Agenci, przed wami transmisja kolejnego Stanu Gry:

W ostatnim Stanie Gry, odpowiedzialni za rozwj społeczności Yannick Banchereau i Hamish Bode rozmawiali o rankingach zdarzeń globalnych, maskach i aktualizacjach technicznych.

W tym tygodniu do Yannicka ponownie dołączył Hamish, aby porozmawiać o systemie rankingowym zdarzeń globalnych, wstecznym przyznawaniu nagrd w postaci masek oraz o przyszłych zmianach w zdarzeniach.

Jeśli przegapiliście transmisję na żywo, bez obaw! Na to też mamy rozwiązanie w postaci naszego podcastowego skrtu.

Dotarły do nas liczne skargi od członkw społeczności na działanie rankingw zdarzeń globalnych i powiązanych z nimi nagrd w postaci masek. Wiemy, że system rankingowy ma swoje niedociągnięcia, za co bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność. Z powodu błędw w wewnętrznej komunikacji, ogłoszone przez nas procentowe wartości dotyczące nagrd okazały się być nieprawidłowe. System działał zgodnie z założeniami, ale nie opierał się na tym, co przedstawiliśmy społeczności. Przyczyną był dodatkowy, ukryty system rankingowy.

Biorąc po uwagę to nieporozumienie, postanowiliśmy wyciągnąć dane graczy, ktrzy osiągnęli w rankingu co najmniej 85% i ręcznie przydzielić im maski, ktrych nie otrzymali. To żmudny proces, ktry zajmie nam kilka dni i w najbliższym czasie poinformujemy was o szczegłach.

Kryteria ręcznego przyznawania masek są następujące:

Poziom 1:
Miejsce w grnym przedziale 85% - 31% społeczności
1 maska

Poziom 2:
Miejsce w grnym przedziale 30% - 11% społeczności
2 maski

Poziom 3:
Miejsce w grnym przedziale 10% - 1% społeczności
3 maski

Dodatkowo wypada nam się zgodzić z uwagami członkw społeczności co do tego, że obecny system nie jest optymalny i można go usprawnić. W ramach kolejnych zdarzeń globalnych będziemy koncentrować się na jego poprawieniu i następne zdarzenie już nie będzie oparte o ten sam system. Pki co, nie podjęliśmy jednak ostatecznej decyzji co do charakteru tych zmian.

Zdarzenie "Epidemia" dobiegło końca i tajne wyposażenie jest już dostępne w oglnej puli łupu z 1% szansą na znalezienie tych przedmiotw w zasobnikach i 3% szansą na zdobycie ich na bossach w otwartym świecie oraz w Strefie Mroku.


Kolejne zdarzenie globalne będzie nosiło nazwę "Szturm", a jego motywem przewodnim stanie się walka na odległość. Szturm był drugim w kolejności zdarzeniem globalnym testowanym na Publicznym Serwerze Testowym, więc część z was już domyśla się, o co chodzi! Zdarzenie to rozpocznie się przed udostępnieniem aktualizacji 1.8, ale musimy najpierw upewnić się, że wszystkie problemy z systemem przyznawania nagrd, o ktrych wspominaliśmy powyżej, zostały rozwiązane.

Na koniec informujemy, że wciąż trwają prace nad opźnieniami i udało nam się nawet poczynić dość istotne postępy w tym zakresie, ale sprawa nadal jest w toku i nie możemy na razie powiedzieć nic konkretnego. Już niedługo podamy więcej szczegłowych informacji!Do następnego razu!

Zespł The Division