Agenci, otrzymano meldunek o Stanie Gry:

Podczas ostatniego Stanu Gry, deweloper społeczności Petter Mrtensson omwił aktualny stan testw PTS i krtko wspomniał o kilku gorących tematach związanych z aktualizacją 1.8, w tym o systemie Zbuntowany 2.0 oraz balansie gry.

W tym tygodniu do Pettera dołączyło dwch stałych gości Stanu Gry z firmy Red Storm Entertainment. Dyrektor kreatywny Terry Spier i głwny projektant gry Keith Evans rozmawiali z Petterem o niedawno zakończonych testach PTS oraz wszystkich ekscytujących nowościach, jakie pojawią się w aktualizacji 1.8.

Testy aktualizacji 1.8 na serwerach PTS dobiegły końca we wtorek, 31 października i są już zamknięte na wszystkich platformach. Podczas testw PTS wprowadziliśmy do aktualizacji 1.8 szereg zmian, z ktrych jesteśmy zadowoleni i mamy przeświadczenie, że będzie ona ważnym punktem w historii tej gry. Chcemy skorzystać z okazji i podziękować wszystkim, ktrzy pracowicie testowali grę i w ciągu ostatniego miesiąca dzielili się z nami swoimi przemyśleniami, aby zapewnić, że aktualizacja 1.8 w momencie premiery będzie jeszcze lepsza!

Testy PTS to ważny etap naszego procesu rozwojowego, dzięki ktremu możemy wnieść do aktualizacji ostatnie poprawki. Mają one wielkie znaczenie dla zespołu twrcw gry. Między innymi, to właśnie wtedy możemy sami testować aktualizację grając, oglądać transmisje, słuchać opinii społeczności i wyciągać wnioski z danych analitycznych zbieranych podczas testw PTS. Publiczny serwer testowy to inicjatywa nieznana przy większości gier - a jednocześnie to dla nas bardzo pracowity okres, kiedy w krtkim czasie musimy przeanalizować ogromne ilości danych i uwag. W ostatecznym rozrachunku zawsze prowadzi to jednak do ulepszenia samej gry.

Terry i Keith odnieśli się do rozmaitych problemw z zakresu balansu rozgrywki, jakie zgłaszała społeczność podczas testw PTS, w tym do zestaww Znaku Drapieżnika i Ścieżki Wędrowca, jak rwnież tarczy balistycznej. Podkreślili, że ich zdaniem aktualny balans tych elementw jest właściwy i są ciekawi reakcji społeczności, kiedy zostaną one jej przedstawione w ramach zbliżającego się zdarzenia globalnego. Ponadto zaznaczyli, że byli zdania, iż działanie tarczy balistycznej w niektrych sytuacjach jest za daleko posunięte. Uważają, że obecnie, po pewnych zmianach wprowadzonych w ramach PTS3, sytuacja się poprawiła.

W trakcie testw PTS wprowadzono wiele zmian mechaniki Zbuntowanego 2.0, wynikających z uwag graczy, dzięki ktrym jest to teraz mocniejszy element oglnej mechaniki gry. Rozmwcy podkreślali, że dynamika Strefy Mroku podczas testw PTS i na zwykłych serwerach bardzo się rżni oraz uważają, że pętla terminala polowania w trybie Zbuntowanego 2.0 dobrze sprawdzi się w grze, generując wyjątkowe i dynamiczne starcia między grupami ofiar i zbuntowanych łowcw.

Będziemy, rzecz jasna, obserwować reakcje społeczności na wszystkie te elementy po premierze aktualizacji 1.8, ale jesteśmy zdania, że jest to dobra aktualizacja, ktra wprowadza do gry dużo wartościowych treści i zmian.


Data premiery aktualizacji 1.8, ktra wprowadzi wiele świetnych zmian w grze, zbliża się wielkimi krokami. Mamy nadzieję, że przypadnie ona społeczności do gustu tak bardzo, jak nam! Poniżej krtko przypominamy, co nowego - i to całkowicie za darmo - pojawi się w grze.
  • Rozszerzenie mapy o nabrzeża West Side.
  • Nowe fragmenty fabuły odkrywane dzięki nagraniom.
  • Opr - tryb PvE do walki z falami wrogw.
  • Potyczka tryb walki 4v4 PvP.
  • Nowe zdarzenia globalne.
  • Nowe tajne zestawy wyposażenia.
  • Stanowisko optymalizacji.
  • System Zbuntowany 2.0.
  • Zmiany systemu podziemi.

Mamy świetne wieści dla wszystkich agentw, ktrzy grają na konsolach Xbox One X - dziś udało się nam potwierdzić, że w niedalekiej przyszłości The Division w wersji konsolowej czeka szereg ulepszeń. Więcej smakowitych szczegłw oraz harmonogram podamy pźniej, więc wyglądajcie następnych transmisji Stanu Gry.

Aby zamknąć ten Stan Gry dobrymi wiadomościami, nasi goście potwierdzili, że po aktualizacji 1.8 w Podziemiach rwnież upuszczane będą elementy tajnych zestaww sprzętu oraz nowe przedmioty egzotyczne. Do zobaczenia w wersji 1.8!

Do zobaczenia!

Zespł The Division