Gra zacina się

Witam,
    Od czasu wydania aktualizacji 4.0, gra potwornie się zacina. Widać to przy każdym wybuchu i strzale oraz na początku każdej rundy. Raz spadki fpsw są małe i jeszcze w miarę da się grać, a niekiedy uniemożliwia to przyjemną grę. Normalnie mam około 80-90 fps w grze. Zauważyłem, że kiedy występują spadki to proces gry zużywa 100% dysku. Czyściłem komputer, skanowałem a nawet formatowałem i nic to nie dało.
    Mj komputer:
    - Windows 10 Pro 64-bit
    - 4 GB RAM DDR3
    - AMD Radeon R7 260X
    - Intel Core i3 4330
    - Gigabyte H81M-HD3
    - Western Digital WD10EZEX

unk4ss's Avatar Senior Member
    Originally Posted by bolo0010_PL Go to original post
    Witam,
    Od czasu wydania aktualizacji 4.0, gra potwornie się zacina. Widać to przy każdym wybuchu i strzale oraz na początku każdej rundy. Raz spadki fpsw są małe i jeszcze w miarę da się grać, a niekiedy uniemożliwia to przyjemną grę. Normalnie mam około 80-90 fps w grze. Zauważyłem, że kiedy występują spadki to proces gry zużywa 100% dysku. Czyściłem komputer, skanowałem a nawet formatowałem i nic to nie dało.
    Mj komputer:
    - Windows 10 Pro 64-bit
    - 4 GB RAM DDR3
    - AMD Radeon R7 260X
    - Intel Core i3 4330
    - Gigabyte H81M-HD3
    Na mj mały rozum masz za mało ramu. Ja miałem 8 i zmieniłem na 16. Jak co moje 8 mogę odpalić za niewielkie pieniądze (DDR3/1333 w 2 kościach)

W rainbowa gram od czerwca i wtedy nie występowały żadne problemy z wydajnością.

UBI-Zuzu's Avatar Community Manager
    Cześć bolo0010_PL,

obawiam się, tak jak zauważył unk4ss, problem tkwi w RAMie - taka ilość RAMu jaką posiadasz nie spełnia minimalnych wymagań gry. Nie możemy zagwarantować prawidłowego działania gry, jeśli są niespełnione minimalne wymagania.

W pewnych wypadkach kiedy sprzęt nie spełnia wymagań wprawdzie gra może działać i zdarza się, że działa poprawnie, jednak jak wspomniałam, nie jesteśmy w stanie takiego stanu rzeczy w takiej sytuacji zagwarantować.

Zuzu

unk4ss's Avatar Senior Member
    W rainbowa gram od czerwca i wtedy nie występowały żadne problemy z wydajnością.
    Ostatnia aktualizacja "nieco" zmieniła ten stan rzeczy. Ja też odczuwam mini-lagi. Czekamy na poprawkę poprawki

Witam,
    Mj komputer:
    - Windows 10 Pro 64-bit
    - 4 GB RAM DDR3
    - AMD Radeon R7 260X
    - Intel Core i3 4330
    - Gigabyte H81M-HD3
    Od nowego patcha jest to powszechny problem. Gramy w składzie 5 osb i 4 z nas ma spadki fps nawet poniżej 30 klatek. Najczęściej zdarza się to na mapach ze śniegiem (zwłaszcza ten statek uwięziony na lodzie - tam rzadko gra potrafi wykrzesać ponad 30 klatek) i podczas wymiany ognia (nawet tylko między 2 osobami; jeżeli dochodzi do strzelaniny z bliskiej odległości to wystarczy żebym zobaczył 5 fpsw na liczniku...). Żeby nie było - przed aktualizacją gra utrzymywała stałe 60 klatek (z VSynckiem, bez niego spokojne 100-120), sterowniki mamy najnowsze. Także coś w tym patchu popsuto. Czekamy na naprawę...

PC:
    - GTX 1070
    - 8 GB RAMu
    - i7 4790K
    - dysk SSD
    - Windows 10 64 bit PRO

Po zakupie dodatkowych 4 GB pamięci RAM, gra się znacznie lepiej. Jednak lekkie ściny nadal występują, w niektrych momentach gry (np. na początku rundy).

Tags for this Thread