Ghost Recon Breakpoint Opinia po Becie

Błędy

nie doczytujące się schody przy budynkach, lewitujące komputery, ekwipunek nie trzyma nadanego mu kamuflażu, w niektórych momentach resetuje ustawienia np. zmieniam kolor na plecaku, resetuje mi kolor koszuli, miejscami jest problem z doczytywaniem jakości tekstur potrzeba lepszej optymalizacji gry
    Trochę dziwnie wygląda ustawienie kamery z tyłu gracza trochę ogranicza pole widzenia (dajmy możliwość regulacji odległości kamery od gracza)

Wady:

Zdecydowanie nie podoba mi się centrum społecznościowe Erewhon w grze z innymi graczami (jeżeli nie możemy tego usnąć dajmy opcję ukryj innych graczy, albo pokaż tylko znajomych !!!!

Duży minus Brak tryb offline

Pojazdy ciągle zachowują się jak kartonowe klocki szczególnie motory, odnotowałem minimalny postęp na lepsze
    Mam mieszane odczucie w stosunku do tablicy celów dziwnie to zabrzmi ale jest zbyt chaotyczna
    Patrole zbyt sztywno trzymają się razem, mógł by czasem ktoś z patrolu pójść się wysikać lub do WC (łatwiej można by było wykorzystać system eliminacji z zaskoczenia)

Patrole w grze i w pojazdach są nijakie przydały by się zdarzenia losowe, wymiana koła w samochodzie, pacyfikacji cywili, strefy kontroli na drodze, przeszukania budynków

Plusy:

Duża różnorodna mapa, ogólny wygląd system walki wręcz (chociaż chciałbym zobaczyć więcej różnych animacji), różnoraka broń i jej edycja, optymalizacja broni, grywalność, taktyczne podejście do każdej misji, możliwość przełączenie się z na tryb klasyczny gry i wyłączenie tego.

Elementy surwiwalowe chodź animacje przeglądu broni zastąpił bym rozłożeniem i złożeniem lub czyszczeniem broni pryz pomocy wyciora do broni,
    zwierzęta i odgłosy natury (możliwościom pozyskiwania jedzenia).

Ukryte elementy wyposażenia w jaskiniach (może by tak wykorzystać te jaskinie jak biwaki i miejsca przechowywani nadmiaru broni którą mogli byś my wybierać z naszego ukrytego magazynu broni na daną misję).

Podoba mi się że zachmurzana pogodę i deszczową kiedy jet niski pułap chmur nie lata dron zwiadowczy i patrole śmigłowcem są ograniczone, to dodaje realności grze

Co można dodać:

Może by tak nauczyć naszych komandosów wspinaczki górskiej mogli by tak wchodzić po ścianach albo zjeżdżać na linie z góry ???

Proponuje dodać w bazie i na biwaku wytwarzanie amunicji specjalnej dum -dum lub jej zdobywanie
    wielkim smaczkiem było by dodanie regulacji manualnego ustawienia przyrządów celowniczych w snajperce jak w grze Snajper Ghost Warrior 3 (lub wybór na taki i automatyczne)

Dodajmy ekwipunek do nurkowania do zdobycia i możliwość atakowania w nim od strony wody lub misję z wejściem pod wodą do ukrytego kompleksu jaskiniowego.

Może by tak w tworzenie postaci dodać Playstation Kamerę i wykorzystać skan twarzy gracza i możliwość zastosowania go przy edycji i wyborze postaci.

Podsumowując: jestem weteranem poprzedniej części i serii Ghost Recon. Gra naprawdę ma swój urok chodź przydało by się popracować bardziej nad narracją fabularną w grze jest jeszcze trochę pracy ale gra zapowiada się całkiem dobrze w tym momencie gdybym miał ją oceniać to dałbym mocne 7/10

Pozdrawiam i czekam na premierę
     1 people found this helpful

Ghost Recon Breakpoint Opinia po Becie

Plusy:

- Intrygująca fabuła (trochę przesadnie okazywane emocje głównego bohatera w niektórych scenach).
    - Duży, zróżnicowany świat tętniący życiem (biegające dziki, sarny/jelenie, latające kaczki, przeciwnicy patrolujący cały archipelag, itp).
    - Dużo broni, którą można personalizować (system dodatków i ulepszeń, malowanie).
    - Ekwipunek (mamy dużą swobodę w konfigurowaniu zestawów).
    - Klimat (czuje się, że jesteśmy na terytorium wroga, który korzysta z zaawansowanej techniki wojskowej).
    - Zmienne warunki pogodowe (opady deszczu, zachmurzenie, słońce) wpływają na taktykę przeciwnika (w deszcz patrole lotnicze są rzadkością).
    - Przeciwnicy starają się współpracować ze sobą, by zlikwidować gracza.
    - Znajdki (informacje wywiadowcze, schematy broni/dodatków, informacje związane z misjami śledztwa).
    - Obozowiska.
    - Klasy postaci i drzewko rozwoju.
    - System wyzwań.

Minusy:

- Drony Predator i Wilki: przelot Predatora wywołuje alarm i miejsce, w którym znajduje się gracz zostaje oznaczone flarą. Minimapa jest zakłócana. Nawet gdy odbiegałem na odległość kilkuset metrów od flary i maskowałem się w zaroślach leżąc (prone cammo), oddział Wilków teleportował się blisko mnie i od razu mnie lokalizował. jedna seria i jestem martwy. Zdarza się, że Wilki teleportowały się na mojej postaci!! Bardziej realistycznie będzie, gdy Wilki desantują się na spadochronach/helikopterem lub podjadą pojazdem (jak posiłki podczas ataku na bazy Sentinel) w miejscu gdzie jest flara znacznika (Predator może także ostrzelać tą pozycję lub wezwać kolejnego Predatora lub drony by to zrobiły).
    - AI wroga: Przeciwnicy potrafią z uporem maniaka biegnąć w stroną, gdzie są ściany lub barierki, zamiast skręcić (zdarza się sporadycznie i jest irytujące). Niekonsekwencja wroga (Znaleziono zwłoki wszczęto alarm i po chwili go odwołano)
    - Animacje podczas Obozowania: Rozciąganie jest wręcz śmieszne, lepiej zmienić je na kilka animacji ćwiczeń nóg, ramion, karku, tułowia. Posiłek można poprawić pokazując, że jest to "żelazna racja", a nie jakiś kawałek oślizłego czegoś pobierane palcami (dodajcie "Niezbędnik" - sztućce wojskowe). Przegląd broni - celowanie wykorzystując pistolet... lepiej niech go komandos rozłoży, przetrze wyciorem, przesmaruje i złoży.
    - Sposób wykonania menu szybkiego wyboru i połączenie go z meny komunikacji gestami. Sensowniej wykonać dwa oddzielne przypisane do dwóch klawiszy.
    - Problem z mapowaniem klawiszy na myszkach z większą ilością przycisków (mam mysz Tracer Sniper i nie mogłem przypisać funkcji pod dodatkowe przyciski).
    - Brak sprzętu do wspinaczki lub nurkowania (Wiem "Duchy" to nie "Foki", ale ...).
    - Pojazdy prowadzą się identycznie. Nie ma znaczenia, czy jadę BWP, czy motocyklem to prowadzi się tak samo. brak różnicy w przyspieszeniu czy sterowaniu. Gdy jadąc na motorze wpadłem na drzewo, to nic się nie wydarzyło!! Duch nadal siedział na motocyklu tylko zamiast gnać przez dzicz, stał w miejscu... Powinien był wypaść przez kierownicę i otrzymać jakieś obrażenia (a nawet zginąć przy czołówce).
    - Schematyczne działanie przeciwników w niektórych lokacjach (przy motocyklach zawsze chowają się za przednie koło najbliższego motoru, co i tak nie zapewnia osłony i jest śmieszne).

Gra nie raz pozytywnie mnie zaskoczyła (koordynacja przeciwnika podczas poszukiwań gracza, wrogowie potrafią się rozdzielić, by obejść wzniesienie z dwóch stron) i czekam na premierę z niecierpliwością. mam nadzieję, że moja opinia pomogła w usunięciu niedociągnięć i rozwinięciu produktu.

Moje odczucia po becie

No więc będąc posiadaczem Ghost Recon Wildlands, niestety po paru godzinach gry w Breakpoint, odczuwam że jakoś lepiej grało mi się w poprzednią część... ale opiszę to w plusach i minusach:

PLUSY:
    - fajny motyw z zachowaniem się podczas schodzenia ze wzgórza, postać może się przewrócić itp, reaguje na góry że się tak wyrażę, to jest plus jak zawsze efekty realizmu.
    - broni i wyposażenia jest dużo, można je modyfikować itd, to też jest kontynuacja z Wildlands.
    - granie jedną postacią, ma to plusy bo w Wildlands towarzysze często przeszkadzali i wywoływali tylko alarmy wrogów.
    - gra nastawiona na skradanie się, wtapanie się w ziemię to fajny dodatek
    - dobrze zrobione tereny leśne
    - wreszcie można przenosić ciała

MINUSY:
    - we wrogów trzeba wpakować kilka kul (oprócz strzału w głowę). W Wildlands podobało mi się to że mogę po cichu zdjąć przeciwnika strzałem w plecy jednym strzałem.
    - ogólny chaos... mam wrażenie jakby ta gra została zrobiona na zasadzie że wszystkie pomysły wrzucone są do jednego wora, a ty jako gracz wkładasz rękę i coś wyjmujesz.
    - survival dodany na siłę i niepotrzebny. Po co komu survival, skoro można wziąć pojazd czy helikopter i bez problemu się przemieszczać?
    - Nie podoba mi się ta cała "baza". Niewiem komu to potrzebne
    - sklep w ognisku...? Rozbijamy ognisko i możemy kupić tam broń i pojazdy... WTF??
    - błędy (mimo że rozumiem że to beta, ale premiera za tydzień więc o nich piszę) jak nie działanie zmiany widoku po odblokowaniu, czasem nie działa dron itp
    - GRAFIKA.... no ludzie co sie dzieje...? Ustawienia na VERY HIGH a tu jakieś rozmazane tekstury, piksele na ogniu, jakieś wszystko niewyraźne... nieładnie.
    - menu wyboru misji... to jakiś żart. Totalnie nie umiałem ogarnąć co, gdzie, skąd i po co.

Ogólnie zatem co do Wildlands to parę rzeczy poprawili a parę popsuli. Lepszy klimat był w Wildlands, Tutaj jestem zagubiony i to w negatywny sposób.
    Nie kupię niestety Breakpoint...