Graficzne Zniekształcenia

Graficzne Zniekształcenia: PC
    • Już w sumie od początków gry mam ten problem, a że zakupiłem z premierą, to od dosyć dawna. Wcześniej lekceważyłem ten błąd i próbowałem go przeboleć, jednak coraz to bardziej koli w oczy. Zniekształcenia są przeróżne i też bolące problemy z oświetleniem. Mam obawę, że w jakiś sposób to może jednak być wina po mojej stronie, jednak mam problem z rozwiązaniem tego problemu.
    1. Jakiego rodzaju błędu doświadczasz?
    Tak jak w przedstawionych zrzutach ekranu. Mam dziwne problemy z oświetlaniem, oraz dziwne zniekształcenia które ciężko mi opisać.
    2. Co robiłeś gdy błąd się pojawił?
    Cokolwiek, albo robiłem misje, albo zwyczajnie zwiedzałem obszary, a czasem nawet w samej bazie. Najpewniej miejsce nie ma znaczenia.
    3. Czy byłeś w stanie odtworzyć błąd?
    Problem takiego typu jak na pierwszym zrzucie (oświetlenie itd.), jest dla mnie dosyć powszechny. Jednak by stało się już coś takiego jak na innych, jak np. zniekształcenie czy jakieś "rozciągnięcia"(?) tekstur, są po różnym odstępie czasu. Najczęściej po półgodziny gry, jak mam szczęście to dopiero dopadnie mnie po 1-2 godzinach.
    4. Czy zrobiłeś coś by naprawić błąd?
    Na początku po prostu uruchamiałem ponownie grę, starają się nie przejmować problemami, oraz grałem na przeróżnych ustawieniach graficznych, licząc że jakaś opcja psuje mi obraz. Potem gdy już było to bardziej męczące, zweryfikowałem pliki, usuwałem i pobierałem na nowo grę. Jako, że było to bez rezultatu, próbowałem przeczytać różne wątki i dowiedzieć się czy ktoś miał podobny problem. Nie ominęło mnie też dla upewnienia czy moja karta graficzna posiada najnowsze sterowniki. Do stanu dzisiejszego, nie udało mi się uporać z problemem.

Być może ktoś już poradził sobie z tym na inny sposób którego nie wypróbowałem? Porady i pomysły mile widziane. (Jeśli nie zauważyłem tematu z takim opisanym błędem - z góry przepraszam za przeoczenie)

Oświetlenie.
    Przypadek 1
    Przypadek 2
    Przypadek 3
    Przypadek 4
    Przypadek 5
    Przypadek 6

Miałem podobne problemy. Na początek spróbuj reinstalowac sterowniki do karty graficznej na aktualne. Opcjonalnie wyczyść radiator na procesorze

UBI-Zuzu's Avatar Community Manager
    Cześć Nourh,

przykro mi słyszeć, że pojawił się taki problem.
    Tak jak YamatoBomber doradził, zobacz, czy reinstalacja/instalacja nowych sterowników do karty graficznej coś pomoże

Zuzu

Problem wydaje się rozwiązany, choć nie grałem dłużej by upewnić się na 100%. Problem stanowił jakiś dodatkowy program nvidia experience, przynajmniej tak mi się wydaje. Odinstalowałem go i raz jeszcze reinstalowałem zwykłe sterowniki i póki co wydaje się dobrze.

UBI-Zuzu's Avatar Community Manager
    Miło mi słyszeć, że problem ustąpił! Daj znać, w razie jakby pojawił się ponownie.

Na tą chwilę temat zamykam.

Zuzu