Ktoś wyjaśni jak działa PVP w SM?

Mam wyłączone samouczki, jestem na pvp zielony w tej grze. Wchodząc do dark zone, rozbijam Hieny i za chwile ktoś mnie bije w plecy, nawet jak jestem pusty, Już nawet nie podejmuje walki, bo gram solo, po za tym nie widzę sensu latania za niebieskimi. Wkurzający jest też moment kiedy komuś pomagam, albo ktoś mi w jakimś wydarzeniu w dark zone, a potem goni mnie i zmienia się w wroga. Nie rozumiem tego, jest gdzies jakis przycisk do zmiany od tak sobie??

Właśnie tym rozrżnia się Dark Zone od normalnej gry. Tam widząc gracza jest on potencjalnym wrogiem. Szkoda, że wyłączyłeś samouczki. Nawet w opisie jest, żeby "nikomu nie ufać". Cały pic PVP polega na tym, że możesz przytrzymując przycisk T przejść na stronę tzw. zbuntowanych agentw i zabić agenta division zabierając mu rzeczy. Oczywiście przez ten czas jesteś ciągle narażony na ataki innych "dobrych agentw". Bycie "zbuntowanym" nie trwa wiecznie, bo odlicza on czas do końca, gdzie po tym znowu jesteś "dobrym agentem". Im więcej zabijasz, ktoś zacznie do ciebie strzelać lub oglnie wdasz się w konflikt to ten czas się wydłuża. Dlatego jak widzisz z daleka powiedzmy grupkę 2-4 osb będąc sam to lepiej, aby ciebie nie widzieli. Warto też patrzeć wstecz jak ktoś przebiegnie koło ciebie, bo on zaraz się odwraca, naciska T i po tobie.