1. #1
  UBI-Zuzu's Avatar Community Manager
  Join Date
  Oct 2015
  Posts
  1,910

  W pogoni za łupem

  Agenci,
  W naszych ostatnich dwch wpisach poświęconych aktualizacji 1.4 przyjrzeliśmy się nowym poziomom świata gry oraz zmianom w systemie umiejętności oraz w wyposażeniu. Dziś natomiast skoncentrujemy naszą uwagę na sposobach zdobywania najcenniejszych przedmiotw - podobnie jak inne elementy gry, także i ten zostanie znacząco zmieniony przez nową aktualizację względem tego, co znacie z wersji 1.3.

  Zdobywanie łupu
  Jedną ze zmian, jakie chcieliśmy wprowadzić w ramach aktualizacji 1.4, było zwiększenie dostępności łupu i zapewnienie wam tym samym większych szans na zdobywanie ulepszeń. Aby zrealizować ten cel, stworzyliśmy oglne kategorie łupu przypisane do przeciwnikw w grze. W praktyce oznacza to, że niemal każdy przeciwnik w The Division może pozostawić po sobie rżnorakie wyposażenie, a wy macie możliwość zdobycia ulepszenia - nowej broni, elementu zestawu wyposażenia, modyfikacji itd. - po zabiciu napotkanego wroga; czy to w otwartym świecie, w Strefie Mroku, czy w trakcie misji (w trakcie najazdw zdobycz pozostawiają tylko słynni przeciwnicy oraz bossowie). Dzięki nowemu systemowi poziomw świata gry mogliśmy też zadbać o to, by wszelka zdobycz w jakiś sposb okazywała się pomocna - może nie będzie to element zestawu wyposażenia, ktrego właśnie aktywnie poszukujecie, ani przedmiot opatrzony upragnionymi przez was talentami, ale przynajmniej możecie mieć pewność, że zdobyte przedmioty będą miały klasę wyposażenia odpowiadającą poziomowi świata gry, na jakim aktualnie gracie.
  Podzieliliśmy też przedmioty na rżne kategorie, aby zdobycz nie nakładała się na siebie. Przeciwnik może teraz za każdym razem pozostawić po sobie przedmioty z rżnych kategorii. Na przykład modyfikacja nigdy nie zastąpi elementu z zestawu; zamiast tego otrzymacie dwa przedmioty, jeden lub żadnego. Broń boczna została wyodrębniona jako oddzielna kategoria, więc nie będzie się już nakładała na właściwe uzbrojenie. Zmniejsza to oglną losowość, pomaga utrzymać stały dopływ potencjalnych ulepszeń i powinno ograniczyć niezadowolenie ze zdobywanych przedmiotw.

  Zmiany te wpływają także na dynamikę gry. Weźmy na przykład Podziemia. W wersji 1.3 korzystniej było ukończyć misję w podziemiach jak najszybciej, omijając po drodze przeciwnikw, byle tylko zdobyć nagrody za jej wykonanie. Ponieważ w wersji 1.4 źrdłem łupu nie będą już tylko bossowie i nagrody za ukończone misje, a znacznie częściej pozostawią go po sobie zwykli przeciwnicy, ich likwidacja może okazać się bardzo opłacalna. Kto wie, może jakiś anonimowy snajper Rikersw ma przy sobie element zestawu wyposażenia, na ktry właśnie polujecie! To samo dotyczy przeciwnikw, na ktrych możecie natknąć się w otwartym świecie, tropiąc ważny cel, wykonując misję zwiadowczo-likwidacyjną lub jakiekolwiek inne zadanie. Każde starcie, w jakim weźmiecie udział, może teraz zapewnić cenną zdobycz czy to rzeczywiste ulepszenie, czy też sprzęt, ktry można sprzedać lub rozmontować w celu pozyskania materiałw rzemieślniczych. Szansa na zdobycie łupu uzależniona jest od rodzaju przeciwnika, z jakim postanowicie się zmierzyć im silniejszy przeciwnik (zwykły/doświadczony/elitarny), tym wyższa szansa na cenną zdobycz.
  Ten nowy system oznacza też, że teraz wszystkie zestawy wyposażenia będą dostępne dla ogłu graczy. W wersji 1.3 zestaw wyposażenia FireCrest można było zdobyć tylko w trakcie najazdu na Smocze Gniazdo lub w Podziemiach, ktre stanowią część odrębnego dodatku DLC. Po wprowadzeniu aktualizacji 1.4 takie zestawy wyposażenia zostaną udostępnione wszystkim graczom, nawet tym, ktrzy nie kupili dodatku DLC Podziemia ani Przepustki Sezonowej, ponieważ ich elementy będzie można zdobyć w całej grze. Mamy nadzieję, że zmiana ta spotka się z ciepłym przyjęciem, bo dzięki niej wszyscy gracze będą mogli cieszyć się pełnią rozgrywki.
  A skoro już mowa o Podziemiach, to warto wspomnieć, że społeczność mocno nas skrytykowała po tym, jak w drugim tygodniu prac na serwerze testowym usunęliśmy gwarantowany przedmiot topowy ze skrzyni w finałowej części dodatku i niektrzy gracze wpadli w złość, gdy okazało się, że teraz wypada z niej fioletowy przedmiot. Stało się tak na skutek błędu i bardzo nam przykro z powodu zamieszania, ktre z tego wynikło. Po wprowadzeniu aktualizacji 1.4 fioletowe przedmioty będą wypadały z finałowej skrzyni w Podziemiach tylko na normalnym stopniu trudności na 1. poziomie świata gry, bo na tym etapie przedmiot taki ma jeszcze szansę okazać się dla kogoś ulepszeniem. Na wyższych poziomach świata gry i stopniach trudności skrzynia będzie już zawierała gwarantowany topowy przedmiot. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że fioletowe przedmioty będą po sobie zostawiali wszyscy przeciwnicy (poza słynnymi) na wszystkich poziomach świata gry.
  Zamiast otrzymywać wyższej jakości sprzęt na wyższych poziomach trudności, na trudnym, wymagającym i bohaterskim poziomie będzie się go teraz zdobywać odpowiednio więcej. To oznacza, że wszystkie przedmioty znw będą użyteczne. I choć pewnie nie spędzicie zbyt wiele czasu na normalnym poziomie trudności, to przynajmniej będziecie mieli pewność, że nawet takie misje mogą być opłacalne. Chcecie szybciej zdobywać ulepszenia? Wybierzcie wyższy poziom trudności. Wolicie rozwijać się wolniej, ale mniej przy tym ryzykując? Trzymajcie się normalnego poziomu. Może i nie będziecie zdobywać łupw najwyższej jakości, ale z czasem też zgromadzicie świetne wyposażenie.

  Strefa Mroku nadal pozostanie miejscem, w ktrym szybciej niż gdziekolwiek indziej można zdobyć najwięcej przedmiotw. Przemawiają za tym dwa powody. Po pierwsze, Strefa Mroku jest najniebezpieczniejszym miejscem w całej grze, gdzie na każdym kroku mogą czyhać zbuntowani agenci, zatem zdobywane tam nagrody powinny odzwierciedlać trudność rozgrywki. Po drugie, jest to też miejsce o największej koncentracji przeciwnikw doświadczonych i elitarnych, zwłaszcza jeśli chodzi o płnocną część tego obszaru. Wystarczy jednak, że zwiększycie stopień trudności gry, a poza Strefą Mroku też znajdziecie całe oddziały doświadczonych i elitarnych wrogw. Gracz, ktry chce czynić szybkie postępy w The Division, nie musi być skazany na działanie w jednym konkretnym miejscu.
  Nowy zestaw wyposażenia o nazwie Widmo Banshee można zdobyć w taki sam sposb jak pozostałe i nie będzie on dostępny jedynie w Strefie Mroku. Dzięki temu będziecie mogli skompletować sobie ten zestaw, zanim traficie do Strefy Mroku, co lepiej przygotuje was na czyhające tam niebezpieczeństwa.
  Aby zachować spjność rozgrywki po wprowadzeniu poziomw świata gry, dodaliśmy też nowe modyfikacje broni na 33. poziomie postaci. Niektre modyfikacje były dotąd dostępne jedynie dla przedmiotw określonej jakości, ale rozwiązaliśmy ten problem i są one teraz dostępne wszystkie we wszystkich wariantach.
  Podsumowanie zmian dotyczących łupu:
  • Wszyscy przeciwnicy (tyle że w trakcie najazdw jedynie ci słynni) mogą teraz pozostawić po sobie zdobycz o klasie wyposażenia odpowiadającej waszemu poziomowi świata gry.
  • Przedmioty zostały podzielone na rżne kategorie, by ograniczyć zjawisko nakładania się.
  • Wszystkie zestawy wyposażenia są teraz dostępne dla ogłu graczy.
  • Na wyższych poziomach trudności gracze zdobywają więcej przedmiotw.
  • Z finałowej skrzyni w Podziemiach można wydobyć fioletowy przedmiot jedynie na normalnym stopniu trudności na 1. poziomie świata gry.
  • Elementy zestawu Widmo Banshee można teraz zdobywać wszędzie, tak jak wszystkie pozostałe zestawy.
  • Gra została wzbogacona o modyfikacje na 33. poziomie. Są one teraz dostępne dla przedmiotw na wszystkich poziomach jakości.
  Share this post

 2. #2
  UBI-Zuzu's Avatar Community Manager
  Join Date
  Oct 2015
  Posts
  1,910
  Zrwnoważenie
  Ponieważ po wprowadzeniu aktualizacji 1.4 elementy zestaww wyposażenia będzie można zdobywać dosłownie wszędzie, zmieniliśmy też zasady zdobywania łupu w trakcie najazdw. Jak już wspominaliśmy powyżej, w wersji 1.3 niektre zestawy wyposażenia można było zdobyć tylko w trakcie określonych najazdw lub w Podziemiach. Tym samym trzeba było zagrać w określonym miejscu, by zdobyć żądany zestaw. Po wprowadzeniu aktualizacji 1.4 nie będzie już takiej konieczności. Zamiast tego postawiliśmy na system, w ktrym końcowe nagrody za najazd są zorientowane na określone sloty ekwipunku. I choć bossowie oraz słynni przeciwnicy spotykani w trakcie najazdw nadal będą pozostawiać po sobie rżnego rodzaju przedmioty, finałowe nagrody będą już oparte na przewidywalnym wzorcu. To rwnież ograniczy losowość zdobywania łupu i pozwoli wam dokładniej planować rozwj postaci.

  Zaznaczamy jednak, że zestawy wyposażenia zdobywane w formie nagrd nadal będą generowane losowo.
  Podsumowanie zmian związanych ze zrwnoważeniem:
  • Zdobycz w trakcie najazdw będzie teraz skoncentrowana na określonych slotach ekwipunku, nie zaś na zestawach wyposażenia.


  Zamknięte zasobniki i dostawcy
  Po wprowadzeniu aktualizacji 1.4 powyżej 30. poziomu postaci będziecie zdobywali doświadczenie tak samo jak na poziomach 1-30. Gdy jednak pasek doświadczenia się zapełni, nie awansujecie na kolejny poziom - zamiast tego otrzymacie nagrodę w postaci zamkniętego zasobnika, ktry zapewni wam jeden lub dwa losowe przedmioty dostosowane do waszej klasy wyposażenia oraz trochę Kredytw Feniksa. Następnie pasek zostanie zresetowany, a wy będziecie mogli ponownie gromadzić doświadczenie, by zdobyć kolejny zasobnik. System ten, ktry nazwaliśmy systemem sprawności polowej, nie jest jednak jedynym sposobem na zdobycie zamkniętych zasobnikw; można je też otrzymać za wykonane zadania codzienne i tygodniowe. Warto będzie teraz poświęcić czas na ich realizację, ponieważ mogą się one stać źrdłem ulepszeń waszego wyposażenia.
  W ramach aktualizacji 1.4 chcemy też dać wam większą swobodę w wydawaniu rżnych walut. W wersji 1.3 zwykli dostawcy wyposażenia stawali się zbędni, gdy gracz osiągnął już 30. poziom postaci. Teraz jednak będzie można kupić u nich fioletowe i topowe wyposażenie, dostosowane do aktualnego poziomu świata gry, co oznacza, że wystarczy sypnąć kredytami, by uzupełnić wszelkie braki w wyposażeniu. Asortyment dostawcw nie będzie już odświeżany codziennie, ale raz w tygodniu, dzięki czemu zyskacie więcej czasu, by zgromadzić kredyty na wybrany przedmiot. Dostawcy będą też sprzedawali zamknięte zasobniki, podobne do tych przyznawanych w systemie sprawności polowej. Będzie można je rwnież kupić u dostawcw w Strefie Mroku – jedyna rżnica pomiędzy zwykłymi zasobnikami, a tymi ze Strefy Mroku polega na tym, że te drugie zapewnią wam nieco więcej Kredytw Feniksa.

  Dostawcy handlujący tylko za Kredyty Feniksa będą dysponowali nieco mniej losowym asortymentem niż pozostali i będzie można kupić u nich zamknięte zasobniki z określonej kategorii – z uzbrojeniem, topowym wyposażeniem, zestawem wyposażenia lub modyfikacją. Dostawca Strefy Mroku w SM06 będzie też sprzedawał losowe elementy zestaww wyposażenia, po jednym na każdy slot. A dostawca Feniksa dla odmiany będzie miał na składzie przedmioty ze wszystkich zestaww, za to do losowych slotw. Jego asortyment będzie się też składał z najlepszych przedmiotw w grze.
  Ceny zestaww wyposażenia w Strefie Mroku i za Kredyty Feniksa zostały nieco obniżone, aby pasowały do cen topowego wyposażenie. Karabinki, strzelby, pistolety i karabiny snajperskie też będą tańsze. Obniżka cen obejmie rwnież słynne uzbrojenie.
  Aby kupić zasobnik Strefy Mroku, trzeba mieć co najmniej 20. rangę, ale rangi wymagane przy zakupie wyposażenia w Strefie Mroku zostały oglnie obniżone.
  Podsumowanie zmian dotyczących dostawcw i zamkniętych zasobnikw:
  • Doświadczenie zdobywane powyżej 30. poziomu będzie naliczane w systemie sprawności polowej, dzięki czemu z każdym wypełnieniem paska doświadczenia gracz otrzyma zamknięty zasobnik.
  • Zamknięte zasobniki zapewniają losowe przedmioty dostosowane do klasy wyposażenia gracza oraz niewielkie kwoty Kredytw Feniksa.
  • Dostawcy handlujący za kredyty oraz dostawcy w Strefie Mroku sprzedają zamknięte zasobniki. Rżnica między zasobnikami polega jedynie na tym, że te ze Strefy Mroku zapewnią graczowi nieco więcej Kredytw Feniksa.
  • Asortyment u dostawcw nie jest już odświeżany codziennie, lecz raz w tygodniu.
  • Dostawca Strefy Mroku w SM06 będzie sprzedawał losowe elementy zestaww wyposażenia, po jednym na każdy slot. Dostawca handlujący za Kredyty Feniksa rwnież będzie sprzedawał elementy zestaww, ale na losowe sloty.
  • Ceny niektrych przedmiotw zostały obniżone.
  • Zmniejszono wymagania co do rang Strefy Mroku. Aby kupić zamknięty zasobnik Strefy Mroku, trzeba mieć co najmniej 20. rangę.

  Wytwarzanie
  Z myślą o zadaniach związanych z wytwarzaniem wprowadziliśmy do gry specjalne zamknięte zasobniki, ktre zapewnią wam mnstwo materiałw rzemieślniczych. Ze wszystkich schematw zniknęły też wymagania dotyczące technologii Division.
  W grze nie będzie już można kupić schematw słynnego uzbrojenia. Jeśli posiadacie takie schematy, to nie zostaną wam one odebrane, ale będą utrzymane w tej samej klasie wyposażenia, choć słynne uzbrojenie jest teraz dostosowywane do poziomu świata gry, na jakim zostało zdobyte.
  Podsumowanie zmian:
  • Zadania związane z wytwarzaniem zapewnią nagrodę w postaci zamkniętych zasobnikw.
  • Z wytwarzania usunięte zostały wymogi dotyczące technologii Division.
  • Nie będzie już można kupować schematw słynnego uzbrojenia. Stare schematy nie będą usuwane z ekwipunkw, ale nie zostaną też dostosowane do nowego systemu rozgrywki.


  Pozostałe zmiany
  Wprowadziliśmy też nieco drobnych zmian, ktre powinny poprawić jakość rozgrywki w The Division. Na przykład zwiększyliśmy ilość danych wywiadowczych zdobywanych w ramach misji zwiadowczo-likwidacyjnych – teraz oprcz zwykłego łupu będzie można też zdobyć 5-10 pakietw danych.
  Na koniec jeszcze jedna drobna uwaga: aktywacja punktu montażowego trwa teraz o pł sekundy krcej. Zawsze to jakiś postęp!

  Podsumowanie
  Jak widzicie w ramach aktualizacji 1.4 spadnie na was prawdziwa lawina nowego sprzętu. W porwnaniu do wersji 1.3 będzie teraz znacznie łatwiej o potencjalne ulepszenia, co zwiększy możliwości rozwoju postaci i pozwoli skuteczniej ją specjalizować. Mamy nadzieję, że zmiany te zaowocują ciekawszą i bardziej satysfakcjonującą grą, gdyż zachęcą graczy do eksperymentowania z nowymi sposobami rozwoju postaci, talentami i zestawami wyposażenia, przyczyniając się tym samym do wprowadzenia rozgrywki na nowy poziom. Naszym celem jest też rewitalizacja niektrych obszarw gry, na przykład części Manhattanu nie wchodzącej w skład Strefy Mroku, oraz zmniejszenie frustracji wynikającej z obecnego systemu przyznawania nagrd w The Division.
  W skrcie, możecie się teraz spodziewać dostępu do znacznie większych ilości wyposażenia.
  - Zespł The Division
  Share this post

Tags for this Thread