcamy ich do odblokowywania tych przedmiotów poprzez samo granie. Spodziewamy się, że większość graczy otworzy swoje zaszyfrowane zasobniki właśnie ten sposób, a płatność będzie jedynie alternatywą. Oferujemy również przedmioty za pośrednictwem dostawcy premium, ale zaszyfrowane zasobniki pozwalają na eksperymenty z rozmaitymi modelami biznesowymi.

Nie ma tutaj precyzyjnie określonej szansy na zdobycie konkretnego przedmiotu, wybraliśmy bardziej rozbudowany system, w którym prawdopodobieństwo zmienia się w taki sposób, aby gracze mogli odblokowywać rzadsze przedmioty. Na przykład za każdym razem, gdy gracz odblokowuje rzadki przedmiot, szansa na zdobycie przedmiotu kolekcjonerskiego zostaje zwiększona. Obecnie mamy 22 przedmioty kolekcjonerskie w każdej wersji zaszyfrowanego zasobnika, a prawdopodobieństwo zdobycia nowego przedmiotu zostaje zwiększone, aby dać graczom większą szansę na uzupełnienie kolekcji. W sumie mamy 5 kolekcji, ale po ukończeniu każdej z nich odblokowywany jest dodatkowy przedmiot – w ten sposób tworzona jest ostatnia, szósta kolekcja.

W samych zasobnikach występują cztery poziomy rzadkości przedmiotów, identyczne jak obecne poziomy rzadkości sprzętu i broni. W ramach znajdowanych przedmiotów występuje 60% szansa na zdobycie przedmiotu zwykłego, 30% na przedmiot rzadki, 7% na epicki i 3%-procentowa na legendarny. Pod względem ekonomii, pomysł na gospodarkę prowadzoną przez graczy jest interesujący. Nie przekreślamy go definitywnie, ale swobodny handel może sprawić, że gracze będą sprzedawać przedmioty ozdobne poza grą za prawdziwe pieniądze. Dlatego właśnie te elementy ozdobne nie mogą być sprzedawane. Dzięki pozyskiwaniu duplikatów system pudełek z niespodzianką sprawia, że gracze mają poczucie stałego uzupełniania kolekcji. Otwieranie zasobników, których dotyczą zasady prawdopodobieństwa to po prostu inne doświadczenie niż kupowanie przedmiotów od dostawcy premium. Warto pamiętać, że nasz zespół sprawdza ewentualność usunięcia duplikatów w przyszłości, w zależności od opinii graczy.

Nie opublikowaliśmy prawdopodobieństwa pojawiania się tych obiektów, ale chcemy, aby nasi gracze pamiętali, że naszym celem nie jest dostosowywanie prawdopodobieństw w taki sposób, aby wykorzystywać potrzebę społeczności do zdobywania najpopularniejszych elementów ozdobnych. Jesteśmy jednak otwarci na zmianę prawdopodobieństwa pojawiania się fragmentów kluczy, dzięki czemu będą one zdobywane i zużywane w odpowiednim tempie. Prawdopodobieństwo upuszczenia fragmentu klucza przez nazwane postacie zostało zmienione z 3 na 20 procent, dzięki czemu gracze mogą zdobywać je szybciej i wykorzystywać przy nowych aktywnościach. Ogólnie oczekujemy, że złożenie pełnego klucza i otwarcie zaszyfrowanego zasobnika to 5-10 godzin rozgrywki.

PTS3 ma się zakończyć w poniedziałek 31 lipca. Dlatego też przed premierą Aktualizacji 1.7 nie będzie inicjowany PTS4. Chcielibyśmy wydać aktualizację 1.7 w połowie sierpnia, ale obecnie nie możemy jeszcze potwierdzić tej daty. Prawdopodobieństwa pojawiania się przedmiotów tajemniczych wciąż są poprawiane, zaplanowaliśmy również ogólne poprawki błędów w celu naprawienia wszystkich nieoczekiwanych problemów, które mogą się pojawić w ostatniej chwili.


Jak zawsze zachęcamy was do dołączenia do nas na oficjalnych forach lub też na Reddicie naszej społeczności, jeśli tylko szukacie miejsca, w którym można porozmawiać o rzeczach związanych z The Division.

Do zobaczenia!

Zespół The Division