The Crew 2 jako gra naprawdę mi się spodobało i z pewnością będzie to jedna z najlepszych premier 2018 roku. Bardzo przypadł mi do gustu sposb szybkiej zmiany z samochodu na samolot, czy łdź, czy w ogle na odwrt. Naprawdę, spodziewałem się że to trzeba będzie wejść do kryjwki i tam zmienić wehikuł, a tu po prostu wystarczy wciśnięcie przycisku. Tuning wizualny jest sporym krokiem w przd od poprzedniczki, bo teraz można tworzyć prawdziwe arcydzieła z naklejek, co nie było możliwe w The Crew 1, gdzie można było co najwyżej wziąć sobie gotowe malowania. Podoba mi się funkcja udostępniania swoich dzieł. Zobaczyć jak dziesiątki innyych graczy umieszcza na swoim samochodzie moją pracę, to było naprawdę fajne!

Mina mi niestety trochę zrzedła, kiedy po udostępnieniu naklejek zauważyłem, że źle nałożyłem niektre szablony. Niestety nigdzie nie znalazłem żadnej opcji usunięcia udostępnionych naklejek, więc pozostało udostępnienie nowszej wersji. I naprawdę nie wiem, czy ta funkcja jest gdzieś skrzętnie ukryta, czy może po prostu jej nie ma. Chciałbym żeby była dostępna z menu w ktrym wybiera się swoje udostępnione kalkomanie.

Niestety miałem czasem ochotę rzucić swoim padem, gdy na wyścigu przeganiała mnie cała stawka, na prostej, kiedy moja Mazda wyciągała już prędkość bliską maksymalnej. AI zdaje się nie być do końca fair z graczem i wolałbym żeby zostało to trochę "ułagodnione". A może to tylko moje uczucie.

Tryb robienia zdjęć jest zdecydowanie lepszy od tego z The Crew 1, choć może trochę za długo się ładuje. W poprzedniczce wystarczyło wcisnąć przycisk i już można było edytować fotografię, a w The Crew 2 pomiędzy wciśnięciem przycisku a możliwością edycji pojawia się ekran ładowania. Trochę zwalnia to tempo rozgrywki, ale rozumiem, że ekran ładowania nie jest tam bez powodu.

Ale tryb edycji powtrek wydaje mi się zglitchowany. Zauważyłem, że wielokrotnie klatki kluczowe same się edytowały na śledzenie mojego pojazdu nawet jeśli specjalnie ustawiałem by śledzenie było "swobodne". Może nie umiem z tego korzystać, ale naprawdę powodowało to frustrację, kiedy po kolei ustawiałem klatki kluczowe pod idealnym kątem, tak jak chciałem, żeby pźniej wszystkie robiły zupełnie co innego niż chciałem.

Posłużę się przykładem: przygotowywałem kilka powtrek, żeby złożyć z nich cały, krtki filmik prezentujący grę. Wtedy akurat nagrywałem przejazd motocyklem przez polną drogę. W jednym z ujęć chciałem wykonać efekt porzuconej, uszkodzonej kamery, ktra leży sobie przy drodze. Zrobiłem odpowiednie klatki kluczowe i wyszło tak jak chciałem- czarno-biały obraz, zakłcenia VHS, kamera mocno przechylona, leży w jednym miejscu, motocykl przejeżdża sobie od lewej do prawej. Ale kiedy edytowałem dalszą część powtrki i odtworzyłem ją sobie od początku do końca, to w momencie gdy obraz był czarno-biały i zakłcony jak VHS, to kamera jechała za graczem. Nie wiem czyja była w tym wina.

Z innych glitchy to zauważyłem, że w wyścigu w Los Angeles jest pewne miejsce gdzie Mazda MX-5 rozbija się i nie może przejechać przez... krawężnik. Krawężnik oddzielający bodajże trawnik od chodnika. Jeżdżąc z dosyć wysoką prędkością zatrzymałem się do zera przy uderzeniu w krawężnik. Może to nie do końca glitch jako glitch, ale jednak wyglądało to dosyć komicznie.

Ale poza tym zauważyłem też, że w pewnych miejscach samochd zatapia się, lub lewituje nad obiektami. Na lotnisku w Los Angeles znajduje się coś na zasadzie trawnika, w ktry można wjechać samochodem bez żadnej detekcji kolizji. Samochd może też lewitować gdy wjedzie się nim pod skocznię narciarską, można zauważyć, że jest on znacznie wyżej niż podłoże, a ślady opon pojawiają się w powietrzu. To samo dzieje się na dachach niektrych budynkw.

Podoba mi się to, że po groźnym wypadku samochodowym gra nie uruchamia żadnej cut-scenki trwającej kilka sekund, ktra pokazuje jak nasz pojazd się rozbija. Teraz gra jest o wiele bardziej dynamiczna. Tylko że z kolei na solnisku znajdują się tory kolejowe. Kiedy sprytnie wjedzie się między dwa wagony w pociągu, samochd może się zaczepić o tę szczelinę a gra zaczyna nam naliczać punkty za drift.

Poza tym odległość rysowania. Podczas normalnej rozgrywki nie mam z nią problemu, ale kiedy na mapie szukałem znaku Hollywood, po prostu go tam nie było. Musiałem przybliżyć dokładnie w to jedno miejsce, by obiekt znaku Hollywood się wyświetlił. A poza tym ta niska odległość rysowania trochę przeszkadza w trybie zdjęć. Na przykład chciałem zrobić zdjęcie z dużym przybliżeniem na mj samolot, a w tle znajdowały się gry. Tylko że o ile samolot wyglądał w porządku, to te gry były bardzo kanciaste a tekstury były w bardzo niskiej rozdzielczości. Wolałbym, żeby w trybie zdjęć gra wybierała modele lepszej jakości dla obiektw w oddali przy dużym przybliżeniu.

A mwiąc o zdjęciach i powtrkach, bardzo mi się podoba, że gra sama zapisuje je na dysku konsoli jako filmy/zrzuty ekranu i gracz nie musi sobie tym zaprzątać głowy.

To tyle. Jeśli coś sobie jeszcze przypomnę, na pewno dam znać. Wypisałem te błędy, bo mam nadzieję że zostaną zauważone przez deweloperw i bynajmniej nie uważam że są one powodem do złego ocenienia tejże produkcji. Wręcz przeciwnie, chciałbym, żeby została jak najbardziej ulepszona.