Darmowy weekend czyli strach się bać! A operacja health?

Można było się domyślić, że darmowy weekend sprowadzi do rozgrywki smurf account i osoby testujące "ulepszacze". Tak właśnie się dzieje. Do tego dochodzi jeszcze ekstra zbalansowanie drużyn. Trzech z levelem 1, jeden z 3 i jeden z 64. A przeciwnicy 3 razy złoto, 1 srebro i raz bez rangi. Dołączanie do trwających gier przy stanach 0-2... A po co?
    Czyżby spadała ilość graczy i stąd kolejny darmowy weekend? Pomysł może i dobry, ale rok temu. Kto miał kupić grę już to zrobił. A ci, którzy się zastanawiają czytają komentarze już grających. A te są zdecydowanie negatywne. Sama gra może byłaby i spoko, gdyby nie podejście jej... wydawcy do reagowania na błędy.

Operacja Health tak szumnie zapowiadana kończy się niebawem. Większych zmian nie widzę. Nasuwa mi się pytanie po co to było?
    To na co głownie narzekają gracze to i na co liczyli, że zostanie poprawione:

- POLE TRAFIEŃ - poprawione (zmniejszone)
    - PING - nie zostało wprowadzone nic co ukróciło by wysokie pingi w tym celowe zmienianie regionu
    - KĄTY WIDZENIA - nie zostały poprawione
    - REJESTRACJA TRAFIEŃ - nie poprawione
    - BUG Z GADŻETEM HIBANY - występuje w dalszym ciągu
    - FUZE i jego gadżet - w dalszym ciągu Fuze zabija się sam umieszczając gadżet w podłodze
    - PRZENIKANIE PRZEZ ŚCIANY - występuje, ale w mniejszym stopniu
    - RÓŻNY WIDOK DLA GRACZY - nie poprawione. W dalszym ciągu czasem widać, ze postać przeciwnika jest bokiem, gdy w rzeczywistości jest przodem
    - DŹWIĘK - skopany. Szczególnie widać to na mapie Baza Hereford podczas używania drona
    - DOŁĄCZANIE DO TRWAJĄCYCH ROZGRYWEK - jak było tak jest. Mając pecha można przez 30 minut nie trafić na nową rozgrywkę
    - SKUTECZNY ANTYCHEAT - obecny to porażka. Choć podczas całej operacji health ilość oszustów zmalała. Jednak tylko za sprawą tego, iż poprawki były nanoszone nieregularnie i była możliwość przypadkowego zbanowania oszusta.

A poprawki typu: kolor paznokci, zmiana nieba na inne... Wybaczcie. Ale to nie ma żadnego znaczenia dla rozgrywki.
    System banowania za oszustwa... Odniosę się jeszcze do tego.
    Zrobiliśmy test.
    Kupiliśmy pomoc do gry i założyliśmy nowe konto. Oczywiście system pomocy był stary i został od razu wykryty. Efekt. Ban na 14 dni. A po 14 dniach konto odblokowane. A dlaczego nie ma bana na stałe za coś takiego?
    W tym samym czasie inni gracze dostali bany na stałe za ... zachowanie w grze. Gdzie tu sprawiedliwość???

W moim odczuciu cała operacja health nie wniosła nic istotnego co poprawiłoby rozgrywkę i była mydleniem nam oczu. Sądzę, że nie mieliście pomysłu na polską mapę i byliście zajęci innymi tytułami.

Czy ktoś z Was, graczy ma inne odczucia i może się nimi podzielić?

unk4ss's Avatar Senior Member
    Nic dodać nic ująć. Sprawy znane, sam nagłaśniałem swego czasu.. głaskanie cheaterów po główce zamiast twardej ręki, błędy trudne (ale możliwe) do ogarnięcia czy te proste (np blokada pingu).. nawet na forum ciężko się wypowiadać bo można wyrwać bana jak Cropki. Zamiast tego zmiana koloru paznokci i pierdyliard skórek, które do rozgrywki nijak się mają...

a polską mapę proponuję osadzić w realiach wiejskiej - sprzedaż w naszym regionie wzrośnie wtedy znacznie.. a kogo by tu na zakładnika...

Ubi-Lilpwnd's Avatar Community Representative
    Witam!

W tym tygodniu wychodzi ostateczna aktualizacja z Operation Health Będzie ona zawierać ponad 1000 łatek w tym setki poprawek dla map i oświetlenia, optymalizacji danych Operatorów, całkowite polepszenie rozdzielczości i tekstur gry, oraz wiele ulepszeń Operatorów takich jak Hibana.

Więc poczekajmy do te ostatniej masywnej aktualizacji i zobaczymy jak to będzie

Zuzu czy ty naprawdę wierzysz w to co piszesz? 1000 poprawek. Kolor paznokci, bile od bilarda...
    Ta ostatnia aktualizacja zapewne spowoduje kolejną przerwę techniczną bo trzeba będzie na szybko robić poprawki do niej. Jak do tej pory za każdym razem tak było.

Niestety nie jestem Zuzu... tak na marginesie :P Zuzu nie zajmuje się już forum
    I tak wierzę w to co piszę i niedługo będzie opublikowana cała lista fixów więc będziesz mógł sam się o tym przekonać

Lilpwnd - (odruchowo wcześniej wpisałem Zuzu) - gram, gram i ... Pupa. Po TTS i tym co tam zobaczyłem byłem zachwycony. Idą zmiany na lepsze. Niestety. Na normalnej grze oprócz zmian w grafice (światło) według mojej subiektywnej oceny, nie zmieniło się nic. O nie, jest jedna zmiana. Teraz częściej mam lagi. Może to wina serwerów? Czy zdradzisz nam odpowiedź na pytanie - TTS i normalna gra to ten sam serwer? Bo mnie wychodzi, że nie. Zapewne ilość graczy na TTS była dużo mniejsza i może dlatego to wszystko lepiej chodziło, ale to znaczy, że potrzeba inwestycji w infrastrukturę i dołożenie kolejnych serwerów dedykowanych dla R6.
    Co do Operacji Uzdrowienie. Zmarnowane 3 miesiące. Ostatnia jak to nazwałaś aktualizacja to po prostu nowy sezon, a nie ostatni patch OU.

Hey hey,

Dostałam pewne informacje na temat problemów z lagami w R6 po aktualizacji.
    Jest to znany problem w tym momencie i ekipa R6 próbuje znaleźć źródło.

https://www.reddit.com/r/Rainbow6/co...g_after_patch/

Jeśli doświadczasz tego problemu, czy możesz podać nazwę twojego dostawcy internetowego?

Dziękuję!

Proszę bardzo.
    Virgin Media (UK)
    Tryb NAT Otwarty

Bardzo dziękuję

Dokładnie po aktualizacji Ping w okolicach 170 ms wczesniej miałem około 80 ms. Najgorzej w godzinach wieczornych między 20-22 wtedy poniżej 160 nie spada. W okolicach godziny 16:00 wczoraj było normalnie 80 ms. W innych grach działa normalnie więc to raczej nie jest problem z dostawcą internetu.