no więc zaczne od balansu który jak widać podczas grania turnieji 1v1 jest popsuty większość graczy używa postaci typu warden gladiator shugoki conqeror

zacznijmy od wardena
jest nagradzany za taktykę turtle która jest największą zmorą tej gry po bloku może wykonać nieblokowane uderzenie i atak jaki jest w tym sens?
jego atak strefowy można połączyć z anulowanym atakiem z góry wtedy zablokowanie ciosu jest praktycznie nie możliwe
jego wbicie się z bara można anulować przez co jest zbyt idealne gracze spamują anulowaniem bara i guardbreak jest to niemożliwe do uniknięcia tak aby wykorzystać to i zaatakować można co najwyżej uciec ale ta taktyka nie ma słabych stron przeciwnik może to powtarzać w kółko bez utraty życia
narazie nie spotkałem wardena który użył by kiedy kolwiek silnego ataku nie poprzedzonego guard break
najbardziej w tej sytuacji bawi mnie to że orochiego nerfili na szybkość od pierwszego patcha a warden dalej napierdala z prędkością światła

gladiator
w większości używanie ataku strefowego i słabych ataków to ich jedyny sposób na odebranie życia jeśli chodzi o atak strefowy za każdym razem gdy chce uniknąć tego ataku i tak nim dostaje to coś w stylu zrób unik w dobrym momencie tak jak u raidera no cóż narazie utrafić w ten moment nie mogę robie unik jak tylko widze że zaczyna a i tak dostaje w morde z tarczy
chociaż jak narazie gladiator jeszcze ujdzie nie jest to to samo co ten turtle śmieć warden

shugoki
w zasadzie jest nie czuły a jego słabe ataki są bardzo szybkie a pomimo tego i tak zadają spore obrażenia w turniejach 1v1 pokonanie shugokiego to dramat taka ilość życia w dodatku przez to że otrzymywane ataki go nie spowalniają gdy mają resztkę życia pomimo że ich nawalasz mogą rzucić cię o ścianę i złamać na pół jednym ciosem nawet jak masz 100% życia

conqueror
ta postać jest chyba najbardziej wkurwiająca z resztą jak wszystkie z tarczami z nowu mamy nagradzanie za taktykę turtle dzięki tarczy dużej ilości życia i dużym obrażeniom jest bardzo trudnym przeciwnikiem jeśli gra taktyką turtle to nie ma szans go pokonać bo będzie grac na czas używać tarczy w opór co jest już kompletnie chorą rzeczą jego ataki są bardzo szybkie tak samo słabe jak i silne jak narazie jedyny sposób na turtle conqerora wymyślłem to spamowanie guard break albo strefowym innej opcji jak narazie nie widzę atakowanie go skutkuje użyciem tarczy i zparowaniem ataku a wtedy jesteś w dupie

dla jasności 80% meczy gram orochim więc wszystko co tu pisze odnosi się głównie do odczuć z tej postaci jednak warden zawsze nie ważne jaką postacią bym grał używa tej samej taktyki i naprawdę trudno go pokonać
dodatkowo nienawidzę grać turtle zawsze staram się atakować wole grać w wymianę ciosów i dynamiczną walkę gdzie szybkie decyzje decydują o tym czy przeżyjesz to jest prawdziwy pokaz umiejętności a nie czekanie i machanie gardą lewo prawo

co do optymalizacji na wszystkich mapach poza tymi z sezonu 3 mam ~90fps na nowych mapach po obniżeniu ustawień coś w granicach ~40fps pasowało by to naprawić bo grać się nie da a niestety ustawień już nie obniżę